Skocz do zawartości

Wybór płyty głównej pod i5-3570k


Recommended Posts

Sam posiadam nieco słabszą g43 i jestem z niej w 100% zadowolony i złego słowa o niej nie powiem ( oc  spokojnie się robi się to 4,5ghz) z g45 jest lepiej ( 1 faza zasilania więcej) i normalnie crossfire). Także nie ma co się zastanawiać jak ją weźmiesz będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Ja od tygodnia posiadam sprzęt na tej płycie i również mam i5 3570K i powiem, że jestem zadowolony. Aktualnie procka mam na 4 GHz bez manipulacji napięciem, a CF lub SLI bez najmniejszych problemów. Jeśli nie masz nic wpięte w to PCI na samym dole to wejdą ci dwie karty 3. slotowe, jak choćby mój Asus DC2 top, jeśli jest na 2 sloty to jeszcze wejdzie karta audio lub coś innego :) Wizualnie też ładna. Ja polecam, choć jeśli masz kasę na zbyciu to pewnie warto dorzucić do G55 lub G65

Link to post
Share on other sites
Żeby nie zakładać nowego tematu. Jak zrobić update BIOS'u? Przynosi to korzyści, o których akurat wiem ale w przypadku tej płyty kiedy wszedłem w odpowiedni dział na stronie MSI zauważyłem kilka update'ów w różnych rozmiarach.

Przeważnie najnowszy. Lepiej doczytać opinie bo sporadycznie coś jest w stylu było dobre to zepsuli

 

Programem Live Update 5 ;)

Tym programem lepiej tylko pobrać lub samodzielnie. Zgrać na pendrive i aktualizować z poziomu biosu. By nie być gołosłownym cytat z innego forum

 

Ujmę to tak ostatnio na różnych forach w ciągu 2 tyg pojawiło się 6-8 sytuacji że gd55 padła- ponadto msi zgłosiło na własnym forum że mają błąd w oprogramowaniu do updatu biosów i bardzo dużo płyt nie podnosi się po flashowaniu i żeby z niego nie korzystać

i dalej

 

Jej definitywna śmierć nastąpiła po zmianie BIOSU, ale od samego początku miałem problem, bo robiła narzut na RAM że tylko z częstotliwością 1333MHz działały nawet jak profil XMP był ustawiony na 1600 i 1866MHz. Po prostu olewała ustawienia jakie dawałem jej w BIOSie. Potem skorzystałem z oprogramowania MSI dołączonego do płyty głównej i otrzymałem info że jest aktualizacja biosu który poprawia pracę RAMu (większa kompatybilność i poprawione coś z XMP, to zgodziłem się na aktualizację. Po aktualizacji która przebiegła w 100% bez błędów miałem zresetować kompa zrobiłem to i nie wstał już po tym. Nie wybudza ekranu, nie wysyła żadnych sygnałów dźwiękowych, jedynie zasilanie wentylatorów i diody od faz zasilania się świeciły.

 

Dopiero potem jak szukałem rozwiązania problemu na necie natknąłem się na info na oficjalnym forum MSI że jest problem z aktualizacją biosu, i na kilku polskich forach były podobne problemy.

Link to post
Share on other sites

Grzogorz o gd55 nie mam mowy więc spokojnie ;p

 

Co do rabatu. Powiedzieli, że promocją objętę są wyznaczone produkty w odpowiedniej zakładce i żadnego rabatu dać nie mogą :(

 

 

Aha. Jeszcze jedno. Nie bede mial przez dluzszy czas polaczenia z netem na poziomie - mieszkanie. Istnieje mozliwosc offline update motherboard? ;p Na zasadzie, wpada ktoś z tym zbootowanym na płytce i cacy.?

Edytowane przez Sharimsejn
Link to post
Share on other sites

Witam, mój kolega w najbliższych tygodniach chce kupić nowy procek taki jaki ma autor tematu i tu pytanie jaka płyta do tego? On bardzo chce taka jaką ja mam czyli asrock'a pro 3 b3 ale nie jestem pewien czy ta pł ma obsługę ivy. Proszę jeszcze o jakieś alternatywy do 330 zł bo mi ten asrock już 2 razy padł :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...