Skocz do zawartości

Jaka karta w zamian za GTX260 core216 ???


Recommended Posts

Papież podobno jest nieomylny ale tylko w sprawach wiary. Sherlock Holmes był bliski ideału; jego wspólczesna wersja (czyli dr. House) myli sie już znacznie częściej.

 

Vapor nie jest idealny. Potrzebuje już dobrego przewiewu (obudowa) przy OC 960mhz/1200mhz. Nie wiem czy ktoś z was widział jak małe jest to chłodzenie po zdjęciu plastikowej osłonki (mam na mysli vapor, nie vapor ver. Toxic)

Link to post
Share on other sites

http://www.overclockers.com.pl/Nowe/hd4 ... oling.html

 

to jest dobre chłodzenie na radeonie 4890. Jeśli płytka karty jest referencyjna (regulatory napiecia voltera) to poleci powyżej 1000Mhz na rdzeniu, może 1050Mhz (po lekkim podniesieniu napięcia). Cena na allegro 790zł, troche drogo ale płacimy za chłodzenie które jest tego warte.

Najlepszym chłodzeniem jakie moge sobie wyobrazić to iceq ale nie ta wersja co jest montowana obecnie przez Hisa. Cooler tego typu miałem na x850xt, wywalał całe powietrze ciepłe na zewnatrz, niesłyszalny, karta miała max 45stopni.Właściwie ma bo siedzi u szwagra.

Link to post
Share on other sites

podkręć referenta do 1000Mhz i wysiedź obok. Albo ogłuchniesz albo spłoniesz. GF z lepszym chłodzeniem tez kosztują drożej. Jak ktos lubi cisze i max OC to 90zł nie jest problemem. Jedynym radeonem 4890 z naprawdę dobrym chłodzeniem (do tej pory) był 4890 vapor Toxic i Atomic

 

 

http://www.overclockersclub.com/reviews ... porx/2.htm

Link to post
Share on other sites

Brawa dla igorussa, że nie dał się sprowokować i kulturalnie wybrnął z gównianej dyskusji.

 

Moim zdaniem autor wątku postąpił słusznie, nawet gdyby miał kupić ponownie gtxa ale nówkę z gwarancją

Pytanie tylko jak bliski był ci kolega któremu sprzedałeś sprzęt, bo delikatnie mówiąc zrobiłeś go w bambuko nie gorzej niż MM :->

 

A tak lekko na marginesie to spadłem z krzesła jak przeczytałem ten config z Media Markt :)

 

Pamiętam jeszcze parę lat temu gdy królowały Athlony XP i Pentiumy 4, w Media martk można było znaleźć ogłoszenia tej treści:

procesor Pentium IV 2.0 GHZ (ghz byczą czcionką) karta grafiki zintegrowana 256 ram i dysk 80GB :D

Po prostu przeciętny laik wie tylko tyle, że dużo gigaherców i dużo megapikseli = dobrze :P

 

Teraz rozumiem, czemu AMD wprowadziło w Athlonach XP te dziwne oznaczenia.

Gdyby sprzedawali Athlona 2000+ (1,6ghz) pod nazwą Athlon 1.6 to nikt by go nie kupił (mimo że wydajnościowo zrównywał się z PIV 2.0)

Link to post
Share on other sites

leon691 tego linku chyba akurat nie widziałem więc niech Ci będzie że można kupić nie referenta HD4890 za mniej niż 700 zł :)

 

przyznam że byłem w błędzie bo patrzyłem ceny z ceneo i skapca a tam za chiny nie ma HD4890 za mniej niż 700 zł - nawet referenta

 

a tak w ogóle to gdzie znalazłeś te wszystkie linki ??

Link to post
Share on other sites

leon691 tego linku chyba akurat nie widziałem więc niech Ci będzie że można kupić nie referenta HD4890 za mniej niż 700 zł :)

 

przyznam że byłem w błędzie bo patrzyłem ceny z ceneo i skapca a tam za chiny nie ma HD4890 za mniej niż 700 zł - nawet referenta

 

a tak w ogóle to gdzie znalazłeś te wszystkie linki ??

 

Ja na ceneo i skąpca nie patrze, tam oni od kilku lat już są do tyłu jesli chodzi o aktualizacje cen.

Linki znam bo kupuje czasem w bachcompie i na agito, o ramnecie słyszałem że jest dość tani a esc.pl to chyba najczęściej polecany tu sklep. Złożyło sie pare kompów w życiu to się i poznało kilka sklepów. Kiedyś był jeszcze fajny sklep barwkomp.pl ale padł.

 

His w serii 57xx porzuca ten i cooler na rzecz iceq i dobrze, ciekawe czemu nie stosują tego chłodzenia (odpowiednio wiekszego) w 5850/4890.

 

http://www.in4.pl/komentarze_HIS_Radeon ... ,19913.htm

 

jak kiedyś pisałem imo to najlepsze chłodzenie, drogie ale cholernie wydajne (i nie dmucha po budzie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...