Skocz do zawartości

Ocena wydajności hdd sata2 vs sata3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Werturko,

Recommended Posts

Witam wszystkich :) 
Mam pytanie do kogoś kto się bardziej orientuje w sprawach dysków twardych niż ja.
Chodzi mi o różnicę w benchmarku HD Tune 2.55 między wynikami po podłączeniu dysku do SATA 2 a SATA 3. Sprzęt taki jak w sygnaturce.

SATA II
http://images44.fotosik.pl/556/05c913e0a99a8a6fmed.jpg

SATA III

http://images43.fotosik.pl/1694/0bde6c8fd961c1c8med.jpg

 

Po podłączeniu na SATA 3 Transfer Rate Minimum znacznie spadł, ale Burst Rate wzrósł.
Który wynik jest lepszy ? Czy takie spadki są normalnie ?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

te wyrazne piki w dół oznaczają, że dysk moze byc uszkodzony bo to są za duże spadki transferu (chyba ze cos robiles na kompie w tym czasie), a nie wiem jak ustawiłes działanie jako sataII bo jakis wiekszych różnic nie widzę i raczej na obrazku gdzie napisałes sataII tez chodzi jako III bo jest za szybki jak na złącze II (tak mi się wydaje)...

Link to post
Share on other sites

@Akonk sata2 teoretycznie osiąga do 300MB/s więc nie wiem gdzie za szybko...

Spadki są normalne, pewnie system ugryzł wykres. Jedynie skan powierzchni może potwierdzić uszkodzenie dysku nie jakiś bench. Transfer spadł bo coś zmuliło a burst to tylko wartość teoretyczna. Zostaw sata3.

Link to post
Share on other sites
@Akonk sata2 teoretycznie osiąga do 300MB/s więc nie wiem gdzie za szybko...

Spadki są normalne, pewnie system ugryzł wykres. Jedynie skan powierzchni może potwierdzić uszkodzenie dysku nie jakiś bench. Transfer spadł bo coś zmuliło a burst to tylko wartość teoretyczna. Zostaw sata3.

porównaj transfery http://hdl.pl/hddtest/WD-WD10EZEX-1TB.php  Możesz podać jakiś dysk równie szybki na sataII?

Testowałem wiele dysków i nigdy nie widziałem aby w czasie bezczynności tak był "ugryziony" przez system. Nie chciałbym kupić od ciebie dysku, jeśli takie spadki są dla ciebie normalne... A czym robisz ten skan powierzchni? To właśnie wyniki pracy świadczą najlepiej o kondycji dysku. "Coś zamuliło"... na pewno jest bardzo odkrywcze i pomoże autorowi, tak samo jak następne stwierdzenie. Jednym słowem (co staram się robić rzadko przez dużą tolerancję) napisałes nic nie wnoszący stek wyrazów, dla kogoś choć trochę obeznanego w temacie świadczący, że jesteś zwykłym laikiem, który tylko słyszy, że "gdzieś dzwoni", choć dla zielonych możesz spokojnie zgrywać "fachowca"

Edytowane przez akonk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

te wyrazne piki w dół oznaczają, że dysk moze byc uszkodzony bo to są za duże spadki transferu

 

Do tego drugi post cały powinienem zacytować i , powiem ci jedno , bredzisz , nie wiesz ocb a innych się czepiasz. 

 

sfistn dobrze napisał !!! . Co tu więcej się rozwodzi nad bench. dysku systemowego ( gdzie prawie zawsze jakieś procesy działają) 

Link to post
Share on other sites
Do tego drugi post cały powinienem zacytować i , powiem ci jedno , bredzisz , nie wiesz ocb a innych się czepiasz. 

 

sfistn dobrze napisał !!! . Co tu więcej się rozwodzi nad bench. dysku systemowego ( gdzie prawie zawsze jakieś procesy działają) 

Nastepny fachowiec, po pierwsze napisz konkretniej dlaczego bredze. po drugie raczej ZAWSZE jakies procesy dzialają i podaj choc jeden który tak obciązy w bezczynnosci sprawny dysk (jakbys ze zrozumieniem umial chociaz czytac zauważyłbys tez, że napisałem w nawiasie o tym czy używał kompa w tym czasie). a jeszcze jedno dziwie sie takim ludziom ze w ogole mają odwagę z taką wiedzą wypowiadac sie na dany temat, ale widocznie przez internet latwiej. jesli nie widzisz sensu rozwodzic sie nad takim wykresem to po prostu jestes zielony i nie umiesz z niego nic wyczytac

Edytowane przez akonk
Link to post
Share on other sites

Bredzisz , bo co to za diagnostyka poprzez benchmark , Nie chce mi się nawet dyskutować, bo tych bench. wstawianych z zapytaniem skąd te spadki, po czym stado fachowców twierdzących że nie może takich być, że  być może uszkodzony, albo na pewno uszkodzony i inne bzdety bez liku.

 

Co ja mam tu tłumaczyć i zgadywać ? Czy dysk systemowy , czy jako drugi . Skąd ja mam wiedzieć co gość ma w systemie, co mu tam działa w tym czasie , a widać że działa . Głowice się nie rozdwoją , nie będą czytać jednocześnie bloków z testu i czegoś co akurat system "chce"  

 

Chcesz diagnostyki to podłącz dysk jako drugi  wykonaj parę bench. , podaj SMART , wykonaj skan MHDD . 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Akonk skan powierzchni robię mhdd. Proces powodujący wżery? Chociażby explorer.exe. Różnica 15 MB/s? Większe różnice potrafią się trafić w jednej partii dysków. Jakby dysk był uszkodzony i uszkodzenie powodowałoby spadki transferu to zawsze spadek byłby w tym samym miejscu.

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites
Akonk skan powierzchni robię mhdd. Proces powodujący wżery? Chociażby explorer.exe. Różnica 15 MB/s? Większe różnice potrafią się trafić w jednej partii dysków. Jakby dysk był uszkodzony i uszkodzenie powodowałoby spadki transferu to zawsze spadek byłby w tym samym miejscu.

no i dalej zbedna dyskusja, czy wy nie widzicie przynajmniej ze ten dysk sie prawie zatrzymał?? i co to jest 15mb?? najbardziej irytujące jest kiedy ktos slabo sie orientuje w temacie a zgrywa fachowca, przez co pytajacego latwo wprowadza w błąd. CICHO siedziec i nie pisac farmazonów

Edytowane przez akonk
Link to post
Share on other sites

Różnica 15 MB/s? Większe różnice potrafią się trafić w jednej partii dysków

Ale ta różnica wynika z tego ze na tym teście dyskacz jest prawilnie testowany jako drugi . A tu mamy system ( proszę sobie uruchomić monitor zasobów dysk , czy proces explorer i zobaczyć jaka jest bezczynność dysku systemowego ) Poza tym owszem miedzy egzemplarzami tez są różnice .

Link to post
Share on other sites

15MB/s to odpowiedź do twojego bencha gdzie dysk miał 140MB/s a autora 125. To że jeden spadek prawie do zera nic nie znaczy, wystarczyło że autor otworzył folder i prędkość spadła. To normalne. Sam antywir, gg, winamp lub inny program powoduje spadki. Chcesz pewność? Skan mhdd. Autor nie dał nic konkretnego aby sprawdzić stan dysku.

Link to post
Share on other sites
no i dalej zbedna dyskusja, czy wy nie widzicie przynajmniej ze ten dysk sie prawie zatrzymał?? i co to jest 15mb??

 

 

A ty nie rozumiesz że jak system wymaga odczytu czy zapisu to ten durny bench musi być przerwany i linia leci w dół . Nie rozumiesz że wystarczy jedno odwołanie systemowe dla odczytu niewielkiej ilości danych by był spadek w bench. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Takie spadki są nienormalne , obciążą zbyt niski rate i nie wykorzystuje cpu z żadną szyną danych widzę brak wsparcia chipsetu ze sterownikiem AHCI. mój stary dysk sata 2 na kontrolerze sata 3, mam dużo lepszy wynik w trybie AHCI RAID0 z szybkim dostępem danych i operacji.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Takie spadki są nienormalne , obciążą zbyt niski rate i nie wykorzystuje cpu z żadną szyną danych widzę brak wsparcia chipsetu ze sterownikiem AHCI. mój stary dysk sata 2 na kontrolerze sata 3, mam dużo lepszy wynik w trybie AHCI RAID0 z szybkim dostępem danych i operacji.

dzieki slabon bo juz myslalem ze na tym forum same dzieciaki o tej porze siedzą... trzeba isc spac, szkoda sie meczyc, są mądrzejsi może cos uradzą

Link to post
Share on other sites
dzieki slabon bo juz myslalem ze na tym forum same dzieciaki o tej porze siedzą... trzeba isc spac, szkoda sie meczyc, są mądrzejsi może cos uradzą

 

A widziałeś SMART dysku i skan MHDD . Dlaczego zatem dysk nie diagnozuje się benchmarkiem ??? skoro on już nam mówi co jest a co nie jest. echhh

Link to post
Share on other sites

Dobrze że rodzice śpią, mogę na kompie siedzieć i drażnić dorosłych moimi głupimi postami :D Widzę że ta dyskusja nie ma sensu. Potrafisz też sprawdzić stan dysku po czasie uruchamiania gadu-gadu?  :rotfl:

 

Ostatnie pytanie: Jaką macie pewność że autor nie ma odpalonych 20 programów? 

 

 

 

 

@ ... jestem załamany... brak mi słów.

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites
A widziałeś SMART dysku i skan MHDD . Dlaczego zatem dysk nie diagnozuje się benchmarkiem ??? skoro on już nam mówi co jest a co nie jest. echhh

bo z benchmarku jak "widzisz" nie wszyscy umieją czytać, a tam od razu ci to mówi co jest i gdzie... juz kapujesz?

Link to post
Share on other sites

Ja to nie mogę jak ktoś pier. takie smuty . Slabon a na kiego mi ten bech. Ja też ci wstawię dziesięć sprawnego dysku . W 5 będzie idealna linia spadkowa , a w 5 będzie rollercoaster . A dysk sprawny i co to ma dowodzić o jego stanie ????

 

 

 

bo z benchmarku jak "widzisz" nie wszyscy umieją czytać

 

 

No Ty na pewno nie umiesz . 

 

No i może jak takie spece jesteście od czytania to wytłumaczcie 550 Averege pojedynczego talerzowca .

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Zrobiłbym dwa moje testy dla porównania , ale nie mam teraz czasu na głupie zabawy. Dokonałem to z pomocą dwóch dysków SSD+500gb HDD sata2 na kontrolerze sata 3, połączono pasywnie 2 dyski w  jeden dysk.

 

http://oi50.tinypic.com/10pvi1l.jpg

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Jak już wstawiamy to na przykładzie tego hitachi : 

 

Dysk sprawny 100 procent : 

 

Więc co to dowodzi ??? ?Jakież fantastyczne wyniki ( dysk kicha według waszych opinii powinien być ) . A jest ok.

 

 

 http://www.bankfotek.pl/image/1395174.jpeg

 

http://www.bankfotek.pl/image/1395178.jpeg

 

 

http://www.bankfotek.pl/image/1395179.jpeg
 

Link to post
Share on other sites

Ehh.. myślałem że się czegoś dowiem, a tu same kłótnie.

 

Ostatnie pytanie: Jaką macie pewność że autor nie ma odpalonych 20 programów?

A no taką że nie jestem laikiem, wyłączyłem wszystko co się dało i nie używałem komputera aż test się nie zakończy

 

Z tego co zauważyłem.. co test to inny wynik

Teraz wyszło tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/631498c126dbeea3.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...