Skocz do zawartości

Reklamacja BFG 9800GTX


Recommended Posts

Hej! Juz jakis czas temu moja 9800GTX zakonczyla swoj zywot... Okres gwarancji jeszcze sie nie skonczyl wiec poleciala do sklepu w celu naprawy/wymiany. Po kilku dniach dostalem telefon ze niestety to byl definitywny koniec mojej ulubienicy i zostanie wymieniona na nowa, mysle sobie: "okej, dobry uklad". Po jakims czasie otrzymalem paczuszke ze sklepu, w ktorej dostalem nowa grafike, a mianowicie GT 240... tylko nie bylo to juz ulubione BFG tylko Gainward, i tu pojawia sie moje pytanie z jakiego powodu BFG zastapiono Gaiward'em i czy jest to kozystna dla mnie zamiana (mocniejszy uklad, ale producent raczej slabszy)? :) Cala sytuacja miala miejsce jakis czas temu wiec moje pytanie pada z powodu zaspokojenia ciekawosci :)

Link to post
Share on other sites

układ gt240 to jest porónywalny, ale ze zwykłym 9800gt , a nie 9800gtx, więc raz, dymnęli cię, bo ci dali najtańszą kartę (Gainward dawny juz upadł, teraz to jest jakby podwykonawca Palita), dwa, dali ci słabszą kartę, powinni ci dać coś pokroju gts450 (wtedy mógłbyś napisać, że dostałeś mocniejszy nieco układ)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gt 240 ??!!?? toz to pozimo 9600GT !!!

reklmowac to !!! lbo dadza Ci taka jak twoja albo zwrot kasy. mozesz sie klucic o cos co kosztuje tyle co twoja na dowodzie zakupu ale nie PADŁO jakim jest GT 240 !!!

Edytowane przez tommyt1983
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ziomek,trzeba walczyć o swoje,tak nie może być!

Dzwoń do nich że dość że dali ci jakieś gainwarda to jeszcze wymienili ci na gorszą kartę,pewnie nie poinformowali cie że dostaniesz taką,prawda?Równie dobrze mogli ci wymień na gorszą.To już ma kilka argumentów!

Edytowane przez Yamakasi512
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta jest słabsza od twojej poprzedniej i jeszcze Gainward... Jedynie na plus możesz zaliczyć mniejszy pobór mocy. Lecz i tak powinni Ci wymienić na kartę o podobnych parametrach, ale nie gorszych. Mi kiedyś Gainwarda 4850 GS wymienili na Gigabyte 5770.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Karta jest słabsza od twojej poprzedniej i jeszcze Gainward... Jedynie na plus możesz zaliczyć mniejszy pobór mocy. Lecz i tak powinni Ci wymienić na kartę o podobnych parametrach, ale nie gorszych. Mi kiedyś Gainwarda 4850 GS wymienili na Gigabyte 5770.

ty akurat zyskałeś, ale często jest tak, że jak ktoś się nie zna, a sklep to wyczuje, próbują wcisnąć coś gorszego, a może się uda :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Macie racje panowie.. jak tak popatrzec dokladniej to faktycznie ta 240 odstaje.. Poza tym nie ma co porownywac sprzetu Gainward/Palit do BFG.. Teraz to juz pozno zeby o cos walczyc bo cala sytuacja miala miejsce dosyc dawno temuu.. :/ przy kolejnych reklamacjach bede bardziej uwazal i opieprzal wszystkich na okolo w razie proby ponownego wciskania mi slabszego sprzetu ;) wielkie dzieki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Ten serwis to jakieś dziadostwo aby od siebie i z głowy klient (tj frajer  :/  

Może autor na zły sklep trafił, bo sam się przekonałem i teraz wolę trochę dopłacić niż brać najtańszą ofertę sklepu jak internetowego jak i w rzeczywistości, a w razie reklamacji mieć dobre warunki gwarancyjne bez żadnych kombinowań ze strony serwisu.

Jak w wątku w którym opisywałem swoje przejścia z serwisem pewnego sklepu  :D

http://forum.benchmark.pl/topic/70729-his-radeon-6850/

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Szczerze nie wiem czemu tak sie stalo.. Na sklep nigdy nie narzekalem, pierwsza zakupiona u nich grafika bylo BFG 8800GTS 320, kiedy karta zdechla dostalem BFG 9800GTX + nowa 3 letnia gwarancja, poniewaz 8800GTS nie byly juz dostepne... Wiec tu juz chyba wyraznie mocniejszy sprzet dostalem... Zastanawia wiec mnie dlaczego zostalem tak wywalony na kolejnej reklamacji.. :/ Do problemu by nie doszlo gdybym w czasie awarii 9800GTX byl zorientowany na rynku GPU, ale zaufalem sprzedawcy, bo przeciez wczesniej zamiana byla korzystna i wzialem co dali..

Link to post
Share on other sites

ostatnia wypowiedź to już zmienia postać rzeczy, ja bym był w takim razie zadowolony bo żadko kto daje kolejny okres gwarancyjny do wymienianej karty 

 

nie wspomniałeś że to już druga wymiana z8800gts

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Wszystko jasne - oryginalna karta to GTS/320, ale to karta o kilka genberacji w dol i ciezko znalezc odpowiednik, bo wydajnosc kart zmienia sie w czasie ze wzgledu na rozny nacisk programow testujacych na dostepne technologie. Przyjeli GT240 i w sumie dla nowszych produkcji to bedzie w miare porownywalnie, a idac z grami wstecz - gorzej.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

też może tak być jak kolega wyżej napisał - mięli zanotowane, że zaczęło się od 8800 GTS 320, raz już ci zrobili prezent (9800GTX), ale za drugim razem stwierdzili, koniec z świętym mikołajem i dali ci GT240, które jest trochę szybsze od starego 8800gts 320

ale jakby byli w porządku, to powinni cię o tym poinformować IMO

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...