Skocz do zawartości

AMD Athlon 64 X2 6400+ czy AMD Phenom 9550 x4


Recommended Posts

procek nie pisz bzdur, bo nawet tak mało wydajny czterordzeniowiec jak 9550, jest bardziej wydajny od X2 6400+ o.O. Jeżeli zastanawasz się między tymi dwoma procesorami to bierz 9550. Jest pozbawiony błędu TLB, który blokował wydajnośc procesora o około 10 do 15%, zresztą nie porównuje się 2-och rdzeni do 4-ech, choćby niewiadomo jak słabe były, 4 rdzenie to jednak 4 rdzenie

Link to post
Share on other sites

procek nie pisz bzdur, bo nawet tak mało wydajny czterordzeniowiec jak 9550, jest bardziej wydajny od X2 6400+ o.O. Jeżeli zastanawasz się między tymi dwoma procesorami to bierz 9550. Jest pozbawiony błędu TLB, który blokował wydajnośc procesora o około 10 do 15%, zresztą nie porównuje się 2-och rdzeni do 4-ech, choćby niewiadomo jak słabe były, 4 rdzenie to jednak 4 rdzenie

Do gier jest lepszy 6400+, bo ma dużo wyższe taktowanie, i z wyjątkiem GTA IV i innych nielicznych gier wykorzystujących 4 rdzenie jest szybszy, więc to ty nie pisz bzdur. I jest tańszy.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobny dylemat. Obecnie razem z radkiem 4870 śmiga podkręcony Phenom 9550, procek chłodzony Scythe Katana II. Mój procek śmiga teraz na 2,8 GHz przy napięciu 1,32, temperatury w stresie max 52 st. x2 6400+ dużo nie wykręcisz. Oczywiście, można brnąć w dwa rdzenie, ale po co?, za rok to już będzie przeżytek, jak teraz jednordzeniowce. Jeśli chodzi o gry, to teraz może Phenom 9550 taktowany standardowo 2,2 GHz będzie ograniczał kartę, ale w grach wykorzystujących x4, to x2 6400+ będzie ograniczał kartę i to sporo. Dodaj jeszcze do tego więcej pamięci cache i wniosek nasuwa się jeden:

 

Proponuje Ci Phenoma,

Link to post
Share on other sites

2 rdzenie za rok nie będą przeżytkiem, bez przesady. Jednak tutaj powiem stanowczo. Lepiej będzie wziąć Phenoma. Co jak co jest to nowocześniejsze rozwiązanie a Athlon to bodajże najwydajniejszy z poprzednich Athlonów i w OC się już nie pobawisz (może kilka procent)

Link to post
Share on other sites

Za rok, dwa ciągle dwa rdzenie nie będą przeżytkiem i ciągle w grach dominować będzie moda na gry na jeden proc, ewentualnie plus fizyka na grafie lub drugim rdzeniu, do gier bierz x2 6000, a jak już pojawia się gry na 4 rdzenie to procek w okolicach 2GHz będzie przeżytkiem i tak i tak.

Nie kupuj nowego ferrari na autostrady które będą gotowe w 2053r, wtedy ferrari będzie już stary !

Link to post
Share on other sites

przeżydkiem !!!

Czyli jak bysmy chcieli to odmienic to na "przeżyd"? ;)

CO do tematu to Phenom X4 bedzie sporo wydajniejszy, tak i w grach jak i w ogolnym rozrachunku. Juz teraz sa gry/programy obslugujace 4 rdzenie a wszystko co teraz wychodzi musi miec optymalizacje na 4 jajka.

Jezeli jeszcze sobie go podkrecisz to juz wogole jazda bedzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jezeli chodzi o mnie to uwazam ze tez jednak zakupie tego phenoma poniewaz ma te 4 rdzenie i jest nowszy chodzby tylko z tego wzgledu. W koncu jak kupujesz ram to lepiej kupic dwa razy po 512 niz 1g w jednej kosci wiec :[ czegos podobnego tyczy sie wybor tego procesora pozdrawiam :P:)

 

No i na socket am2+ to najmocniejszy procek jaki mozna podpiac :P

Link to post
Share on other sites

zarówno athlon x2 6400 jak i phenom 9550 bardzo slabo wypadają jesli chodzi o gry miałem wcześniej athlona x2 4400 @2940 mhz z najpierw z radkiem 2900 później zamieniłem radka na gtx 260 były bardzo duże spadki fps wzrost wydajności był ale słaby wiec wymieniłem procesor na athlona x3 @3550 mhz i dopiero wtedy odczułem gigantyczny przyrost fps w grach czasami nawet ponad 100 % dla przykładu podam gothic 4 przed wymiana procka ok 15 fps całkowicie nie grywalny po wymianie procka ok 30 fps tak samo w R.U.S.E przyrost prawie 100 % zarówno athlon x2 jak i phenom 9550 jest oparty o starą architekturę i bardzo słabą wydajność jak na obecne czasy

Link to post
Share on other sites

zarówno athlon x2 6400 jak i phenom 9550 bardzo slabo wypadają jesli chodzi o gry miałem wcześniej athlona x2

Bardzo słabo to przesada. Ale fakt nie najlepiej. Nie o tym jednak jest ta dyskusja. Skoro autor chcę kupić któryś z tych CPU, to pewnie aktualnie ograniczają go finanse. Nie sądzisz chyba, że kupuje Phenoma I bo nienawidzi SandyBridge :[

Link to post
Share on other sites

sprawdź jakie procesory obsługuje twoja płyta ja też mam płyte na am2+ i moja obsługuje nawet 6 rdzeniowe phenomy dobrze bys zrobił kupując athlona x3 np 435 bardzo tani procesor a wydajność duuuużo wyższa od 1 generacji phenomów i athlonów x2 ale skoro nie masz innej alternatywy to z tych 2 procków wybrał bym zdecydowanie athlona 6400 ma większe taktowania phenom pierwszej generacji bardzo słabo wypadają w grach i mają bardzo słaby potencjał oc o 3500mhz sobie zapomnij nawet do 3 ghz możesz nie dojechać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...