Skocz do zawartości

Co robić??


Recommended Posts

Witam

Mam dosyć ciekawy problem. Mianowicie ostatnio sprzedałem na allegro używanego gf 8800 z accelero twin turbo założonym. Karta była długo u mnie i śawietnie się spisywała. Na 100% nie pieczona. Sprzedałem ją na allegro i jest problem. Karta doszła do kupujacego i dostałem meila że karta sprawia problemy. Coś mnie tknęło by zapytać o konfiguracje komputera. O to ona:

procesor Core 2 Duo E6600 2x 2,4ghz
RAM DDR2 goodram 1gb + 2gb 667mhz
plyta glowna gigabyte  GIGABYTE EP31-DS3L 
zasilacz MODECOM MC350
I tu pyanie o zasilacz. Wiadomo że gf 8800 jest troszkę prądożerny. Czy to zasilacz może powodować problemy??
Tzn komputer się niby zawiesza kupujacemu oraz wystąpiły artefakty. No u mnie nie było żadnych problemów z nią.
Tak więc teraz za bardzo nie wiem co robić. Czy potulnie zwrócić pieniądze za karte czy jednak to może być wina zasilacza??
Dodam tylko ze nie chce nikogo oszukac, jeżeli to wina karty mo wymienie ją bez problemu, ale sam też nie chce ponosić konsekwencji czyjegoś błędu
Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites
Wiadomo że gf 8800 jest troszkę prądożerny

Miałem gf8800 na zasilaczu nie markowym 350W i był spokój.

 

Czy potulnie zwrócić pieniądze za karte czy jednak to może być wina zasilacza??

 

Pisałeś na aukcji że dajesz jakąś gwarancje jak nie to go olej.

Edytowane przez PCLabspec
Link to post
Share on other sites

No tak ale z tymi zasilaczami rożnie bywa, ja miałem w pierwszym komputerze był najpierw logic z obudową 350Wpotem gdy padł serwis wymienił na nowe Modecom 350 i 400 W obie padły w ciągu roku, "skatowane" przez Pentium 4 faxmodem (ech te połączenia komutatorowe z internetem) i kartę graficzną "on board". %-)

Tak więc napisał bym mu by porobił pomiary miernikiem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

No nie wiem za bardzo jak to rozwiązać. U mnie nie było porblemów nawet w sli. Tyle że obudowe mam srednio dobrze wentylowaną.

http://allegro.pl/gf-8800-gt-i2966320889.html to moja aukcja i właśnie ta kartę kupił użytkownik odemnie. Swoją drogą jeżeli napisze mu że to przez jego zasilacz lub ciasną obudowe to pewnie wyśle mi negatywa na allegro. Troche szkoda by mi było gdyż mam same pozytywy ;) Ale nie chce tracić kasy za czyjeś błędy

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Kupujący napisał mi znowu meila że sprawdził kartę na następnym zasilaczu. Take me 350W. I napisał że jest problem z kartą. Napisałem mu meila że to przez zasilacz i nie odpowiadam za taką konfigurację. Ciekawe jaką dostanę informacje zwrotną. Dam znać co i jak. Ale stwierdziłem że w takim wypadku nie zwrócę mu pieniędzy. Dobrze robie??

Link to post
Share on other sites

No ok, dostałem odpowiedź że jeżeli nie dostanie zwrotu kasy to "sprawa trafi tam gdzie powinna".

Pisałeś na aukcji że dajesz jakąś gwarancje jak nie to go olej.

  Tak jak pisał PCLabspec nie napisałem że daje gwarancje rozruchową. Czym on może mi (za)grozić??

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Ja bym inaczej napisał że gdy wystawiałeś na aukcję i wysyłałeś karta graficzna była w 100% sprawna, bo była  przed wysyłką sprawdzana.

Do tego  jako że karta była uruchomiona na niemarkowym zasilaczu mogło dojść do jej uszkodzenia, a za uszkodzenie karty na jego własnym zasilaczu no name nie odpowiadasz.

PS

Szkoda że w opisie nie ma słowa do ewentualnego zwycięzcy o zaleceniu posiadania np 350W markowego zasilacza.

Tak więc w skrócie nie używałbym trochę nie grzecznej retoryki że nie udzieliłem gwarancji i się bujaj, tylko zasugerowałbym że karta od Ciebie była sprawna i na wskutek podłączenia karty graficznej do nie markowego zasilacza, ten prawdopodobnie uszkodził kartę, i za w ten sposób uwaloną kartę nie możesz w jakikolwiek sposób odpowiadać, i tyle :D

Link to post
Share on other sites

Napisałem grzecznie kupującemu że nie powinien podłączać karty do takiego zasilacza i że za to nie odpowiadam. Napisałem tez że u mnie pracowała na markowym zasilaczu i nie było z nią żadnych problemów. Screeny też to potwierdzają. Jestem ciekawy jak to się rozwiąże

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...