Skocz do zawartości

Gigabyte P55-UD3 i I5 750 pomoc w ustawieniach biosu


Recommended Posts

Sprzęt posiadam jak w opisie.

Po zakupie sprzętu płyta miała bios F3 no i była kiszka.

Wgrałem F5 i niby sprzęt chodzi, ale troszkę mnie drażni.

 

1. Procek

Tryb pracy procesora jest taki, że w spoczynku mnożnik spada do 9 a napięcie do 0,85V. Natomiat w trybie opciążenia skacze do 24 a napięcie 1,25.

Czy tak to zostawić, czy lepiej ustawić jakąś stałą wartość.

Pozostałe parametry procka (napięcia i inne) jak ustawić?

 

 

2. Pamiątki

Tu pomimo, iż pamięci są markowe płyta źle je rozpoznaje. Widzi je jako 1066 z jakimiś

śmiesznymi parametrami, ale czasami rozpoznaje je dobrze, ustawia napięcie 1,68V.

Ustawiam im mnożnik na x10 oraz napięcie 1,64 (bo 1,65 niema).

Jak poustawiać pozostałe parametry?

 

3. Dysk, DVD

Jaki tryb ustawić (mam 1 HDD i DVD), czy ustawić w trbie IDE czy AHC (czy jakos tak).

 

4. Inne uwagi odnośnie biosu mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Ad1. Jest to jak najbardziej normalne - w idle mnożnik i napięcie obniża się dzięki EIST (można to wyłączyć choć nie wiem poco) by oszczędzać prąd, podczas gdy w stresie wszystko wraca do normalnych ustawień i dodatkowo uaktywnia się funkcja Turbo, która podwyższa zegary procesora.

 

Ad2. To niestety też bardzo często normalne, płyty rozpoznają jedynie ustawienia zapisane w SPD a te są zgodne z normami JEDEC - ustaw samodzielnie taktowanie za pomocą dzielnika pamięci oraz ich timmingi i domyślne napięcie zalecane przez ich producenta.

 

Ad3. Oczywiście AHCI - da to kilka procent wyższe transfery na dysku ale gdy chcesz używać XP będzie wymagane podanie podczas instalacji systemu sterowników z użyciem dyskietki bądź zintegrowanie ich z płytą instalacyjną -> http://www.purepc.pl/node/881

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...