Skocz do zawartości

Intel P45 + Audigy 2 = zupełny brak współpracy


Recommended Posts

Witam,

 

Wymieniłem dziś płytę główną Foxconn X38A (Intel X38A) na MSI P45 NEO3-FR. Napotkałem na problem nie działającej karty dźwiękowej Audigy 2 (zwykła wersja, nie żadna ZS, czy SE). Po instalacji sterowników i ponownym uruchomieniu komputera system zatrzymuje się, lub wywala BSOD'a.

 

Jak wiadomo, już w Win Vista karty Audigy 2 nie grają tak, jak w Win XP, ze względu na Creative, który olał starsze karty i nie wydał odpowiednich sterowników. Stad też w Win 7 zainstalowałem zmodyfikowane sterowniki Audigy SupportPack 2.0. Tylko z nimi dźwięk jest nalezytej jakości. Na standardowych, jakie można znaleźć na stronie Creative, dźwięk jest na poziomie wbudowanej integry :D.

 

I teraz sedno sprawy, czy jest jakiś sposób, aby zmusić Audigy 2 do współpracy z P45, przy czym, aby dźwięk był dobrej jakości? Bo obecnie siedzę na integrze (Realtek HD) i niestety... to po prostu nie gra :P. Może spotkał się ktoś z podobnym problemem? Na Foxconnie te sterowniki Audigy SupportPack 2.0 grają jak marzenie, a po przesiadce - kupa :D.

 

Dodam, że wszystko działo się w obrębie jednego systemu operacyjnego, bez formatowania i z formatowaniem dysku twardego.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie w przypadku Audigy 2. Ja używałem Audigy SE pod XP i pod Vistą. Na oficjalnych driverach ze strony Creative wszystko działało, za wyjątkiem odtwarzania dźwięku w trybie 24bit/192kHz - do tego musiałem zainstalować sterowniki "zamieniające" Audigy SE na X-Fi eXtreme Audio. Faktem niestety pozostaje, że karty starsze niż X-Fi robią problemy pod Vistą i Win7.

Jak chcesz mieć sprawnie działający sprzęt pod Win7 to kup Asusa Xonara DX i będziesz miał kłopot z głowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...