Skocz do zawartości

Wgrywanie nowego biosu do karty


Recommended Posts

I moje pytanie - czy warto/czy jest sens ?

Jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić ?

I to samo z płytą główną - warto/opłaca się ?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4121#bios

 

z tego co widzę wyszedł parę dni temu nowy bios do karty.

Do płyty też jakiś czas temu.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

To zależy co poprawili w nowszej wersji oraz czy do tej pory miałeś jakiś problem z funkcjonowaniem, np biorąc pod uwagę biosy z linka, według producenta mają one poprawiać stabilność karty, więc tu zmiana może być wskazana.

 

Ogólnie ja jestem za updatem płyty 1-2mc od ukazania się biosu i przeczesaniu sieci czy nie ma on defektu lub nie sprawia  innych problemów. Do tej pory w karcie graficznej zmieniłem bios tylko raz ( przedwczoraj, dla testu po wcześniejszym backupie starego ), więc nie mam na tym polu dużego doświadczenia.

 

Tylko raz zdarzyło mi się, że najnowszy bios okazał się totalnym niewypałem i zostałem na starym (P55-Gd65).

Link to post
Share on other sites

Do wgrywania BIOS-u płyty głównej Ggabyte sugeruję zastosować fajny program pod Windows @BIOS.

Co do karty trochę dziwna zawartość nie wele rózniaca się od poprzedniej, sama karta jest o 100MHz podkrecona  i chyba ma zablokowane napiecia bo nie ma Boost,

Oczywiscie do samej karty graficznej masz narzędzie do  wgrywania BIOS-u karty w dziale Support&Downoloads -Unility-VGA Tools -- @BIOS

Link to post
Share on other sites

Tu już będzie trzeba BIOS 7970 i program ATI WinFlash, no i najlepiej gdyby karta posiadała Dual BIOS z przełącznikiem.(W przypadku jakiegos "fatal error" podczs wgrywania, czy po prostu niewspółpracowania karty z nowym BIOS-em przełączasz na drugi BIOS i karta dziła).

Co do praktycznego wykonania tak fajnie nie jest niestety to już nie dziła jak było z referentami 6950, nawet mój VaporX z podwójnym BIOS-em nie da rady odblokować do HD 7970, pomimo że karta ma odblokowane regulacje napiecia dla GPU/GDDR5, więc zostaje tylko O.C. :(

Podmiana BIOS HD 7970 wcześniej wpomnianym @BIOS będzie nie możliwam bo program bedzie widział kartę jako HD 7950, i tylko doniej będzie szukał nowy BIOS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh chyba jakiś szczęściarz jak zrobił unloka do HD 7970:) albo oszust. :P

Osobiście po przejściach na swoim Shapphire VaporX HD 7950 jestem sceptyczny, zyskać można sporo, inna sprawa to jaki dokładnie masz model karty/rewersję, bo sporo jest HD 7950 z kiepskimi pamięciami które tylko kręcą się kilkadziesiąt MHz.

Oczywiście spróbować można zrobić przeróbkę na HD 7970, tym bardziej jeśli masz dual BIOS zamontowany na karcie.

Link to post
Share on other sites

Można , to jest darmowy dopalacz , kiedyś już był podobny taki artykuł o przeróbce biosa, wykonujemy za pomocą sprytnego skryptu modbiosa, Obecna metoda jest nieco bezpieczniejsza. Jeżeli ktoś nigdy nie używał Atiwinflash lub podobnych, może skorzystać z poniższej instrukcji.

 

Przerabiamy radeona HD 6950 na HD 6970 http://pclab.pl/tip/Przerabiamy.radeona.HD.6950.na.HD.6970,44837/4

 

Ale poradnik jest bardzo przydatny.

 

Ten krótki programik zamienia w oprogramowaniu BIOS jedynie fragment odblokowujący dodatkowe jednostki. Pozostałe parametry działania, z częstotliwością, napięciem i opóźnieniami pamięci włącznie, pozostają niezmienione. Dlatego ta metoda z powodzeniem pozwala modyfikować nietypowe, autorskie konstrukcje kart. Przykładowy wynik takiego odblokowania widoczny jest na powyższym obrazku.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Można , to jest darmowy dopalacz , kiedyś już był podobny taki artykuł o przeróbce biosa, wykonujemy za pomocą sprytnego skryptu modbiosa

 

Przerabiamy radeona HD 6950 na HD 6970

 

Ale poradnik jest bardzo przydatny.

Musisz linkować do wszech obecnego "pcjobla" są poradniki na innych stronach:P

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=680&jak=all

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...