Skocz do zawartości

Prośba o opinie na temat zestawu


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić zestaw - płyta główna + procek + RAM do około 2000 zł.

Mieszkam w Irlandii i tutaj jest trochę gorszy wybór niż w PL. Znalazłem coś takiego tylko nie wiem czy to warte tej kasy

http://www.dabs.ie/products/asus-intel-gamer-bundle--includes-p8z77-v-lx--intel-core-i7-3770k---8gb-black-mamba-ddr3-memory--8BPZ.html?src=2

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ta plyta to smiech na sali, nie bierz jej.

 

Na tym modelu pobito kiedyś rekord podkręcania Ivy Bridge. Kiepskie uzasadnienie dlaczego ta płyta to niby "śmiech na sali".  Chociaż minusem może być nie w pełni chłodzona sekcja zasilania, co przy OC z podbiciem vcore i 100% obciążeniu CPU może powodować wysokie tempy. 

Link to post
Share on other sites

W obecnej chwili mam podłączone 4 dyski SATA i do tego dojdzie napęd DVD, a często jeszcze podłączam dyski z lapków żeby zrobić backup dysku. 

 

Zależy mi na większej ilości złącz SATA, dlatego Gigabyte wydaje się być lepszym dla mnie.

Co do OC to się w to nie bawię, więc obawa o przegrzanie sekcji zasilania jest zbędna.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie bawisz się w OC, możesz śmiało zrezygnować z tego CPU http://www.dabs.ie/products/intel-core-i7-3770k-s1155-3-5ghz-8mb-7YXF.html?refs=4294945189&src=2 i kupić tańszy model z zablokowanym mnożnikiem http://www.dabs.ie/products/intel-core-i7-3770-s1155-3-4ghz-8mb-7YXH.html?q=i7%203770&src=16

 

Ten pierwszy model z końcówką K, jest droższy gdyż posiada odblokowany mnożnik właśnie do podkręcania. 

 

Mało tego, procesor z zablokowanym mnożnikiem też możesz lekko podkręcić na chipsecie Z77. 

 

Jeżeli chcesz zaoszczędzić możesz kupić ten drugi model z zablokowanym mnożnikiem, ale tutaj znowu biorąc procesor z serii "K" zostawiasz sobie furtkę do poprawy wydajności w przyszłości. W Twoich zastosowaniach taki wzrost wydajności po OC będzie całkiem widoczny, mowa o obróbce grafiki 3D, czy przy obróbce video. 

Link to post
Share on other sites

Jaazik,

nawet nie mam zamiaru tego czytać. Zrobiłeś taki burdel w poście że prędzej rozszyfrowałbym Enigmę niż powyższe wypociny. Nie wystarczy wkleić linki do cytowanych przez Ciebie testów i pod spodem zamieścić własny komentarz do nich? Poza tym w cytowanym przez Ciebie teście nijak nie mogę się dopatrzyć wniosków że Gigabyte to, jak to określiłeś, śmiech na sali. Widać wyciągasz błędne wnioski. Śmiechem na sali jest forma w jakiej przedstawiasz nam swoje argumenty. Proszę, popraw powyższy post.

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz znacznie lepiej. Mimo wszystko nie mogę się doszukać treści potwierdzających Twoją opinię na temat Z77X-D3H. Wręcz przeciwnie. Poza tym, co test to opinia. Proszę, poniżej link do Hardware.Info Awards UK 2012. I jaką płytę tam widzisz?

Kończę na tym tą dyskusję bo zrobił się OFFTOP który w niczym autorowi tematu nie pomaga.

http://uk.hardware.info/reviews/3625/2/hardwareinfo-awards-uk-2012---the-winners-processor-motherboard-and-ram

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Jaazik,

zacznij czytać ze zrozumieniem. Ja nie twierdzę że Gigabyte jest lepsze od MSI. Ja twierdzę że nie masz racji określając płytę Gigabyte jako "śmiech na sali". W moim rozumieniu twierdzisz że ta płyta to bubel. To nie jest zła płyta. Możemy się przerzucać linkami do testów ale to nie ma sensu. HardOCP przetestowało tą płytę i wydało opinię. To samo zrobił Guru3D i dał znaczek Recommended. Komu wierzyć? Kto się myli?

Z innej beczki. Jak wypowiedź "Ta plyta to smiech na sali, nie bierz jej." może pomóc autorowi? Widząc taką wypowiedź, skąd ma wiedzieć że masz rację? Gdzie są argumenty na poparcie takiej opinii? Trzeba cię prowokować żebyś zaczął uzasadniać swoje opinie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...