Skocz do zawartości

Weryfikacja dwuetapowa Google


Weryfikacja dwuetapowa  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Korzystasz z weryfikacji dwuetapowej?

    • Tak
      14
    • Nie
      34


Recommended Posts

Jak miałeś nieautoryzowany dostęp do konta to znaczy, że hasło masz z tyłka wzięte (typu abcd, qwerty, admin, itp.). Hasła 10-12 znaków (w tym litery/liczby/znaki specjalne) nie da rady złamać w normalnym czasie.

 

Druga sprawa, kto trzyma ważne dokumenty na serwerach Google'a?

czytaj ze zrozumieniem

Link to post
Share on other sites
jak nie tego nie rozumiesz to chyba czas na odwyk

Nie rozumiem.

 

W życiu codziennym również jesteś inwigilowany, ale nikt ciebie o zdanie nie pyta :P

 

btw. skoro czujesz się prześladowany, to najlepiej usuń konto na gmailu.

Edytowane przez desk1
Link to post
Share on other sites
czytaj ze zrozumieniem
Nie mam dwuetapowej weryfikacji ale mogę się jedynie domyślić, że SMS przychodzi dopiero po poprawnym wpisaniu hasła głównego.

Jeżeli tak jest i miałeś info, że ktoś się chciał zalogować na Twoje konto to o czym innym to świadczy?

Link to post
Share on other sites
Nie mam dwuetapowej weryfikacji ale mogę się jedynie domyślić, że SMS przychodzi dopiero po poprawnym wpisaniu hasła głównego.

Jeżeli tak jest i miałeś info, że ktoś się chciał zalogować na Twoje konto to o czym innym to świadczy?

Nie otrzymał SMS, a jedynie informację o wielokrotnej próbie logowania na konto z konkretnego IP. Następnym razem proszę o rozeznanie w temacie, nim dojdzie do wydawania opinii. 

Link to post
Share on other sites
Przydatna informacja, od zawsze była dostępna dla posiadaczy swoich serwerów/pakietów hostingowy. Dalej jednak nie tłumaczy upierdliwości całej funkcjonalności.

Biorąc pod uwagę, że jest wiele opcji dwuetapowej weryfikacji, m.in. jednorazowe kody, a konieczność ich użycia, to jeden raz w miesiącu, to sądzę, że mała "cena" za zabezpieczenie skrzynki przed włamaniem w jakikolwiek inny sposób, niż fizyczny dostęp do naszego komputera.

Link to post
Share on other sites
konieczność ich użycia, to jeden raz w miesiącu,
Oj to daje ogromne poczucie bezpieczeństwa.

 

Ja rozumiem identyfikację dwuetapową w bankach ale przy dostępie do skrzynki jest to strata czasu i utrudnianie sobie życia. Mając mocne hasło nie ma innej możliwości dostania się do konta przez niepowołane do tego osoby niż sprzętowe sprawdzanie haseł. Jednak do takiego sprzętu dostęp ma głównie policja.

Link to post
Share on other sites
Oj to daje ogromne poczucie bezpieczeństwa.

 

Oczywiście mowa o tym samym komputerze.

 

W każdym razie, sam korzystam z tego tylko na jednej skrzynce, do której mam przypisane wszystkie ważniejsze konta.

W innym wypadku w pełni zgadzam się, że to strata czasu.

Link to post
Share on other sites
Oj to daje ogromne poczucie bezpieczeństwa.

 

Ja rozumiem identyfikację dwuetapową w bankach ale przy dostępie do skrzynki jest to strata czasu i utrudnianie sobie życia. Mając mocne hasło nie ma innej możliwości dostania się do konta przez niepowołane do tego osoby niż sprzętowe sprawdzanie haseł. Jednak do takiego sprzętu dostęp ma głównie policja.

Wystarczy odpowiednia wiedza którą możesz zdobyć np tutaj

(w ramach przypomnienia prosty key-logger może pozbawić cie prywatności , a Ty mówisz o zaawansowanym sprzęcie wziętym z filmów o CIA , który w prawdziwym życiu po prostu niema racji bytu)

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites

Zakładacie, że każdy chodzi po stronach, na których można złapać jakieś dziadostwo.

Nawet jeżeli przyjąć, że coś się złapie to ktoś przejmie Wasz komputer jako zombie niż złapiecie KL, które są w 99.9% wyłapywane przez nawet darmowe AV.

Na głupotę to Wam 3 czy 4 stopnie zabezpieczeń nie pomogą, taka jest prawda.

Link to post
Share on other sites

Czuję, że to zwyczajnie moda przy tym wszechobecnym hipsterstwie. Czapki w pomieszczeniach, okulary zerówki, kawa ze starbucksa i zabezpieczenie poczty poprzez nowego iPhone.
Przesada i lans, takie zabezpieczenia mam do kont w banku ale i tak raczej ze względu na to, żebym przysiadł i dwa razy sprawdził czy wszystko dobrze wpisałem a nie ze strachu, że ktoś się tam włamie.

Link to post
Share on other sites
Zakładacie, że każdy chodzi po stronach, na których można złapać jakieś dziadostwo.

Nawet jeżeli przyjąć, że coś się złapie to ktoś przejmie Wasz komputer jako zombie niż złapiecie KL, które są w 99.9% wyłapywane przez nawet darmowe AV.

Na głupotę to Wam 3 czy 4 stopnie zabezpieczeń nie pomogą, taka jest prawda.

Nie oszukujmy się ,  masz zerowe pojęcie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo sieci i jej struktur.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...