Skocz do zawartości

GTX 460 1GB - wymiana w ramach gwarancji. Jaką kartę wybrać?


Recommended Posts

Gość vtruck754

6850 jest porównywalny z gtx460 1gb, 6870 to poziom 560. Ale ta sa bardzo niewielkie roznice. Jak dostaniesz 6850 z dobrym chlodzeniem np msi cyclone to spokojnie robisz wydajnosc 6870. Zadna z tych kart nie jest na pewno gorsza od twojej, jesli chcesz precyzyjnej odpowiedzi :)

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Tak sobie przeglądam teraz testy i recenzje (nie "kupione" żeby wypromować dany sprzęt, tylko poparte wykresami) i ciekawie się robi.

Wszyscy zgodzą się chyba, że GTX 560 (o nim jako o zamienniku mojej też mogę już pomarzyć, bo nie ma) to tak na prawdę bliźniacza konstrukcyjnie karta do mojego GTX 460, różnice między nimi były marginalne i raz korzystne dla GTX 460, a raz dla GTX 560 - mówię o TYM teście zegar w zegar (ostatecznie GTX 560 był szybszy średnio o 2 kl/s).

 

Teraz zacytuję tekst z innego dużego portalu, do którego linka niestety podać nie mogę bo naruszyło by to regulamin tego portalu

 

 

Nowość będzie musiała też rywalizować ze starszym GTX-em 560, który to rozprawia się z nią praktycznie w każdej grze.

To jest podsumowanie testu porównującego kilka GTX'ów 650 Ti między innymi z Radeonem 7850 oraz właśnie z GTX'em 560 (bez Ti).

 

Spotykam się z sytuacja taką, że użytkownicy GTX'ów 650 (bez Ti) starają się mi wmówić że to karta lepsza od mojego GTX'a 460. Teraz potwierdzają się moje przeczucia, że nawet ten GTX 650 Ti niekoniecznie będzie uczciwą zamianą, po pierwsze - brak SLI, po drugie - wersji Ti 650 już nie podkręcę za bardzo, co potwierdzają testy, natomiast mój GTX 460 miał jeszcze ten zapas, po trzecie - przepustowość pamięci to mój miał 2krotnie większą niż GTX 650Ti...ja wiem że na przepustowości się nie gra, ale karta nie zawsze to gier służy. Ja np. studiuję i zajmował się będę grafika komputerową.

 

Brakuje mi po prostu bezpośredniego porównania w jednym teście mojej karty z GTXem 650 Ti, dlatego jeżeli GTX 560 to praktycznie to samo co wykazały testy, to uważam że takie porównanie będzie miarodajne.

Edytowane przez Endriu8709
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Tak jak ci powiedziałem. 460 = 6850, 560 = 6870. Różnica między kartami niewielka chociaż 560 raczej napewno podkręcisz więcej niż 460,w dodatku przy niższej temperaturze. Jeśli chodzi o 650 czy 7770 to na pewno te karty sporo zyskują w dx11, i możesz oczekiwać lepszej współpracy z nowymi sterownikami. Trudno też oczekiwać, żeby ktoś ci dał 7850 bez dopłaty, bo równie dobrze mógłbyś zarządać 660 ktora ma wydajnosc 580 tylko gorszą szyne ;)

Link to post
Share on other sites

Brakuje mi po prostu bezpośredniego porównania w jednym teście mojej karty z GTXem 650 Ti, dlatego jeżeli GTX 560 to praktycznie to samo co wykazały testy, to uważam że takie porównanie będzie miarodajne.

Proszę bardzo tu masz z 560ti a więc kartą wydajniejszą od 460/560:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_650_Ti_Power_Edition/31.html

650ti można trochę podkręcić a wydajność też jest bardzo przyzwoita. Dla mnie sprawa jest prosta, zapłaciłeś za soją kartę xxx zł więc do takiej kwoty sklep powinien zapewnić Ci wymianę.

Link to post
Share on other sites

Zgodzisz się ze mną i z wieloma innymi ludźmi, że polityka cenowa nVidia jest nienajlepsza, karty do pewnego okresu swojego "życia" mają zawyżoną cenę. Powiedz szczerze, jeśli znalazłbyś się w takiej niekomfortowej sytuacji, że pada Ci grafika, czego następstwem jest wymiana i zgodnie z Twoim twierdzeniem ma ona nastąpić na zasadzie "zapłaciłeś za soją kartę xxx zł więc do takiej kwoty sklep powinien zapewnić Ci wymianę" - w myśl tej zasady dostajesz kartę słabszą od tej którą miałeś, lub zbliżoną parametrami ale nie lepszą, a dodatkowo okrojoną (chociażby bez SLI), to nie wierzę, że człowiek co nieco znający się na rzeczy i nie dający wcisnąć sobie byle czego (bo tak można nazwać wczorajszą propozycję która została mi złożona) nie irytowałby się.

Link to post
Share on other sites

Dzizas fakin krajst

 

GTX 650 Ti to wydajniejsza karta niż twoja GTX 460, wklejałem ci już test z bezpośrednim porównaniem.

 

Tak czy inaczej dobrą opcją byłoby wynegocjowanie ze sklepem wymianę na HD 7850 1GB za dopłatą do 100zł z twojej strony. Tam masz już swoją upgragnioną opcję CFX i szynę 256bit.

 

Na twoim miejscu postawiłbym sprawę w ten sposób - zapytał się jaka jest w tym sklepie cena HD7850 1GB. Powiedzą ci  dajmy na to 700zł. Wtedy ty pokazujesz im ile zapłaciłeś za poprzednią kartę, pokrywasz różnicę w cenie i wychodzisz z kartą 50% wydajniejszą niż poprzednia.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Celowałbym właśnie w taką sytuację z HD 7850 albo GTX 660. To porównanie, które mi wrzuciłeś trochę kłóci się z innymi które widziałem, a w związku że są tam same wykresy, bez podania chociażby konfiguracji zestawu testowego, jak i rodzaju GTX'a 460 (poza tym że jest to wersja 1GB) to bardziej wiarygodną procedurą jest dla mnie taka w której testuje się zegar w zegar GTX 460 (675 Mhz) i GTX 560 (675 Mhz), po którym mamy nikłą przewagę tego drugiego, następnie bezpośrenie porównanie GTX 560 i GTX 650 Ti, w którym autor recenzji jak i wyniki jasno pokazują że 650 Ti jest w tyle za GTX 560. Przy tym biorę poprawkę na to że była minimalna przewaga GTXa 560 nad moim i niestety średnio mi się uśmiecha ten 650 Ti. Przy okazji, starano mi się wcisnąć bajkę, że GTX 650 rozkłada mojego na łopatki.

 

Edit:

Dokładny model mojego GTX 460 to Gigabyte GTX 460 GV-N460OC-1GI, czyli karta wydajniejsza od referenta nvidii. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, karta wypadłaby prawdopodobnie na równi z GTXem 560 w teście do którego dałem wyżej linka (GTX 560 w tym teście miał 675 MHz na rdzeniu, moja miała fabrycznie 715 MHz - więc różnica 1, 2, 3 klatek/s zostałaby pewnie zniwelowana), który z kolei został uznany za bardziej wydajna kartę od GTX 650 Ti. Na tej podstawie uważam że 650 Ti jest słabsza wydajnościowo od mojej.

Edytowane przez Endriu8709
Link to post
Share on other sites

7850 to chyba jakiś żart za GTX460 :( Z obecnej generacji najbardziej porównywalnymi kartami są 7770 i 650Ti, ze starszej generacji 560 i 6850 które są minimalnie mocniejsze. Nie masz co liczyć na to że sklep da ci jakąś mocniejszą kartę.

 

to bardziej wiarygodną procedurą jest dla mnie taka w której testuje się zegar w zegar GTX 460 i GTX 560

Jaki dla ciebie sens ma test zegar w zegar? Przecież normalnie te karty pracują na innych zegarach i dla Ciebie jedyną ważną rzeczą jest ogólna wydajność. I tak nie wiesz o ile podkręcisz itp. Poza tym to jeśli chodzi ci o postęp technologiczny ( bo co mnie interesuje taki test zegar w zegar) to próbuj załatwić zwrot kasy.

 

Dokładny model mojego GTX 460 to Gigabyte GTX 460 GV-N460OC-1GI, czyli karta wydajniejsza od referenta nvidii. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, karta wypadłaby prawdopodobnie na równi z GTXem 560 w teście do którego dałem wyżej linka (GTX 560 w tym teście miał 675 MHz na rdzeniu, moja miała fabrycznie 715 MHz - więc różnica 1, 2, 3 klatek/s zostałaby pewnie zniwelowana), który z kolei został uznany za bardziej wydajna kartę od GTX 650 Ti. Na tej podstawie uważam że 650 Ti jest słabsza od mojej.

 

To że twoja karta ma jakieś mizerne fabryczne OC nie oznacza że zwykłego referenta 560 nie można podkręcić. Wtedy twoja 460 GV-N460OC-1GI została by w tyle.

Link to post
Share on other sites

Fabryczne OC = pewne OC na papierze, to ile tym sam sobie podkręcisz to już od sztuki zależy, może być lepiej lub gorzej - loteria. Ja miałem kartę po fabrycznym OC, przez co startowe parametry miała lepsze i tego się będę trzymał.

Jeżeli o zegary chodzi, to faktycznie, dopiero teraz zauważyłem że standardowe taktowani rdzenia GTX 560 jest wyższe niż to, którego użyto w teście.

 

Zgadza się, że HD 7850 jest mocniejszy od GTX 460 którego miałem. Mimo to, nie moja winą jest że padła karta (nie kręciłem jej), i równie nie trafne były dla mnie składane propozycje, gdzie oferowano mi karty gorsze  od tej którą miałem.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał 650TI tylko dobrej firmy puścił bym to na allegro nie otwierane z pudełka dołożył te 150zł i kupił 7850 1GB lub 2GB do wyboru do koloru i tyle.

Pytanie czy mu dadzą w ogóle 650TI bo jak na razie chcieli mu dać 5830 lub GTX768 na to też bym przystał jak by mi dopłacili 150zł :)

Link to post
Share on other sites

Zgodzisz się ze mną i z wieloma innymi ludźmi, że polityka cenowa nVidia jest nienajlepsza, karty do pewnego okresu swojego "życia" mają zawyżoną cenę. Powiedz szczerze, jeśli znalazłbyś się w takiej niekomfortowej sytuacji, że pada Ci grafika, czego następstwem jest wymiana i zgodnie z Twoim twierdzeniem ma ona nastąpić na zasadzie "zapłaciłeś za soją kartę xxx zł więc do takiej kwoty sklep powinien zapewnić Ci wymianę" - w myśl tej zasady dostajesz kartę słabszą od tej którą miałeś, lub zbliżoną parametrami ale nie lepszą, a dodatkowo okrojoną (chociażby bez SLI), to nie wierzę, że człowiek co nieco znający się na rzeczy i nie dający wcisnąć sobie byle czego (bo tak można nazwać wczorajszą propozycję która została mi złożona) nie irytowałby się.

Nie zgodzę się. Polityka cenowa nv (jak również amd) jest całkiem logiczna i nie ma w niej niczego dziwnego. Płaci się za wydajność GPU a nie numerek w nazwie i tu praktycznie od dłuższego czasu nic się nie zmienia za taką samą wydajność wciąż trzeba zapłacić tyle samo. Dobrym przykładem jest tu właśnie GTX460/560 i 650ti. Obie kosztowały/kosztują podobnie i mają bardzo zbliżoną wydajność. 

Nie oczekuj, że sklep (czy producent - zależnie kto realizuje gwarancję) będzie dopłacał do Twojej karty. Na twoim miejscu bardzo bym się ucieszył jakbym w ogóle dostał 650ti. Nowa, lepsza pod każdym względem karta za starą padniętą to bardzo dobry interes. Obawiam się jednak, że nawet z takim 650ti może być ciężko i sklep będzie wolał wcisnąć Ci jakiegoś starego szrota. Nikt nie chce być do tyłu ;).  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...