Skocz do zawartości

Problem a Radeonem Hd 7770


Recommended Posts

Witam

Kupiłem kartę graficzna Gigabyte Radeon Hd 7770. Po zamontowaniu i uruchomieniu komputer chodzi przez sekundę po czym się wyłącza i samoczynnie po sekundzie włącza i tak na okrągło. Co to może być? Zasilanie? Zasilacz kupiłem w grudniu - byłem pewien, że zasilacz markowej firmy bez problemu udźwignie tego radka. Proszę o pomoc.

 

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core 2 Duo e7200

Płyta Główna: MS 7507

Pamięć: 3072 Mb DDR 2 PC2-5300

Grafika: Radeon Hd7770 (wymiana za GeForca 9500GT)

Zasilacz: Chieftec (GPA-500S8) 500W

Chłodzenie Procesora: Spartan HE924

Link to post
Share on other sites

taka podstawowa rzecz, ale czasami ludzie pod wpływem emocji o tym zapominają, dodatkowe zasilanie do karty podpiąłeś? jeśli tak i korzystałeś z lini PCI-E wychodzącej z zasilacza , spróbuj za pomocą przejściówki z molexa pociągnąć, trzeba wykluczyć wszystkie dostępne możliwości zanim oddasz kartę

 

@down

 

jak mu nawet ekran biosu się nie pokazuje, to jak ma niby formata robić? :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
taka podstawowa rzecz, ale czasami ludzie pod wpływem emocji o tym zapominają, dodatkowe zasilanie do karty podpiąłeś? jeśli tak i korzystałeś z lini PCI-E wychodzącej z zasilacza , spróbuj za pomocą przejściówki z molexa pociągnąć, trzeba wykluczyć wszystkie dostępne możliwości zanim oddasz kartę

 

@down

 

jak mu nawet ekran biosu się nie pokazuje, to jak ma niby formata robić? :)

Dodatkowe zasilanie podpiąłem. Zarówno prosto z zasilacz jak i przez przejściówkę dołączoną do karty. Na razie próbuje zaktualizować bios ale sciągnięte pliki ze strony Msi nie chcą uruchomić się na Windows 7.

Link to post
Share on other sites

Odpal Linux-a Live CD, jeśli ten się załaduje bez problemów znaczy że coś z softem, jeśli i Linux się nie załaduje znaczy sprzęt.

Tydzień temu składałem komputer dla brata z kartą HD 6770, po złożeniu w obudowie i włączeniu wyskakiwał "beep" kod (błąd ROM). Gdy rozłożyłem komputer i złożyłem na taborecie, poza obudową wszystko się uruchomiło bez problemów  :D

Dobrze było gdybyś złożył  z innym zasilaczem.

Tak złożony komputer włączysz za pomocą zwarcia małym płaskim wkrętakiem, które zworki zewrzeć by uruchomić komputer zajrzyj do instrukcji płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem zresetować biosa i nic. Podłączyłem stary zasilacz no name 400W i identyczna sytuacja. Mam na chacie u rodziców podobny komputer z płytą Gigabyte z zintegrowaną grafiką też pod socket 775. Myślicie żeby sprawdzić czy karta odpali na drugim komputerze?

Link to post
Share on other sites

czy karta przyszla Ci kurierem czy zakupiles ja osobiscie w sklepie. Jesli ta pierwsza opcja i zalozyles zimna karte zaraz po rozpakowaniu mozliwe ze karte zepsules sam  o ile to jest wina karty i zrobiles tak jak mowie... jesli nie przyczyny trzeba szukac dalej

Link to post
Share on other sites

Karta faktycznie przyszła kurierem. Z tego co widziałem na stronie DHL leżała na sortowni od piątku. Ale kurier przywiózł mi ją do pracy, stała w cieple kilka godzin, potem przez 10 min miałem ją w aucie wracając do domu. Do komputera włożyłem ją po około godzinie po powrocie.

Link to post
Share on other sites

Na Linux-ie nie działa z innym zasilaczem/komputerem nie działa, więc karta uwalona   :/

Pamiętaj że masz możliwość domagania się zwrotu kasy z powodu niezgodności z umową, i oczywiście z domniemaniem że karta jako nowa nie działa  więc przy dalszym użytkowaniu nawet na naprawionej można domniemywać że będzie się dalej psuć. Takie prawo przysługuje do pół roku od zakupu, później już tylko pozostaje naprawa gwarancyjna  :/

Minusem będzie to że trochę potrwa nim kasa będzie zwrócona, choć z procedurą reklamacyjną też trochę trwa nim sprawna karta wróci  :/

Link to post
Share on other sites

A nie prosciej wstawic jakąkolwiek starą grafę i sprawdzić czy PC ruszy, być może niesprawny jest inny element. Ewentualnie tego 7770 wstawić do komputera kolegi i sprawdzić czy jest sprawny. Użyj programu do flaszowania biosu z poziomu windows, jest łatwiej niż wklepywać jakieś komendy z dosa.

Edytowane przez Mentor
Link to post
Share on other sites

Czyli wina karty, ewentualnie linia dodatkowego zasilania z zasialcza niesprawna. Najlepiej sprawdzić u kogoś na 2 PC. Akurat jestem posiadaczem takiej karty od niedawna i jest swietna, cicha, w lekkim obciązeniu nawet chłodna. Czy przed włożeniem tej karty odinstalowałeś dokładnie sterowniki  nvidi?.

Link to post
Share on other sites

a sprobuj jeszcze wyciagnac bebechy z obudowy i odpalic nowa grafe poza buda. Moze sledz nie dociska dobrze karty do plyty i temu sie tak dzieje

Jak byś czytał cały wątek to byś zauważył że pisałem o tym w ósmym poście :P

Tak więc tu nic więcej się nie da zrobić karta niesprawna :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...