Skocz do zawartości

Problem z instalacją windowsa XP


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez matiq7,

Recommended Posts

Witam mam problem z instalacją XP-eka. Mam oryginalny cd-key, ale nie mam płyty więc ściągnąłem czysty obraz płyty i nagrałem go na CD. Problem w tym, że płyta chyba nie jest bootowalna i nie mogłem sformatować dysku C, a na tym właśnie mi zależy. Próba stworzenia bootowalnego pendriva programem win to flash też się nie udała, gdyż obraz systemu chyba nie jest bootowalny. Jak mogę stworzyć bootowalny pendrive z windowsem XP jakąś prostą metodą? 

Link to post
Share on other sites

Pisze w nim, że jest bootwalna. Czyli problem tkwi w biosie lub płycie głównej. Nie mogę zainstalować systemu ani na pendrivie ani na dysku zewnętrznym bo podczas instalacji (już po skopiowaniu plików i resecie) pojawia się jakiś blue screen, a znowu jak zainstalowałem  na innej partycji to i tak nie mogłem sformatować C. Macie jakiś pomysł jak na świeżo mogę zainstalować system bez bootowania? I jeszcze mam jeden problem bo teraz mam do wyboru 3 systemy jak je usunąć aby automatycznie ładował się tylko jeden?



Mogę dodać jeszcze, że jest to laptop MEDION MD 96500 i aktualizacja biosu nie pomogła.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - wystarczyło zacząć o tym, że laptop to Medion. Nie słyszałem chyba o tej marce jeszcze nic dobrego. Ja bym spróbował wrzucić na pendrive'a za pomocą YUMI (google znajdzie bez problemu). Trzeba w programiku wybrać opcję Windows XP. Przewaga YUMI jest taka, że bootuje najpierw swojego GRUBA a potem to co kazaliśmy wrzucić na pendrive'a. Miałem parę razy tak, że nie działało wcale dopóki nie użyłem YUMI. 

Co do płyty - może nie zamknąłeś jej i zostawiłeś miejsce na sesje następne? Wtedy mogą się płyty nie bootować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety YUMI też nie dał rady chyba, że coś źle zrobiłem, ale nie wydaje mi się, bo zjachałem paskiem na dół i wybrałem windows xp a następnie wskazałem miejsce zapisu obrazu windowsa. Nie rozumiem co napisałeś o tej płycie. Wyjaśnisz jakoś prościej?

Link to post
Share on other sites

Może i by się udało ale niestety  nie mam innego laptopa.

 

Dobra dziękuje wszystkim za chęć pomocy ale niestety jutro wyjeżdżam od siostry, a chciałem jej postawić ładnie nowy system. No niestety może innym razem. Pozdrawiam.

Edytowane przez matiq7
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...