Skocz do zawartości

Asus GTX 660 - różne wersje - czy się opłaca?


Recommended Posts

ale jakie spadki?? Ja mam radeona od 3 miechów i spadków żadnych nie widzę... chodzi Ci o ten art z laba, który "przedrukowano" z jakże "cenionego serwisu" techreport??

 

Ludzie myślcie, jeżeli dana informacja/test potwierdził tylko 1 serwis, a reszta o tym nie "trąbi", użytkownicy kart nie podnoszą tego tematu, to co to może znaczyć?? Ja tam jak przeczytałem to też byłem zdziwiony i myślałem, że popełniłem błąd biorąc 7870 a nie 660-tke ale po komentarzach z tego artu wyszło jak ceniony jest techreport, popatrzyłem na guru3d i techpowerup, tam nic, na forach ludzie nic o tych spadkach... wiec?

 

To coś jak ze spadkami 660 i 660ti, tylko w tym wypadku mamy odp... szynaaaaa, a w radeonach, może też coś jest, ja w Skyrima nie gram, może stery... ale chyba po prostu tego problemu nie ma.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Barsa ja już skończyłem - przeczytaj dokładnie to co pisaliśmy z vtruck754.

Dla mnie 7870 i GTX 660 to zbliżone jeśli chodzi o wydajność karty.

 

Tak kupiłem takiego Sapphire zaraz po premierze 7770 jako niby najlepszy model tej karty z dostępnych wtedy na rynku.

Przepłaciłem świadomie oraz także dlatego, że wolałem kupić ją na miejscu by nie mieć jaj przy zwrocie. I wykrakałem karta chodziła jak suszarka i waliła pionowymi kreskami w 3DMark11 - na drugi dzień sklep miejscowy przyjął ją bez gadania i dopłaciłem do Radka XFX dual fan 6870.

 

Nie dopłaciłem nic ponad różnicę rynkową, bez całej zabawy w wysyłki (koszty) czas bez karty (a nie miałem zastępczej) i uznawanie gwarancji i nerwy.

Więc nadal współczujesz mi podejścia do tej konkretnej sprawy ????

Link to post
Share on other sites

Lepiej napisać "skończyłem" i nie przyznać się, że pisało się głupot o rozpiętości cen....mnie nie obchodzi wydajność, ja nie o tym do Ciebie pisałem.

 

Dla mnie każdy kto kupuję najdroższą kartę z niskiego segmentu jakim jest 7770, robi głupotę... to tylko trochę większa głupota od tej o której pisałeś wcześniej, czyli porównywania cen jednej z najtańszych 660 z 7870 za 900zł, dobrze, że choć z Hawkiem lub Asus Top nie porównywałeś, bo wyszło by Ci 200 zł a to już by pasowało do teorii, że szok.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Więc zrobiłem głupotę kupując ją :D

Ale ją oddałem :D

 

Staram się nie kupować najtańszych kart danego modelu (wtedy pewnie wybrałbym jakiegoś Vertexa lub coś podobnego)

 

Gigabyte GTX 660 jest jedną z najtańszych GTX-ów 660 i jak się okazuję jedną z ciekawszych.

Jak tak ci zależy na tej różnicy to mieści się w przedziale 50-100zł - masz już fan :-)

 

Zaraz się znajdzie ktoś, kto kupi GTX-a z za 780 zł i co mam wtedy napisać, że Ty piszesz głupotę ?

5 raz pisze - dla mnie te karty są wydajnościowo bardzo zbliżone, dziś cena tego Radka spadła bo AMD się opamiętało troszkę.

Ale się nakręciłeś tym tematem - szok !

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

7870 w cenie 850 zł to bardzo dobry wybór.

Sam posiadam DualX od Szafirka i karta jest mega cicha i chłodna.

Temperatura w IDLE24/26 stopni, buda otwarta, bo bardzo słabo wentylowana. W stresie nie ujrzałem więcej niż 60 stopni.

Co do OC to zależy od sztuki, moja akurat się słabo kręci. 1200 rdzeń / 1350 pamięci - te wartości przejdą tylko w 3DMarku 11, w grach wysypuje po kilku minutach. Aktualnie lata na 1150/1250 i jest fajnie, chłodno i cichutko.

Swoją drogą wczoraj sprawdziłem do ilu % wiatraki są wg. mnie niesłyszalne, Dopiero przy 50% zaczynam coś słyszeć ;)

Edytowane przez baker
Link to post
Share on other sites

 kupiłeś 7770, model niby do kręcenia i jakimś niby wydajnym chłodzeniem itd.... w 7770 nie ma tylko Szafira Vapox-a i Vertexa, są też różne gigabajty, msi itd... nigdy nie polecam drogiego 7770, tak samo jak 650 czy 650ti, bo to raczej strata kasy.

 

Różnica między "przyzwoitymi" 660 a 7870 to 40zł teraz, a w weekend było 20zł i podobne ceny utrzymują się już od jakiegoś czasu, więc nie "dziś" jak piszesz.... i to nie AMD poszło do rozum do głowy z cenami, tylko MSI i Szafir wyprodukowały krótsze karty z autorskimi rozwiązaniami, stąd też ta cena, przynajmniej tak ja to rozkminiam.

 

Między nami też jest jedna różnica... Ty piszesz, że 660=7870 i nic nie przekona, że jest inaczej. Ja natomiast jestem otwarty... Jeden ze scenariuszy: Nvidia wydaję nowe stery i serwisy potwierdzają, że dają kopa 20% tej karcie(hd7870 po nowych sterach dostało 11% ogółem w testowanych na techpowerup grach) lub techpowerup, guru3d oraz jeszcze ze 3-4 mniejsze serwisy potwierdzają to co techreport i ja nie mam oporów przed tym żeby napisać, że 660 jest lepszą kartą. Lecz na razie to najbardziej zaufane dla mnie serwisy wskazują, że 7870 jest lepszą kartą oraz nowe stery od AMD dały jej jeszcze mocniejszego kopa.

 

Jak ktoś ma opory przed AMD to niech bierze Gigabyte gtx660, bo to dobra karta i w dobrej cenie, ale jeżeli nic nie ma do AMD to za 40zł jest już karta wydajniejsza ogółem w 1080p o jakieś 5% i z dużo lepszym potencjałem OC, warte to jest te 40zł.... czy wartę 100zł?? kwestia dyskusji, bo wielkości OC nikt nie zagwarantuję.

Link to post
Share on other sites

Z braku argumentów przyczepiłeś się do ceny 40-100-20zł, potem to do mojej głupoty, że kupiłem 7770 za ileś tam.

(nie załapałeś, że dzięki temu bez problemu, komplikacji, straty kasy i czasu wymieniłem kartę od ręki ale co tam)

 

Przyjmujesz do wiadomości to co chcesz przyjąć. PcLab kłamie, filmy do których dałem linki pewnie także.

Radka się wykręci na max do 3DMarka tyle, że w grach już na wejście trzeba zjechać z tych kosmicznych wartości bo się wiesza.

Merytoryczna dyskusja zakończyła się z truck754.

Z Tobą to już bicie piany o nic.

Wybacz dla mnie nie ten poziom. Co by było gdyby, 20zł-40zł-100zł, +5% -5%.

Szkoda czasu dla mnie PA.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites
Z braku argumentów przyczepiłeś się do ceny 40-100-20zł, potem to do mojej głupoty, że kupiłem 7770 za ileś tam.

 

(nie załapałeś, że dzięki temu bez problemu, komplikacji, straty kasy i czasu wymieniłem kartę od ręki ale co tam)

 

Widziałem co napisałeś o wymianie karty, ale naprawdę ten sklep miał tylko 1 model 7770... jak tak to Cie poniekąd rozumiem, ale i tak nie dałbym ponad 500 za 7770.

 

 

 

Radka się wykręci na max do 3DMarka tyle, że w grach już na wejście trzeba zjechać z tych kosmicznych wartości bo się wiesza.

 

i po co taka gadka?? Koledze dual-x się wiesza ale i tak OC ma na poziomie 150hmz, czyli 15%, bez zmiany napięć... w grach. Twój Gigus wedle testów ma jakieś 10% max, większe wartości pewnie będzie ciężko znaleźć a mniejsze da radę..

 

U mnie natomiast grałem stabilnie na 1250/1450 w wiedzmina 2, co prawda musiałem podnieść napięcie ale było wszsytko ok. Teraz chodzi na 1180/1400, bo więcej mi nie trzeba, na napięciu stockowym, gry Shogun2, Wiedzmin, Risen, Fifa... wiec nie generalizuj, że wykręci się tylko do 3dmarków...

Przyjmujesz do wiadomości to co chcesz przyjąć. PcLab kłamie, filmy do których dałem linki pewnie także.

 

PClab to co najwyżej przykleiło testy z innego serwisu i przed to dali temat pod dyskusję... to nie były ich testy, wiec oni nie kłamią, co najwyżej mogliby to sprawdzić co dają na stronie czy ma sens. 

 

Tak jak Ci pisałem dla mnie najbardziej wiarygodne są techpowerup i guru3d, dla Ciebie mogą być inne serwisy... co mi do Ciebie, co Ci do mnie, ja się powołuję pisząc o cenach czy wydajności na swoje źródła, Ty na swoje i ok, tylko porównujmy sensownie...

 

Z Tobą to już bicie piany o nic.

 

Widzisz, dla Ciebie ale ktoś kto szuka karty może przeczytać, że między przyzwoitą 660-tką a 7870 jest pułap 100zł, a to jest oczywista nieprawda, ta różnica wynosi 40zł... bardzo ważne info dla kupującego kartę, nie sądzisz??

 

Wybacz dla mnie nie ten poziom. Co by było gdyby, 20zł-40zł-100zł, +5% -5%.

 

Procenty masz tu:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7870_jokerCard_Tahiti_LE/28.html - tylko patrz na zwykłego 7870 a nie xt.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Catalyst_12.11_Performance/23.html

 

Tylko ten serwis robi zestawienie testowanych gier i podaje wynik ogólny...i naprawdę nie faworyzuję AMD, rzekłbym, że jest odwrotnie poprzez procedurę testową.... ale ja nie chcę o tym pisać, bo to droga do nikąd.

 

Powtarzam Ci jeszcze raz, masz dobra kartą, za dobrą cenę... ja wybrałem inaczej, bo uważałem, że opłacało mi się dopłacić te 30zł(wtedy to była taka kwota między interesującymi mnie modelami 660 i 7870) i nie żałuję, bo po wyjściu nowych sterów 7870 poszedł wydajnościowo trochę nad 660 i mam możliwości większego OC.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Nie tylko techpowerup robi zestawienie.

Tu masz zestawienie z najwyższymi możliwymi detalami + max aa/af jakie są dostępne w grze (tylko test na 12.8, więc radek dostanie jeszcze kilka procent)

http://ht4u.net/reviews/2012/nvidia_geforce_gtx_660_evga_gtx660_sc_msi_n660gtx_tf_oc_test/index38.php

nV zawsze osiągnie tu gorsze wyniki, ze względu na przepustowość pamięci

Edytowane przez Taellih
Link to post
Share on other sites

Patrząc na wasze argumenty widzę tylko jeden główny powód - OC. Wykręcenie karty ile da? Średnio 4-8fps więcej? O ile zwiększy się pobór prądu i awaryjność karty?

 

Skoro już jesteśmy przy poborze to 660 jest bardziej wydajna na Wat o wydajności na $ nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites
Nie tylko techpowerup robi zestawienie.

Tu masz zestawienie z najwyższymi możliwymi detalami + max aa/af jakie są dostępne w grze (tylko test na 12.8, więc radek dostanie jeszcze kilka procent)

http://ht4u.net/reviews/2012/nvidia_geforce_gtx_660_evga_gtx660_sc_msi_n660gtx_tf_oc_test/index38.php

nV zawsze osiągnie tu gorsze wyniki, ze względu na przepustowość pamięci

Dlatego też pisałem, że techpowerup poniekąd faworyzuje nV właśnie ze względu na aa...

 

 

Patrząc na wasze argumenty widzę tylko jeden główny powód - OC. Wykręcenie karty ile da? Średnio 4-8fps więcej? O ile zwiększy się pobór prądu i awaryjność karty?

 

Bez OC jest te ok. 5 % lepszy od 660(przy niskim msaa), a po OC odskakuję bardziej... pobór prądy 7870 ma większy i tak, a awaryjność, co mnie to mam 3 lata gwarancji ;)

 

Ja nie jestem żadnym fanbojem, dla jednego 660 będzie lepszym wyborem, dla innego 7870, zależy od gier w jakie gra, czy będzie robił OC, czy chce być EKO   ;) itd.... polecam raczej tę drugą opcję, ponieważ sam miałem niedawno taki sam dylemat i jednak po przeanalizowaniu plusów i minusów wyszło mi, że lepiej będzie wziąć 7870.

 

Skoro już jesteśmy przy poborze to 660 jest bardziej wydajna na Wat o wydajności na $ nie wspomnę.

 

Ceny z polskich sklepów? Gdzie masz te zestawienie, bo chyba na newegg nie będziesz kupował??

 

 

ps. ja nie gawari po germański więc raczej staram posiłkować się serwisami w języku ang....

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites
Widziałem co napisałeś o wymianie karty, ale naprawdę ten sklep miał tylko 1 model 7770... jak tak to Cie poniekąd rozumiem, ale i tak nie dałbym ponad 500 za 7770.

Człowieku to była połowa września 2012r. - wtedy były inne ceny.

Sklep sprowadzi mi co chce z dnia na dzień.

Albo chcesz być złośliwy ale serio niewiele łapiesz z tego co pisze.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

CIACH:

http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7870_jokerCard_Tahiti_LE/30.html

 

Wydajność na $ 7870 XT i zwykłej vs. 660 jest hmmm.... taka gorsza i gorsza w normalnych ludzkich rozdzielczościach? Kto z was ma monitor o rozdziałce 25x16?

Link to post
Share on other sites

@lukson
Nie martw się, kasę na walentynki już odłożyłem :)

Panowie czuję się jakbym wywołał jakąś małą wojnę... a następne zdanie pewnie tego nie poprawi :)

Zwiększył mi się budżet. Teraz do wydania mam tak +/- 1200zł :D

Czekam na propozycje :)

Link to post
Share on other sites

+1 dla Sapphire 7950. Wydajniejsza i nie ma cyrków z przeskokiem wydajności w zależności od trybu zastosowanego aa, gdzie 660ti blokuje szyna pamięci (np. w Alan Wake aax4 różnica to 6%, aax8 24% w FullHD, Max Payne 3 20% w aax4 i 24% w aax8, Wiedźmin 2 bez aa 7%, ssaa+mlaa 12%, w Batmanie bez aa 660ti jest szybszy o 13%, z aax8 są równe) jednak różnice między aax4 i aax8 są niewielkie, jednak warto mieć zapas szybkości pamięci

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...