Skocz do zawartości

Karta graficzna do 300 zł


Recommended Posts

Witam w niedługim czasie zamierzam kupno nowej karty graficznej do swojego blaszaka . Moja obecna karta graficzna Radeon 4850 512 mb niestety nie wyrabia . 

Mój obecny sprzęt to :

-Radeon 4850 512 mb

-Zasilacz OCz StealthXStream 500W SLI

-Procek : Amd Athlon X4 635

-Płyta główna : Msi 870-C45

-4 GB Ram

 

Najbardziej mi zależy żebym mógł pograć sobie w BF 3 i Panetside 2 spokojnie bez zacięć przynajmniej na ustawieniach Med .

Póki co w BF 3 najniższych mam 20-30 fps w zamkniętych pomieszczeniach na krótko coś koło 40 

Jak można łatwo zauważyć to nie jest gra tylko pokaz slajdów .Dlatego poszukuje lepszej karty graf 

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc 

Link to post
Share on other sites

po pierwsze podałeś gry , w których największą rolę jeżeli chodzi o min fps , odgrywa procesor

po drugie, miałem też AII x4 640, dopiero jak go podkręciłem do 3,6GHz, nabrał rozpędu w ww. grach, tak więc drogi autorze, najpierw zacznij od OC procesora

A karta którą bym ci polecił to HD6770, w morele net jest za 309zł od VTX-a (wiem , firma może nie z górnej półki , ale za te pieniądze nic tańszego nie znajdziesz). Ewentualnie jak dołożysz, to ta hd7750 co podał JohnWoo będzie idealnym rozwiązaniem (dodam jeszcze że te karty (hd6770 i hd7750) mają zbliżoną wydajność, z lekką przewagą tej drugiej w dx11

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-5770-1gb-i2931505378.html
Jeśli wyłącznie nowe , to niestety ale musisz dołożyć żeby poczuć nawet mały skok wydajności , Najmocniejsza z up jest 7750 ale za 350 zł a 450gts będzie ~20% wydajniejsza od twojej , więc to nie ma sensu 
Rozsądne było by dozbieranie do 7770. Wtedy tak na prawdę poczujesz różnice. 
 

Link to post
Share on other sites

Ja bym sprzedał tego 4850 dołożył 300zł i kupił GTX460 1GB DDR5 256BIT 800mhz GPU lub GTX470 1280MB 320BIT DDR5 600mhz GPU

lub RADEON 5850 1GB 256BIT DDR5 775mhz GPU.

Karty stare ale jare z nowych to dopiero ten kastrat GTX650TI daje rade ale to drogie i na to cie nie stać.

Za miecha sam będą kupował kartę tylko ja jestem oszczędny i za 300zł kupie sobie 5830 1GB DDR5 256Bit

800mhz rdzeń podkręcę na 925mhz dam wentyl na 50% wyłączę tesselację i ambient oclusion lub dam na najmniejsze i powinien crysis 3 śmigać.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

7750 = hd6770 , ta sama wydajność praktycznie, z tym że pierwsza nowsza konstrukcja, z czasem może dzięki sterownikom troche odskoczyć. HD4850 to staruszek o mniejszej wydajności od ww,, z większym apetytem na prąd oraz z brakiem wsparcia ze strony amd jezęli chodzi o sterowniki (ostatnie wspierane z 11.2011r.)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
7750 jakiej firmy ? Zastanawiam  się nad Msi ,  Club3D  , XFX ? Czy to nie robi żadnej różnicy ?

 

Zależy ci na dobrym chłodzeniu czy na zaoszczędzieniu kilku zł ? 

http://www.ceneo.pl/18095358 

Ten gigabyte pownien być ok.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/top_10_polecane_karty_graficzne_dla_graczy_styczen_2013?page=0,3

Tu masz recenzje.

Edytowane przez PCLabspec
Link to post
Share on other sites
mam pytanko jest jakaś zasadnicza roznica wydajności omiędzy 7770 a 7750 ?

 

spora, 7770 jest widocznie szybszy. Jesli masz oszczędzać kosztem 7770 do 7750 to nie warto.

 

Koncze recke gdzie jest m.in. 7750 i 7770 więc łatwo sprawdzić jak to wygląda. Do tego porównałem nawet 6850.

 

http://www.abload.de/img/fc3dxu8n.jpg

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...