Skocz do zawartości

Czy bez żadnych komplikacji mogę zmienić Windows7 32bit na 64bit ultimate?


Recommended Posts

Cześć! Jest taka sprawa, że mam tylko Windows7 32 bit - dostałem go w prezencie do zestawu, jednak zamówiłem 4GB ram więc ta wersja nie wykryje ich w pełni. Czy jest możliwość bez żadnych komplikacji i utracenia danych zmiany na 64 bit? Wkrótce zapewne kurier przywiezie ale chodzi mi o to, czy jeżeli zainstaluję Windows7 32bit to po kilku dniach, a może nawet w ten sam będę mógł zamienić go na 64bit? Wiem że to głupie pytanie ale proszę o pomoc, bo to ważne.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie nie, ale.. jutro mam turniej w Counter'a, a nie jestem pewien czy dojdzie - jestem w podstawowej piątce i koledzy mnie potrzebują, tak myślę :P.

 

@EDIT

Więc bez żadnych obaw mogę taki manewr wykonwać? Wiem, że koniecznie będzie format :D

Edytowane przez reff97
Link to post
Share on other sites

Możesz go po prostu zainstalować na dysku tylko później przy odpalaniu kompa będziesz musiał wybrać, który system odpalić (czego nie polecam) ;)

 

oj wydaje mi się że wystarczy zrobić upgrade systemu i primo nie bedzie trzeba nic wybierac podczas uruchamiania due nie straci się zadnych danych i format nie bedzie potrzebny. U siebie zawsze mam dwie partycje c: na system d: na dane i nawet jak robie format to nie trace danych z d:. - mozesz wiec rozwazyc dwie partycje zawsze bezpieczniej no i nie musisz za kazdym razem danych zgrywac na pena lub przenosny hdd

 

pozdrawiam

Adam

Link to post
Share on other sites

@adasiex

Zwracam honor. Kompletnie nie pomyślałem o partycjach :/

@reff97

Nie pisz już kolejnego wątku. Ja osobiście nie pamiętam, ale powinna się znaleźć osoba, która ogarnia temat ;)

W ogóle do kiedy masz czas z tą "zabawą"?

Edytowane przez Jarzomb
Link to post
Share on other sites

Tylko nie wiem jak stworzyć osobne partycje i przydzielić im odpowiednią ilość pamięci. W takiej sprawie napiszecie mi może tutaj czy założyć osobny wątek?

 

Ok. Pamietaj tylko ze jezeli bedziesz partycjonował cały dysk to wszystkie dane które sa na nim zostana stracone. wiec jeżeli coś masz cennego to przegraj lepiej na inny dysk/pendrive

 

samo partycjonoiwanie jest dziecinne proste i robi sie je podczas instalacji windowsa. osobiście na system przeznaczam 100-150GB ale to wedle uznania.

co do tego jak to przeczytaj ten artykuł:

 

http://pclive.pl/porady-komputerowe/windows-2/windows-7/jak-zainstalowac-windows-7-instrukcja-instalacji-systemu-microsoft-windows-7.html

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniałem, zamawiam cały zestaw nowy - dysk również, pojemność 1TB więc na początku będzie pusty. Teraz tylko jedna sprawa - w tym poradniku, co podałeś, punkt 6: wybrać Uaktualnienie czy nową instalację? Skoro dysk będzie pusty i będzie na nim tylko 32bitowy Windows 7 + CS, którego ze steama pobiorę ~500mb to chyba nic ważnego nie ma. Tylko żebym nie zainstalował dwóch windowsów. Więc chyba lepiej wybrać format przed instalacją, czy to po prostu uaktualni się z 32bit na 64?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...