Skocz do zawartości

SAPPHIRE HD 7950 3GB OC GDDR5 Artefaty w grach


Recommended Posts

witam posiadam kartę SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost  od nie dawna od 2 miesięcy na początku było ze karta potrafiła się zwiesić po 20 minutach i reset kompa i tak w kólko pomogło zmiana sterowników i od miesięcy ani razu się nie zwiesiła ale mam inne teraz problemy jak oglądam filmy to mam na polowe filmu takie dziwne paski :/ w grach od czasu robią się artefakty :/ na czarnym ekranie w grze widać migające skaczące paski,  teraz posiadam najnowsze stery dodam ze tak się dzieje na każdych sterach

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

przepuscic karte przez occt

Nie occt to test procesora i pamięci ram.Proponuje wysłać kartę graficzną na gwarancje.Lub "Panowie. Przeglądałem CCC (Calayst Control Center) i w zakładce 3D, nie wiem jakim cudem ale miałem TEXTURE FILTERING QUALITY na off. Wziąłem na HIGH, i żadnych migoceń ani artefaktów jak narazie nie widzę. To mogło być przyczyną powstania aftefaktów?"

Link to post
Share on other sites

No to mi oczy wyszły z zdziwienia sam jestem od ponad miesiąca zadowolonym posiadaczem Sapphire VaporX , nie mam żadnych problemów z kartą, podczas normalnego grania z taktowaniami Boost (950/1250MHZ, GPU/GDDR) wiatrak się rozkręca na nieco ponad 40% a temperatura na karcie mimo ogrzewania w pokoju nie przekracza 60 stopni :D

Pierwszą poradą będzie zainstalowanie najnowszego EFI płyty głównej, gdyby nic nowszego się nie pojawiło, sprawdził bym działanie karty z pierwszym BIOSEM (850/1250 MHz GPU/GDDR).

Inna przyczyna może być użycie programu do podkręcania i przypadkowe wyłączenie auto regulacji wentylatorów (chłodzenie owszem jest wydajne ale wątpię by na 25% dało rady rozprowadzić ciepło gdy jest uruchomiona gra.

Gdyby z auto regulacją i z pierwszym BIOS-em nadal były problemy, najlepiej sprawdził bym na innym komputerze, bo może i szafirek pada :/

A i na koniec pytanko czy przypadkiem na tym drugim BIOS-e nie kombinowałeś z un lokiem na HD 7970, bo może wersja BIOS karcie nie pasuje i trzeba wgrać oryginalny.

Link to post
Share on other sites

Oddać kartę na gwarancję jest łatwo, ale najpierw trzeba się upewnić czy są powody do reklamacji, bo serwis może sobie zaśpiewać  za testowanie sprawnej karty graficznej, gdyby okazało się że po wgraniu nowego BIOS-u płyty głównej karta by działała normalnie, lub że był walnięty zasilacz.

Link to post
Share on other sites
są sklepy w których płaci się za bezpodstawne zgłoszenie do reklamacji, o i jak to się złożyło komputronik jest jednym z takich sklepów ;p

 

Nie dość że ceny mają wysokie to jeszcze takie jaja robią , hehe śmieszna firma . Komputer to nie łatwy temat ktoś kto się nie zna a ma wyżej wymienione objawy zawsze odda karte na gware

Link to post
Share on other sites

siemka sorki ze tak późno ale praca i obowiązki :D

test 3d markt11 http://www.3dmark.com/3dm11/5673973 to co zauważyłem to tylko takie dziwne ciemne paski lecące w górę albo w dół nie wiem jak to napisać po fachowemu :D

 test fur markt 20 minut

temp; 58c w stresie, normalnie 37C

FPS;60(min;56 max:91 avg:61)

GPU HD7950 core 850mhz mem 1250mhz

gpu usage 99%

fan 41%

furmarkt robił test i jak otworzyłem stronę internetowa to było to samo co przy teście 3dmarkt te dziwne ciemne paski lecące teraz tylko w dol

 

ogolenie dobrze wypadł test w 3d markt :D

Link to post
Share on other sites
Kolega ma lepszy wynik na karcie 7970

 

To rzesz walną chłopie bekę porównujesz wykręconą kartę o ponad 200 MHz na samym GPU do takiego modelu co nie jest w wersji GHzEdition, o przepastnej różnicy w taktowaniu GDDR nie wspomnę :P

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

http://www.ozone3d.net/benchmarks/furmark_192_score.php?id=108028

zrobiłem teraz taki test

 

zrobiłem teraz 2 testy naraz 3dmarkt 11 i furmart to co zauważyłem to jak leci demo w 3dmarkt to dalej te dziwne czarne paski i czasami jakieś srebrne paski po długości i to demo nie było płynne tylko z przerywalo

temp min 40 max 58

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5697333

 

już nikt niema pomysłów ://

 

jeżeli chodzi o płytę to mam najnowszy bios

 

pograłem sobie trochę dzisiaj na zmniejszonym taktowaniu o 100mh i tez występują te paski i czasami artefakty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...