Skocz do zawartości

GTX 460 1GB - wymiana w ramach gwarancji. Jaką kartę wybrać?


Recommended Posts

Witam forumowiczów :) .

Dziś dowiedziałem się, że moja karta Gigabyte GTX 460 1GB GV-N460OC-1GI (GDDR5, 256-bit) jest nie do odratowania i że mam przyjść do sklepu w celu dobrania nowej karty.

Nie chciałbym wyjść ze sklepu z produktem w jakiejkolwiek kwestii słabszym niż ten, który zostawiłem w serwisie.

 

nVidia:

Na pewno nie dostanę już karty z serii 400. Jeżeli chodzi o serię 500, to w grę wchodzą karty od 560 wzwyż. Problem zacznie się w przypadku gdy nie będzie już kart z serii 500 (dla mnie to lepiej bo 500 grzeją się i są prądożerne), wtedy zostaje seria 600 i tu zaczynają się schody. GTX 640 naturalnie odpada, podobnie jak GTX 650, który jest kartą słabą.

Nieco lepiej na tle poprzedniczek wypada GTX 650 Ti, jednak niestety nie jestem w stanie ocenić czy ta karta będzie odpowiednim zamiennikiem mojej GTX 460. Razi mnie brak SLI (moja płyta to MSI Z77A GD65 - 3 porty na grafikę), oraz słaba przepustowość pamięci (128 bit - 86400 MB/sec). W takim wypadku jedyną kartą "niegorszą" od mojej byłby tylko GTX 660.

 

Radeon:

W tym wypadku kompletnie nie mam pojęcia co zaproponować i jak odpowiedzieć na ich propozycję.

Znajomy od Radeonów zasugerował karty od 7850 w górę.

 

Co o tym myślicie? Dobre rozumowanie czy naiwne?

Edytowane przez Endriu8709
Link to post
Share on other sites

GTX 650 Ti to karta równie wydajna, w większości przypadków wydajniejsza niż GTX 460, bez względu na szynę 128bit. Tutaj masz porównanie: http://www.anandtech.com/bench/Product/542?vs=680

 

HD7850 to sporo wydajniejsza opcja (~25%), a GTX 660 jeszcze lepsza. Oczko wyżej jest jeszcze HD 7870, w którego również warto zainwestować.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754
A ja mam pytanie do autora tematu z innej beczki, jaki masz procesor i zasilacz bo może nie warto wsadzać całkiem opłacalnego HD 7850 bo zasilacz będzie za słaby lub procesor do tej karty.

Chyba logiczne, że skoro wcześniej miał gtx 460 to zarówno procesor jak i zasilacz będą wystarczające dla 7850..

Link to post
Share on other sites

mysle ze 650ti to bedzie karta ktora Ci maksymalnie sklep sam z siebie zaproponuje, do gtx 660, 7850 bedziesz musial troche doplacic. Uwazaj zeby sklepikarze nie probowali Ci wcisnac jakiegos starszego modelu ktory leży im na sklepie, bo czesto sie tak zdarza ze oferuja nawet swoje serwisowe sprzety.

Link to post
Share on other sites

Chyba logiczne, że skoro wcześniej miał gtx 460 to zarówno procesor jak i zasilacz będą wystarczające dla 7850..

Widziałem zestaw z płytą główną z chipset-em Z 77 i procesorem Intel Pentium G 850 (wydajność C2D E8400  :P

Więc wolę się spytać.

Co do tematu, zaczął bym od tego by serwis oddał dokładnie tyle kasy ile dałeś za stary model (w moim przypadku ponad miesiąc temu po reklamacji padniętej karty graficznej tak było, więc to możliwe).

Dopiero potem można myśleć o dopłacie do konkretnego nowego modelu.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Zwłaszcza, że jeśli jakaś karta nowej generacji ma nie być ograniczona przez słaby procesor (albo być ograniczana w małym stopniu) to tym bardziej lepszym wyborem będzie radeon (7770- 7850max). Co prawda nv mocno poprawiła się jeśli chodzi o narzut na cpu, ale jednak wypadało by, żeby procesor posiadał chociaż te dwa jaja ze wsparciem HT :)

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Nie miałem osobiście 7770 ale przegladając benchmarki i opinie innych użytkowników to przy aktualnych sterownikach karta ma zbliżoną wydajność do 6850. 6850 z kolei jest na poziomie 460. Przewaga 7770 z tej trójki to najlepsza obsługa dx11, a w najnowszych grach ma to duze znaczenie. Jesli jednak ktos zaproponuje Ci ze starszych kart, np zwykla 560 (nie ti) to tez bym nie wybrzydzal np jakiegos asusa. Karta ma wydajnosc troche lepsza od 460 a na pewno zjada mniej pradu i kreci sie do ~950mhz (w wiekszosci przpadkow), a co najwazniejsze jak na fermi nie ma wysokich temperatur.

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Komparator jest na strych sterach zresztą nie uwzględnia wersji O.C. kart graficznych (prócz wersji z Boost).

Jak wyżej pisano na nowych sterownikach  beta 12,11 seria HD 7XXX dostaje ładnego kopa, sam mogę to poświadczyć mając kartę z wymienionej serii i różnica naprawdę robi wrażenie, jeszcze mając możliwość podkręcenia swojego egzemplarza porównanie ze starymi sterownikami daje kilkadziesiąt procent  więcej wydajności w grach.

W przypadku HD 7770 nowe sterowniki średnio zwiększają o około 10 % wydajność w dość wymagającej grze Battlefield 3  :D

Link to post
Share on other sites

Jestem z powrotem i nic nie załatwiłem. Zaproponowano mi Zotac GTX 460 768MB/192-bit, albo Gigabyte 5830 1GB/256-bit. Zotaca od razu olałem, a że tak archiwalnym Radeonem się nie interesowałem więc powiedziałem że musze sprawdzić jak ta karta się prezentuje w testach w porównaniu do tej którą straciłem. No i tak na prawdę jestem w kropce, ponieważ mają na stanie te dwie karty i wyraźnie odczułem że chcą się ich pozbyć, bo nawet zaproponowano mi dodatkowo pendrive'a  ^^

Edytowane przez Endriu8709
Link to post
Share on other sites

No to nie za specjalnie sklep cie chce uraczyć starym modelem bez zwrotu kasy, żeby chociaż gwarancja szła od nowa.

Jeśli do wyboru masz GTX i Radosława wybrał bym  GTX 460 bo HD 5830 jest nieco wolniejszy (inna sprawa była by mowa  o HD 5850).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

@endriu

Nie bierz żadnej z tych kart. Oba te modele są słabsze od twojego gtx460 1gb. 460 wersja 768 jest slabsza oraz to kastrat , natomiast 5830 to również kastrat i naprawdę slaba karta do gier. Co innego 5850 ktory jest troche szybszy od 6850. Ktos cie chce przerobic proponujac takie gowniane karty. 5830 to juz wogole kpina za 460 proponowac.

Link to post
Share on other sites

5850 nie mają, to są dwa tzw. leżaki magazynowe, których chcą się pozbyć. Tylko, że z tego co mi wiadomo wymieniana karta ma być NIEGORSZA od tej którą zostawiłem, a na całe szczęście może być nawet lepsza jeśli sklep identycznego parametrami produktu nie jest w stanie mi zapewnić. Prawo stoi tu raczej po mojej stronie i ja oczywiście gorszej karty niż miałem nie mam zamiaru ze sklepu wynieść.

Nie do końca jestem pewien jak to jest ze zwrotem pieniędzy. Jeżeli nie posiadają satysfakcjonującego mnie produktu, i nie zgadzają się na dopłatę różnicy w cenie do tego którym byłbym zainteresowany, to mogę żądać zwrotu gotówki?

 

Jeżeli o gwarancję chodzi to w przypadku wymiany na zasadzie ściągnia zastępczego produktu z półki sklepowej gwarancja musi iść od nowa, kontynuacja gwarancji następuje wtedy, kiedy serwis przysyła nam zamiast naszego sprzętu zamiennik po przejściach tzw. Factory Repaired. W tym momencie jest taka sytuacja, że jeżeli reklamowanemu przez nas sprzętowi kończyła się gwarancja i zostało jej np. 2 tygodnie, to na ten zameinnik następuje przedłużenie gwarancji o 90 dni od daty wydania sprzętu.

Edytowane przez Endriu8709
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Ja ci tylko powiem, ze obie te karty sa slabsze od twojej i mialy mniejsza wartosc od twojej juz w dniu premiery. Zwlaszcza 5830. Nic slabszego od gtx460 1gb albo gtx560 nie bierz. A z radeonow jesli nie chcesz 7770 to niech ci znajda 6850 albo 6870. To sa karty o podobnej wydajnosci jak twoja

Link to post
Share on other sites
Naprawdę chcesz robiłbyś SLI z GTX 650 Ti, jakby miał złącze? Jak dla mnie poroniony pomysł.

Z 650 Ti oczywiście że nie i dla tego nie chcę tej karty :). W drugim komputerze miałem też GTX'a 460 1GB i korzystałem z tej funkcjonalności jeśli zaszła taka potrzeba. Więc chyba naturalne, że nie chce karty pozbawionej takiej możliwości. Przyznasz sam, że bezsensem byłoby kupno MSI Z77A GD65 a następnie włożenie w ten zestaw karty bez możliwości parowania..

 

 

Ja ci tylko powiem, ze obie te karty sa slabsze od twojej i mialy mniejsza wartosc od twojej juz w dniu premiery. Zwlaszcza 5830. Nic slabszego od gtx460 1gb albo gtx560 nie bierz. A z radeonow jesli nie chcesz 7770 to niech ci znajda 6850 albo 6870. To sa karty o podobnej wydajnosci jak twoja

Porównywalne to znaczy odrobinę lepsze, czy może ciut gorsze? Wiem jestem wredny ale po tym co dzisiaj mi zaproponowano wyjdę z tego sklepu z albo identyczną kartą, albo z lepszą.

Edytowane przez Endriu8709
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...