Skocz do zawartości

Core i3-540 czy Intel Core 2 Duo E8400 ?


Recommended Posts

Witam Wszystkich !

 

Ogólnie nie orientuję sie za bardzo w tej dziedzinie. A więc jak w tytule, który procesor wybrać: nowy dwurdzeniowy Core i3-540 czy Intel Core 2 Duo E8400 ?

Priorytetem dla mnie jest szybkość, a nie rozwojowość.

Zastosowanie tylko pod Photoshop CS 3 i Lihgtroom,2.5 - absolutnie nie gram, będę używał tylko tych programów. 2 rdzenie wystarczą, bo oba programy nie używają 4 -ech.

Osobiście nastawiłem się na nowego "i", ale to całkowicie subiektywna decyzja, nie poparta żadnymi testami.

Oraz: jak płyta pod tego nowego "i", budżet ograniczony więc raczej nie najdroższa.

Link to post
Share on other sites

i3 540 ma troszkę wyższe taktowanie. Poza tym obsługuje wielowątkowość (2 rdzenie-4 wątki- czyli jakby jest czterordzeniowy). Ma wbudowaną grafikę. W razie potrzeby powinien się wysoko podkręcić. Ale ma mniej pamięci podręczniej (4MB, E8400 - 6MB).

Jeśli masz płytę główną LGA775 albo możesz tanio kupić to raczej E8400.

Link to post
Share on other sites

Yyyy, to dlaczego ja byłem święcie przekonany, że nie mają? :rudolph: Od samego początku miały mieć. Jeżeli mają, to i5 6xx jest już totalnie nieopłacalny w takim razie. Wracając do tematu - ja bym zaczekał jeszcze trochę i kupił i3.

 

Chociaż słyszeliście jakie zdzierstwo Intel odpieprza? Sprzedaje układ H55 po takiej samej cenie jak P55, czyli takiej samej jak P45+ICH10 :| Pogięło ich lekko. Tyle kasy za głupi mostek południowy :sciana:

Link to post
Share on other sites

Ale pamiętaj, że trzeba też kupic płytę i ramy. Na procku 50zł mniej a na reszcie 150zł więcej. Ale moim zdaniem i tak i3 to będzie lepszy wybór. Wydajność na fabrycznym zegarze mże będzie tylko trochę lepsza, ale zapas OC jest olbrzymi.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie szybszego - tu się zgadzam ale nie w Photoshopie - tu tylko i wyłącznie Intel (CS3 i tak nie obsługuje 4 rdzeni) więc jak masz płytę na LGA775 to bierze E8400 a jak nie to pomyśl ogólnie o i3 530 albo na przyszłość i5 750.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...