Skocz do zawartości

Powercolor RadeonHD4870 512MbGDDR5(256bit)opinieUzytkowników


Recommended Posts

Witam,

praktycznie sfinalizowałem transakcję zakupu Powercolor Radeon HD 4870 512MB GDDR5 (256bit) ogólne opinie na temat tej karty są pochlebne,jednak chciałbym się dowiedzieć od osób, które faktycznie korzystają na co dzień z tej karty jak ona pracuję? czy głośno pracuje pod czas grania? czy nie wymaga dodatkowego chłodzenia (oczywiscie mowa o wersji fabrycznej bez OC )

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Chodzi o TEN model?

Według opinii użytkowników tej konstrukcji jest ona dość cicha i bardzo wydajna.

Osobiście nie jestem przekonany do referencyjnych konstrukcji, a taką (przynajmniej tak mi się wydaje) jest ten Radeon.

HD 4870 jest bardzo dobra kartą. Już model niżej, HD 4850, umożliwia na granie we wszystkie najnowsze tytuły, a tutaj mamy do czynienia z jeszcze wyższą wydajnością.

Jeżeli karta okaże się gorąca (powyżej 80 *C w stresie) to możesz pomyśleć nad zapewnieniem lepszej cyrkulacji powietrza w obudowie poprzez montaż dodatkowych wentylatorów.

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc i sorry,że dodałem kolejny temat,ale zależało mi na szybkiej odpowiedzi,bo bałem się,że ktoś wykupi ją prędzej ode mnie.

 

Mam nadzieje,że da radę na obecnym zasilaczu( Logic 500W ,jak odłożę trochę kasy to pomyślę nad OC i wymienię na jakiś konkretny).

 

A jak ze sterami do tego Radeona? korzystać z tych dołączonych czy jakąś akutalizację robić? nie pamietam do jakiej karty,ale ktoś pisał o hotfix'ach.

 

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

Link to post
Share on other sites

Ściągnij sobie Catalysty 9.12 z http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx, bo dołączone są zapewne w wersji 8.6, czyli przestarzałe. Odinstaluj stare i wyczyść CCleaner'em, zainstaluj nowe (driver+Catalyst Control Center), wyreguluj sobie wentylator (możesz ustawić na automat, na stałe albo zmieniać sobie zależnie od humoru, potrzeby, albo utworzyć sobie profile ze skrótami klawiszowymi) i napisz, jak się karta sprawuje. :(

Link to post
Share on other sites

Jak już ją dostane i przetestuję to dam znać jak się sprawuje.

 

Karta dotrze do mnie najprawdopodobniej we wtorek, na co zwracać uwagę? mogę zrobić jakąś diagnostykę żeby mieć pewność ze jest w 100% sprawna? polecacie jakieś programy?

To używany sprzęt, koleś mnie zapewniał, że jest nietknięta, ale póki nie sprawdzę to się nie przekonam.

Link to post
Share on other sites

Podłaczyłem kartę,ale po krótkim czasie speaker z płyty głownej zaczał piszczeć, za pierwszym razem zresetowałem system, potem jak odpaliłem CoD: Modern Warfare 2 po 20 minutahc grania znowu to samo,ale gralem dalej,wraszcie kompa sam sie wylaczyl, co to moze być? ktoś miał podobny problem, robiłem też testy FurMarkiem,ale później napisze dokładnie.

Link to post
Share on other sites

Grałem w CoD 4 przez ok 5 godzin i nic sie nie dzialo. Zrobiłem teraz test stabilnosci w Furmark'u i po 4 minutach przy temp 58-59 stopni tez zaczal piszczec speaker,wiec chyba to nie kwestia temp. Wczesniej radzono mi kupic zasilacz z prawdziwego zdarzenia (mam niestety Logic 500W

http://www.bazarek.pl/produkt/0/325964/ ... 00atx.html ) czy mozliwe jest aby wlaczal sie "alert" z powodu braku mocy?

 

Powoli zaczynam załowac ze kupiłem tą kartę, wnetylator glosno pracuje gdy karta jest obciazona, gdzie mozna regulowac obroty? Jaka jest bezpieczna temperatura GPU?

Link to post
Share on other sites

To piszczenie to zapewne alarm o wysokiej temperaturze. Ustawia się to w BIOSie: najpierw alarm, potem może nawet wyłączenie. Wyłącz tę funkcję albo podnieś alarm do ~70'C, a wyłączenie do ~80'C.

 

W CCC wejdź w zakładkę Overdrive, włącz funkcję "ATI Overdrive" i pod suwakami do podkręcania jest suwak do zmiany szybkości wentylatora. Alternatywnie możesz użyć programu Riva Tuner i w zakładce Overclocking zmienić prędkość.

 

Co do temperatury, u mnie a ASUSie z chłodzeniem Glaciator po dłuższym graniu zbliża się do 70'C, tak więc masz całkiem dobry wynik.

 

A zasilacz, mimo że 500W, kwalifikuje się do wymiany na jakiegoś Corsair'a albo OCZ też 500W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...