Skocz do zawartości

Intel Core2Quad który najlepszy?


Recommended Posts

póki co mugenów niema w tej cenie, a czy mój aktualny cooler jakoś przetrwają jeżeli kupiłbym jakiś procesor quad Oem na początku stycznia a nowy cooler pod koniec.

 

jeszcze jedno pytanie czy takie coolery jak mugen (ogromne) zmieszczą się bez zdejmowania zasilacza ?

Link to post
Share on other sites

Q9300 będzie nawet wolniejszy od Q6600 bo ma mniej keszu (6MB vs 8MB) :wariat:

Wolniejszy nie będzie. Tylko nie podkręci się w ogóle a Q6600 na tej płycie powinien dobić do 3GHz (9x333MHz).

 

znacznie więcej dają headpipe'y połączone bezpośrednio z procesorem :

Jakieś testy na poparcie tego?
Link to post
Share on other sites

Wywnioskowałem to drogą dedukcji analizując wyniki różnych rodzai schładzaczy o podobnych rozmiarach i parametrach a różniących się właśnie rodzajem podstawki.

Doszedłem również do wniosku że im więcej rurek cieplnych będzie się stykać bezpośrednio z procesorem to wydajność tego rozwiązania maleje ponieważ maleje powierzchnia styku rurki z CPU oraz sama grubość rurki.

Dlatego w topowych chłodziwach z dużą ilością rurek cieplnych nie stosuje się tego rozwiązania

A w tanich i owszem ponieważ posiadają co najwyżej 3 lub 4 stosunkowo grube rurki

 

:wariat:

Link to post
Share on other sites

Wywnioskowałem to drogą dedukcji analizując wyniki różnych rodzai schładzaczy o podobnych rozmiarach i parametrach a różniących się właśnie rodzajem podstawki.

Tylko dlaczego wszystkie najwydajniejsze konstrukcje mają heatpipe'y zatopione w miedzianych podstawkach?

Jestem ciekaw czy mICh@eLowi spadły temperatury po wyszlifowaniu podstawki w karaku.

Link to post
Share on other sites

Najlepszy będzie http://allegro.pl/item867186294_arctic_ ... m2_fv.html

Właśnie że nie :wariat:

umieszczenie wentylatora między radiatorami to mało wydajny pomysł

w testach ten Freezer wypada bardzo blado w stosunku do ceny

TX3 jest o ponad 10C chłodniejszy od niego !

 

 

Wentylator między dwoma radiatorami.

Następna prawidłowość, którą w testach udało się nam wyłowić, to złudna korzyść z umieszczenia wentylatora wewnątrz konstrukcji – między dwoma częściami radiatora. Przy mniejszych ilościach ciepła do rozproszenia nie było to wcale oczywiste, ale dopiero czterordzeniowa, podkręcona „grzałka” AMD pozwoliła nam to zrozumieć. Zaobserwowaliśmy to dzięki specjalnemu przyrządowi – palcowi recenzenta. W trakcie testu część radiatora usytuowana przed umieszczonym wewnątrz konstrukcji wentylatorem była wyraźnie cieplejsza. Silny strumień powietrza tworzący się za wentylatorem daje znacznie lepsze warunki chłodzenia niż zdecydowanie mniej uporządkowany i słabszy ruch ośrodka przed nim. Z tego względu radiator za komputerowym wentylatorem działa wyraźnie lepiej niż przed nim. Naszym zdaniem radiator przed wentylatorem może pełnić co najwyżej funkcję pomocniczą, a główny nacisk powinien zostać położony na optymalizację konstrukcji za nim.

 

 

Tylko dlaczego wszystkie najwydajniejsze konstrukcje mają heatpipe'y zatopione w miedzianych podstawkach?

Napisałem przecież o tym

w topowych chłodziwach nie stosuje się tego rozwiązania ponieważ mają one dużo rurek cieplnych i wydajność takiego rozwiązania bardzo maleje.

...Mało tego, najwydajniejsze schładzacze w teście mają właśnie taką tradycyjnie zbudowaną stopkę. Problematyczne wydaje się umieszczenie większej liczby rurek obok siebie tak, żeby stykały się z IHS-em. Tak zmieszczą się co najwyżej cztery ciepłowody 8 mm lub pięć 6 mm, ale i wtedy nie zawsze wszystkie stykają się na całej powierzchni przylegania z procesorem.

 

nie jest to może ogromna przewaga kilkunastu stopni ale chyba większa niż wyszlifowanie podstawki

 

 

tu ten test:

http://pclab.pl/art38203.html

 

:D

Link to post
Share on other sites

A ja mam odmienne zdanie, :P miałem q66 + scythe ninja ver.A która posiada backplate :wariat: ( ver.b jej niema niestety)

 

Po wypolerowaniu na lustro stopy radiatora i powierzchni procesora( pasta silver 5 )

 

w stresie zanotowałem spadek temp o 2 stopnie.

Wydaje mi sie że to sporo, jak dla kogos kto kręci procesor i walczy o każdy stopień. :D

Link to post
Share on other sites

Duży błąd robisz wybierając procka z FSB=333MHz skoro płyta nie potrafi robić więcej - zamykasz sobie drogę do OC. Taki Q6600 dałoby się podciągnąć do 3.0GHz więc to już coś no ale Twoje pieniądze, Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...