Skocz do zawartości

Uszkodzone pliki w Windows 7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez daniel8118,

Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem z z komputerem iż od jakiegoś czasu system windows bardzo długo się uruchamia i nawet po uruchomieniu jak jest już załadowany windows to komputer nadal pracuje i nie mogę nic włączyć. Po jakimś czasie zaczyna chodzic normalnie. Czasami jednak jest tak iż po włączeniu pojawiają się komunikaty o uszkodzonych plikach systemowych windowsa i windows nie działa prawidłowo, a czasami od razu uruchamia się progran chkdsk i po sprawdzeniu windows włącza się lecz też to bardzo długo trwa i wtedy już się nie pojawiają komunikaty o uszkodzonych plikach. Chcę dodać iż już kilka razy restartowałem system ponieważ nie dało się nic zrobić, system nie włączał się do ostatniej dobrej konfiguracji ani nie można było włączyc trybu awaryjnego.

 

Link to post
Share on other sites

Ok sprawdziłem tym programan wyszło że mam jakieś uszkodzone sektory - Damaged Blocks 0,3 % i na samym początku pojawiło się 7 czerwonych kratek z niewielkimi przerwami z zielonymi reszta jest ok. Czy to wina właśnie tego i czy da radę wyłączyć te bad sektory czy muszę szukać nowego dysku.

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest jeszcze opcja spróbować go naprawić

Jest kilka programów do naprawiania, ale mają mieszane opinie, jednym naprawił innym jeszcze bardziej popsuł HDD.

Ja znam HDD Regenerator i MHDD. 

Raz użyłem HDD Regenerator do starego HDD 160 Gb z kilkoma bad sektorami, ale mi nic nie pomógł, może dlatego, że nie dokończyłem naprawy bo bad sektory zacięły dysk... No i 15% naprawiania trwało kilka godzin.

Jak masz kasę to polecałbym jednak kupić HDD tym bardziej, że fortuny nie kosztują. Szybki 1 Tb to koszt 230-250 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...