Skocz do zawartości

Wybór Radeona HD 7870


Recommended Posts

Witam
 

Szukam Radeona HD 7870 do zestawu, i nie moge wybrać. ( I5 2500k, PRO3, XFX 550 )
Prosił bym o podpowiedź co do wyboru (najwydajniejszej w grach, najlepiej jak bym nie musiał juz jej kręcić.) karty z tej serii.
Kieruje się asortymentem ze strony http://techplanet.pl/szukaj/?q=7870.

za sensowne odpowiedzi. +

Z góry dzięki :).

 

(EW. jakaś inna karta do ok 1000zł, która była by wydajniejsza)

Edytowane przez OLsoneczek
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Pewnie, że warto-jak możesz to sie nawet nie zastanawiaj i bierz 7950, która już na standardowych zegarach jest bardzo wydajna a po oc jeszcze zyskuje.A Vapor-x to świetny wybór zarówno firmy(Sapphire) jak i chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HD 7950 dostaje skrzydeł nie tylko po włączeniu trybu Boost, ale również  dzięki nowym sterom beta 12.11 . A co do wersji  VaporX są odblokowane napięcia GPU/GDDR, Dual BIOS, do tego bardzo skuteczne i ciche chłodzenie (wiem bo sam mam ten model więc polecam :D  ponad 1,1 GHz na GPU 1,2 V i 1,6 GHz na DDR5.

Testy na starych sterownikach tej karty http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/1.html

EDIT

Pomimo Dual BIOS nie można odblokować do HD 7970 drugi BIOS z ustawieniem Boost 950/ 1250 MHz GPU/GDDR5  można nadpisać, na pierwszym są zegary 850/1250.

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754
a ktore wersje 7950 mozna odblokowac do 7970 ? bo slyszalem ze jakies sa

Nie ma. Krąży po sieci pewien artykul, że w chinach ktoś odblokował. Podobno jakiś mało znany producent wypuścił w ramach pomylki karte ktora dalo sie odblokowac. Karta niby tylko na rynek chiński. Widzialem gdzies ten artykul i jako dowod byl zrzut z gpu-z przed i po flashu. Tylko, ze z daleka dalo sie zauwazyc przerobke paintem. Chyba, ze cos sie w tej sprawie pojawilo nowego, ale nie sadze.

 

prosze daleko nie szukalem. przypatrz sie na drugi screen (czcionka w device id i numer biosu porownaj). przerobka jak h..

http://videocardz.com/32782/amd-radeon-hd-7950-modified-to-7970

Edytowane przez vtruck754
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie spotkałem się z tym by udało by się odblokować jakikolwiek egzemplarz HD 7950 na 7970 :/

Takie cuda były przy starych referencyjnych z pierwszego rzutu HD 6950, i niektórych z wersji z 1 GB GDDR 5.

Osobiście  w sowim próbowałem wgrywać  BIOS z wszystkich  modeli  HD 7970 Shapphire jak VaporX z odblokowanymi napięciami jak i zwykłych wersji, w tym prze zemnie modowane, nic po  odpaleniu GPU-Z nadal 1792 zunifikowanych szaderów  :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...