Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zamonotwalem nowe chlodzenie wiec przyszedl czas zeby pobawic sie w OC.

Narazie szukam max dla tego cpu (4GHz, robi na 1.37), pozniej ustawilem 4.2 na tym samym napieciu, kompa sie nie zalaczyl, wiec podbilem na 1.4.

Oczywiscie komp sie uruchomil ale podczas Prime95 po sekudznie padl 3 rdzen, dzisaj powtorzylem zabawe w OC i szukanie MAX,

4.5GHz @1.501 zero rekacji

4.2GHz @1.44, system sie uruchamia ale w prime95 wywala blad po sekundzie na 3 rdzeniu, (gdybym podniosl napiecie to pewnie by poszedl bez problemu) ale mam inny pomysl.

Oddam CPU do sklepu w ktorym go zakupilem (niecaly mies temu) i powiem ze jeden z rdzeni jest uszkodzony, (troche po sciemniam, ze sypie caly czas BSOD itd,) a jak sie spytaja dlaczego tak pozno przychodze to powiem ze zmienilem zasialcz na mocniejszy bo myslalem ze to jest wina za malej ilosc W :) (oczywiscie dodam ze CPU nie byl "podkrecany" i od poczatku na mega shadow siedzial :D)

I tutaj pytanie do was, czy moga to uwzglednic i wymienic mi go na inna sztuke badz zwrocic kase?

Sklep to PROline, jak myslicie przejdzie takie cos?

 

Aha i potrzebowalbym odpowiednik i5 750 w Xeonie ;)

 

(EDIT: wywala przy 4.2GHz 1.44V)

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować, procesor sam w sobie logów nie robi więc nie sprawdzą co się stało, chyba że serwis intela ma jakieś sposoby, lub coś jest w nim zepsute od O/C i jest charakterystyczne.

 

Jeśli idziesz do ProLine to powiedz, że masz płytke za 700zł asusa, megashadow i miales zasilacz Enermax* 500W, ale zmieniłeś na mocniejszy ze względu który sam napisałeś.

(dla tego, że mogą zwalić, że to twoja wina, bo miałeś shitaśny zasilacz, koledze tak uwalili grafe xD)

Link to post
Share on other sites

Jak kupowalem zest to mialem PSU TX650, i po tygodniu go oddalem bo byl za duzy :P (troche posciemnialem, ze "wczoraj" chcialem zlozyc kompa, bo znalazlem wreszcie wolny czas i okazal sie za duzy (bo taki byl :D)) to koles go powachal i oddali mi kase za niego :).

(Polecialem odrazu do komputronika i dolozylem 50zl do HX650)

 

EDIT: Post: 200

 

W komputroniku znalazlem Xeona 2.66GHz pod s1156 (cena troche dobija 992zl, za lepszy kawalek wafla :)). Spradzilem tez proline zeby zobaczyc czy moze oni maja Xeony :0 a znalazlem to ;)

 

Intel Core i5-650 3,2 GHz - 715,00

Intel Core i5-750 2,6 GHz - 715,00

 

I ktorego lepiej kupic (pytanie retoryczne ale) 2x rdzenie (4watki) czy pelne 4 jaja ;D ale za to gorsze OC ;(

Link to post
Share on other sites

Krece dla przyjemnosci :) bo teraz siedze caly czas na 2.6 :) (a te ponad 4GHz chce tylko do validate i smarkow ;)). Teraz zerknalem na wykresy wydajnosci tego nowego i5 i mnie nie zadowolily ;/ wiec zostane przy 750 :D

 

A jutro zadzownie do proline i sie dowiem czy mi wymienia ten CPU :P

Link to post
Share on other sites

Pfourul jak spróbujesz oddać proca na gware - wezmą, wrzucą do mobo, zapodadzą prime95 na default, jak nie będzie błędów dostaniesz go z powrotem.

 

po drugie - ile robi stabilnie ten twój teraz ?

 

po trzecie - dokładnie pobaw się napięciami vcore to nie wszystko

Link to post
Share on other sites

"po drugie - ile robi stabilnie ten twój teraz ?"

Stabilnie robic 4GHz@1.37, ale jestem pewien ze jak puszcze na dluzej prime95 to tez pewnie wysypie core#3 :), w sobote bede wiecej wiedzial bo bede miec wiecej czasu na OC

 

EDIT:

Temat do zamkniecia i do kosza ;), dzwonilem teraz do proline :D i powiedzieli ze go przyjmą i wysla do serwisu producenta :), a to mnie nie zadowala ;D (juz wole te 4.2GHz@1.44V :P)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...