Skocz do zawartości

Czy powinienem coś wymienić?


Recommended Posts

Cześć wszystkim. Zastanawiam się, czy w moim komputerze cokolwiek nadaje się do wymiany...

 

Kilka kwestii:

1) Komputer służy głównie do grania

2) Nie jestem maniakiem ustawiania wszystkich detali na max w najnowszych grach (zazwyczaj wyłączam AA i takie różne bajery) i przeważnie gram na średnich ustawieniach w nowszych grach (na zapas, żeby nie wysilać komputera)

3) Rozdzielczość w której gram: 1024 x 768 (niebawem 1440 x 900 )

4) Podzespoły mojego kompa:

 

- Phenom II X2 550 (rdzeni nie udało się odblokować)

- Radeon 4850 512 MB RAM DDR3

- AsRock A780GXH 128M

- 4 GB RAM 800 MHz

- Pentagram SIlentForce 460W

- Windows 7 64bit

 

5) Podkręcać nic nie chcę :P

 

Mam w planach kilka gier, w które chcę zagrać (jeszcze nie wyszły) i zależy mi tylko na tym, żeby była jak najwyższa płynność - niekoniecznie ustawienia na max, ale średnie jak najbardziej :]

 

[te gry to Assassin's Creed 2, Battlefield Bad Company 2, Mafia 2, F1 2010 i dalej Medal of Honor]

 

Dla rozeznania podam wymagania Bad Company 2:

 

Minimalne wymagania:

Procesor: Core 2 Duo @ 2.0GHz

Pamięć główna: 2GB

Karta graficzna: GeForce 7800 GT / ATI X1900

Pamięć karty graficznej: 256MB

System: Windows XP

 

Rekomendowane wymagania

Procesor: Quadcore

Pamięć główna: 2GB

Karta graficzna: GeForce GTX 260

Pamięć karty graficznej: 512MB

OS: Windows Vista or Windows 7

 

I co myślicie, coś do wymiany? ;) W marcu będę miał wolne ok. 700zł i zastanawiam się, czy kupić coś teraz, czy się wstrzymać z rok i wtedy dopiero coś kupić (o ile w ogóle)...

Podkreślam - nic na siłę, nie muszę mieć kompa mocnego na papierze :D

Link to post
Share on other sites

Masz stosunkowo szybki zestaw i myślę że większość gier powinno chodzić przynajmniej na wysokich ustawieniach ghraficznych :P

 

jeśli nie da się podkręcać (pamięć Cię ogranicza? czy płyta? ) to pozostaje chyba tylko wymiana grafiki na jakiegoś używanego HD4870 np.

 

http://www.allegro.pl/item869692072_pow ... _gwar.html

 

http://www.allegro.pl/item867666389_rad ... 2xdvi.html

 

http://www.allegro.pl/item870634786_sap ... _ddr5.html

(ten może być drogi)

Link to post
Share on other sites

Do tego procesora nie ma sensu pchać szybciej niż HD4870

a do tego Fermi będzie kilka modeli chyba 380 czy tańszy 360

ich ceny zapewne będą bardzo podobne do cen GTX280 i GTX260 w chwili premiery odpowiednio ok. 1600 zł i 1000 zł :P

Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą - Fermi? WTF? :D

 

No właśnie bardzo dobre było dla mnie to co powiedział Lorduś - jeśli komputer jest zbilansowany to dla mnie też bardzo ważne, bo co mi z tego, że kupię 4890 czy GTX 275, jeśli procesor (który BTW kupowałem kilka miesięcy temu - nie opłaca mi się go teraz wymieniać) będzie tę grafikę hamował :P

 

Chcę wiedzieć tylko tyle, czy w te gry, które wymieniłem pogram spokojnie choćby w średnich detalach, czy lepiej kupić chociaż 4870?

Link to post
Share on other sites

No nie mów że nie słyszałeś o Fermi

to już prawie jak duke nukem forever :P

 

NOWA GENERACJA ARCHITEKTURY CUDA O NAZWIE KODOWEJ FERMI

DUSZA SUPERKOMPUTERA W CIELE GPU

Nowa generacja architektury CUDA, oznaczona nazwą kodową „Fermi", to najbardziej zaawansowana architektura dedykowana obliczeniom na GPU, jaka kiedykolwiek powstała. Dzięki ponad trzem miliardom tranzystorów oraz aż do 512 rdzeniom przetwarzania CUDA, zapewnia ona możliwości i wydajność superkomputerów, przy 1/10 ceny oraz 1/20 zapotrzebowania na energię tradycyjnych serwerów korzystających wyłącznie z układów CPU.

 

Architektura Fermi sprawia, że przetwarzanie współbieżne z użyciem układów GPU i CPU staje się wszechobecne, znajdując zastosowanie w pełnym spektrum aplikacji obliczeniowych. Ta zaprojektowana pod kątem języka C++ i dostępna z poziomu środowiska tworzenia aplikacji Visual Studio architektura ułatwia programowanie równoległe i zapewnia akcelerację w zakresie zastosowań szerszym niż kiedykolwiek dotąd – włączając w to radykalny wzrost wydajności w takich dziedzinach jak ray tracing, obliczenia fizyczne, analiza metodą elementów skończonych, obliczenia naukowe wysokiej precyzji, algebra liniowa wykorzystująca macierze rzadkie, algorytmy sortujące i wyszukujące.

 

Architekturę Fermi cechuje kilka zasadniczych innowacji:

• 512 rdzeni przetwarzających CUDA

• Technologia NVIDIA Parallel DataCache™

• Silnik NVIDIA GigaThread™ 3.0

• Pełna obsługa ECC

Kliknij na interaktywny diagram powyżej, aby dowiedzieć się więcej.

:D

Link to post
Share on other sites

Ja bym na razie nic nie zmieniał :P Na średnich pograsz we wszystko co wymieniłeś a czasami może i na wysokich ;)

Więc kasa w skarpetę i zbieraj no większą przebudowę jak obecna konfiguracja już nie będzie Cię zadowalać :]

Haha Igoruss polecił ati :D porzuciłeś nvidie ? :)

Link to post
Share on other sites

Haha Igoruss polecił ati porzuciłeś nvidie ?

:]

nie zawsze polecam NV :D

owszem bardziej lubię zielonych od czerwonych ale nie na tyle by być fanbojem chociaż po ostatnich wyczynach firmy z Santa Clara (masa kotletów, atrapy i wieczne odwlekanie) coraz mniej zaczynam lubić nV :P

polecam to co wg mnie najlepiej się opłaca a akurat w tym przedziale ta karta najbardziej się opłaca ;)

Link to post
Share on other sites

A jeszcze jedna sprawa - teraz w sumie podkręciłem trochę moją kartę i poszła w ATI Overdrive z 625/993 na 675/1050 - dobrze to? :D I jeszcze chcę mnożnik procesora zrobić na 17 :P

 

No i takie pytanko - jeśli podkręcałem w ATI Overdrive to czy przy zmianie sterowników na nowsze to zostanie już?

Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz jeśli masz X2 550 BE to masz odblokowany mnożnik więc możesz podkręcać bez przeszkód (tak mi się wydaje :P )

 

OC karty trochę słabe

więcej się nie da :D

 

a co do tych sterowników to nie wiem ale to chyba nie problem wgrać nowe i potem ustawić takie takty jak miałeś wcześniej :]

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu obecny nic bym nie kupował tylko zostawił sobie to 700 złotych i za rok ( moze 2 ) sprzedał bym obecny zestaw i kupił co lepszego

bo tak szczerze to nic nie oplaca sie "upgrejdowac" na lepsze bo po co, albo inne komponenty beda tłumic moc nowej czesci tak wiec:

 

Poczekaj z rok, albo2 i kup dopiero cos nowszego bo obecny zestaw masz dobry i te gry ktore wymieniłeś spokojnie powinny choddic na srednich ;]

Link to post
Share on other sites

Słuchaj jeżeli chcesz sobie troszkę odkręcić i masz coś na miarę Dragona (albo i pełnego, nie wiem co tam musi być), to baw się Overdrivami - ATI i AMD.

 

1) ATI Overdrive - takie taktowania to na ogół nic dla takiej karty, badaj stabilność wbudowanym testerem. Żeby kolejna wersja sterowników zapamiętała ustawienia, trzeba chyba zrobić sobie profil. Zapisz sobie profil "OC" i nie powinien on znikać.

 

2) AMD Overdrive - tutaj sobie z poziomu Windowsa, w locie podkręcisz. Myślę, że na 3,6GHz to bez niczego dasz radę. Nie pamiętam dokładnie na jakich napięciach on tam lata, ale na 1.35V już chyba powinno wystarczyć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...