Skocz do zawartości

Asus GTX 660 - różne wersje - czy się opłaca?


Recommended Posts

Gość vtruck754

Trybcio86, wybacz ale twoj post jest bez snesu. Akurat kupno wersji oc to największy bląd i wyrzucanie kasy bo prawie zawsze karte bez oc podkrecisz do zegarow fabrycznie podkreconej, a jak sam piszesz duzo wiecej 660ki nie podkrecisz i tak ponad to co fabryka. W dodatku pokaz mi ktora 660 ma lepsze chlodzenie w wersji oc, bo z tego co wiem to tylko msi oferuje twin frozera. No ale po co mi twin frozer w karcie ktora i tak podkreci sie najwyzej o te marne 100mhz. Akurat jesli juz kupowac 660 to przedewszystkim gainwarda, palita albo gigabyte, bo sa najtansze i mozna trafic nowke za 780, i to jest cena przy ktorej sa wogole oplacalne.

Link to post
Share on other sites

lepiej miec podbite zegary i zaplacic 50 zl wiecej i miec na to oc gwarancje a nie kupic szrot za niewiele mniejsze pieniadze i zastanawiac sie czy uzyskam tyle ile inne karty w wersji oc a jak spale to co wtedy. Proponujesz gowniane oszczednosci ze nic tylko sie smiac idzie to jest benchmark a nie skapiec

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

lepiej miec podbite zegary i zaplacic 50 zl wiecej i miec na to oc gwarancje a nie kupic szrot za niewiele mniejsze pieniadze i zastanawiac sie czy uzyskam tyle ile inne karty w wersji oc a jak spale to co wtedy.

 

Spalisz kartę podkręcając o kilka %? Bez podbijania napięć ? Nie rozśmieszaj mnie. Smiac sie chce z ciebie, jesli jestes gotowy doplacic 50-70zl za profit w postaci dodatkowych 100mhz ktore bez ryzyka osiagniesz nawet na najbardziej gownianej karcie typu palit. I mysle, ze wielu uzytkownikow sie ze mna zgodzi. To moze odrazu dorzuc 150 do asusa DCv2 wtedy juz na pewno sie nie spali :rotfl: Wybacz ale ubawiles mnie, nie sadzilem, ze na benchmark.pl trafie na takiego kwiatka, po przeczytaniu twojej wypowiedzi myslalem, ze niechacyc wszedlem forum Kś ;) Zrozum, ze 660 to ostatnia karta w ktorej warto ladowac sie w drozsze chlodzenie, chyba ze jest sie cichofilem i nie zalezy ci na oszczednosci przy skladaniu kompa.

ps. a wiesz, ze karty fabrycznie podkrecone w wiekszosci niczym ale to niczym nie roznia sie od niepodkreconych, to samo chlodzenie, sekcje zasilania (z wyjatkiem hawkow i innych kart z wyzszej polki). Na przyklad takiego asusa, kupujesz zwykle dcii i flashujesz biosem od wersji top i zapewniam cie ze nic sie nie sfajczy i bedziesz mial to samo tylko taniej. Robilem to z moim gtx560 i z kilkoma innymi kartami.

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

O czym ty mowisz ? Polecalem zakup 7870 xt i nadal czekam na kuriera wiec nie wiem o czym ty wogole piszesz ? Ze sprzedawaniem czego sie pierd.... ? Wiem, ze jestem na forum krotko, ale trolem jestes ty. Przejrzyj moje posty zanim napiszesz jakas zlota mysl. A twoja wypowiedz o spaleniu karty powinna byc obita ramka, w kategorii zlota mysl roku. ps. jesli chodzi ci o Far cry 3, rzeczywiscie kupno karty na poziomie 7950 za 869 z przesylka i odsprzedanie kuponu na fc3 co daje mi czesciowy zwrot kosztow i cene karty na poziomie 800 uwazasz za glupie to nie mam pytan. troluj dalej. pozdrawiam

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Proponuję skończyć prywatne wycieczki. Bo zadna z twoich wypowiedzi nie jest poparta sensownym argumentem.Z tego co widzialem to kilku uzytkownikow polecalo ta karte na podstawie testow. Radze sprawdzic temperatury w gpu-z i obnizyc zegar o kilka mhz gdyz jak sam mowisz grozi to spaleniem karty :cry: pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

@baker

Ha, dało się zauwazyc ;) Najlepiej, ze ja nie jestem zadnym obrońcą czerwonych, ba, ostatnie pare lat bylem wierny nvidii. ten Xt bedzie moim pierwszym zakupem ze stajni amd po dlugiej przerwie. Mi chodzi poprostu o rzeczowa dyskusje a nie obrzucanie sie blotem. pzdr :)

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

@baker

Ha, dało się zauwazyc ;) Najlepiej, ze ja nie jestem zadnym obrońcą czerwonych, ba, ostatnie pare lat bylem wierny nvidii. ten Xt bedzie moim pierwszym zakupem ze stajni amd po dlugiej przerwie. Mi chodzi poprostu o rzeczowa dyskusje a nie obrzucanie sie blotem. pzdr :)

 

Witaj w klubie. Po długiej przygodzie z nvidią (gtx 560 ti -> gtx 580) postanowiłem na dłuższa metę zaufać AMD. Przelotnie miałem HD 6770 i ta słaba jak na dzisiejsze standardy karta mnie pozytywnie zaskoczyła, mam nadzieję, że to samo będzie z HD 7870, jutro powinna u mnie być :)
Link to post
Share on other sites

Ale powiedz mi jak chcesz rzeczowo dyskutować skoro wypowiadasz się o sprzęcie którego de facto jeszcze nie masz? Dojdzie Ci karta przetestujesz wtedy się zacznij wypowiadać a nie czepiać się ludzi którzy wypowiadają się na temat sprzętu z którego korzystali. Co do kręcenia zegarami to bym się tak nie wyrywał, bo jest od groma osób które o tym pojęcia nie maja, więc podsuniecie im bezpieczniejszej alternatywy jest bardziej na miejscu niż chwalenie się co można zrobić i jak zaoszczędzić jak się ktoś na tym zna.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Trybcio. Moją ostatnią kartą był GTX570, sam bardzo się zastanawiałem nad zmianą nad GTX660 jednak po sprawdzeniu tej karty (miałem ją w łapach 2 dni) uznałem, że skok wydajnościowy względem 570 jest zbyt niski. Odstraszyło mnie również to, że jestem zapalonym graczem (staram się zawsze ustawiać max detale) i niska szyna będzie mnie ograniczać z wygładzaniem krawędzi przy rozdzieczlosci full hd co jest udowodnie w testach. Gtx660 to nadal swietna karta jednak wedlug mnie max na 1680x1050 i 2xAA co mnie nie satysfakcjonuje. Natomiast moja wypowiedz dotyczyla marnego potencjalu oc tej karty, i chyba nie mozesz sie nie zgodzic z moimi argumentami. Dalej uwazam, za bezsensowne pakowanie sie w drogi cooler i wersji oc w wypadku tej karty (chyba ze cena w granichac 800 to ok). Natomiast jesli ktos ma spalic karte przy podkrecaniu to wogole nie powinien sie wedlug mnie za to brac. Natomiast co do 7870 xt to testowalem 7950 referenta. Jesli zamowiona przezemnie karta posiada ten sam chip Tahiti co 7950, a rozni sie jedynie troche mniejsza ilosc procesorow strumieniowych to uwazam, ze jakis poglad na wydajnosc tej karty mam juz teraz. Pozdro

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Mimo wszystko trzymam sie zdania, ze to za drogo ale oczywiscie jesli wolisz nvidie, jesli moc karty ci odpowiada to jak najbardziej nie mam nic przeciwko 660. Poprostu dalej uwazam swoje, ze doplacac do niej sie nie oplaca w wersji oc, zwlaszcza gigusia ktory zwykla wersja tez z Windforce 2 kupisz za 780-790zl + kw w wiekszosci sklepow internetowych. Chociaz nie wiem w jakim okresie karte kupowales, moze byla wtedy drozsza. Jedno przyznam nvidii, nigdy nie zawiodlem sie na stabilinosci ich kart i napewno gdybym mial do wydania 1300+ na karte to bym sie zastanawial nad zielonymi. Ale, ze licze kazdy grosz to obecnie zeby odczuc widocznego kopa w wydajnosci wybralem jednak radka, bo 660ti w swojej cenie tez uwazam za niewypal ;). Mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio (19.12) stałem przed wyborem 7870 vs. 660. Budżet wynosił 900zł.

Nie będąc w stanie podjąć jakiejś decyzji udałem się do znajomego do sklepu. Chłopak ma dość duży obrót bo ceny końcowe ma takie same albo niższe (oczywiście bez przesyłek bo tego nie płaci) jak na sklepach internetowych i ze względu na to, że był koniec roku mógł go podsumować po ilości zwrotów/problemów.

W tej kategorii wygrały karty AMD, głównie od MSI.

 

Przeglądając hurtownie znaleźliśmy więc kartę gigaszajsu (nie lubię tej firmy ale nic innego, ciekawego konstrukcyjnie o wysokiej kulturze pracy nie było) GTX660 OC i ją nabyłem. Cena 798zł.

Stówa została w kieszeni, dostałem ciche i wydajne chłodzenie a PCB zawsze mogę sobie coś nakleić, żeby zakryć ten paskudny niebieski kolor.

28 stopni w IDLE i 40-55 w grach oraz cisza powoli przekonują mnie do tego tworu.

 

Jedyny problem jaki miałem (niestety zawsze mam jak coś u niego kupuje, to już tradycja :D ) to bios karty. 3-4 razy wyłączała monitor po powrocie z STR albo hibernacji. Aktualizacja rozwiązała całkiem ten problem.

 

To, że ktoś nie pisze o problemie z kartą na forum nie oznacza że takiego nie ma. Co lepsi i bardziej doświadczeni użytkownicy mający pojęcie rozwiązują wszelakie problemy sami by ostatecznie nie mogąc nic zaradzić założyć temat na forum a w nim dowiedzieć się, że muszą udać się do miejsca zakupu celem reklamacji.

Osoby z mniejszym doświadczeniem, czytające opinie innych że dany produkt "X" jest zaebisty i gniecie konkurencję o 5-10 FPS bo tak pokazują testy a jest droższy o 150-250zł (ale warto dołożyć), po zakupie pierwsze co robią to wracają do sklepu bo karta stwarza problemy.

 

Większość klientów mojego znajomego to osoby, które przychodziły z wydrukami z forum by potem wrócić z płaczem bo coś nie działa albo stwarza problemy. Jakiś czas temu przestał takim ludziom doradzać i mieszać im w głowach bo powodowało to więcej złego niż pożytku.

 

@Autor.

 

Jeżeli chcesz kupić 660 to bierz. Z własnego doświadczenia z gigaszajsem mogę powiedzieć, że jak na razie jestem zadowolony. Do Asusa nie opłaca się dokładać bo nic lepszego nie oferuje a z tego co widziałem na zdjęciach to sekcja zasilania jest owiewana powietrzem. Nie ma żadnego radiatora na niej. W karcie gigaszajsu jest.

Posiadasz 900zł to w takiej cenie szukaj karty. Możesz dołożyć więcej to napisz ile i też się tego trzymaj.

 

PS.

 

Wersja OC karty gigaszajsu w większości hurtowni jak kupowałem była tańsza o około 50zł od normalnej i 100zł od innych nie-referentów 660 oraz "biednych" 7870. AMD nie-referencyjne, lepiej wykonane/wyposażone to dopłata 150-250zł.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

Właśnie to mnie martwi co do produktów GB. Czytałem, że bardzo wiele osób ma dokładnie ten sam problem Co Ty, nawet ze stajni czerwonych - wszyscy posiadali właśnie wersję od GB. Prawdę mówiąc cena jest bardzo kusząca, ale nie mam ochoty znowu bawić z biosami.
Co do ceny, to nie chcę wydać więcej niż 900zł i 660tka wydaje MI się najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

naprawdę nie rozumiem.... już nie patrząc na tę 7870 z pociętym rdzeniem z 7950, to do 900zł masz normalną 7870 a to jednak lepsza karta od gtx660 i powie Ci to każdy normalny user(jak i testy), po co Ci pchać się w tą Nvidie? Rozumiem jakbyś miał te 800zł i ani grosza więcej, wtedy tak 660-tka to dobry wybór, a tak możesz mieć wydajniejszą kartę z lepszym potencjałem do OC.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Barsa jesteś taki pewny, że 7870 to jednak taka ewidentnie lepsza karta?

 

Gdzie nie czytam testów PcLab, PuPC i Benchmark.pl

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-graficznych-dla-graczy/strona/18707.html

660 bez TI jest minimalnie lepsze od 7870 bądź czasem taka sama.

 

Nie wiem skąd takie przeświadczenie, że 7870 to ewidentnie lepsza karta.

 

Tutaj coś tam podkręcili i nadal to nie jest lepsza karta moim zdaniem

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-graficznych-dla-graczy/strona/18710.html

 

Może po max podkręceniu 7870 będzie szybsza ale nie nazwałbym tego ewidentnie szybszą kartą.

Podobne karty i tyle jeśli chodzi o wydajność.

Link to post
Share on other sites

J

 

Barsa jesteś taki pewny, że 7870 to jednak taka ewidentnie lepsza karta?

 

Gdzie nie czytam testów PcLab, PuPC i Benchmark.pl

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-graficznych-dla-graczy/strona/18707.html

660 bez TI jest minimalnie lepsze od 7870 bądź czasem taka sama.

 

Nie wiem skąd takie przeświadczenie, że 7870 to ewidentnie lepsza karta.

 

Tutaj coś tam podkręcili i nadal to nie jest lepsza karta moim zdaniem

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-graficznych-dla-graczy/strona/18710.html

 

Może po max podkręceniu 7870 będzie szybsza ale nie nazwałbym tego ewidentnie szybszą kartą.

Podobne karty i tyle jeśli chodzi o wydajność.

Bo czytasz testy na starych sterach. Na 12.11 jest duzy skok i 7870 odstaje 660tce juz wyraznie i ma jeszcze duzy potencjal oc

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites
Właśnie to mnie martwi co do produktów GB. Czytałem, że bardzo wiele osób ma dokładnie ten sam problem Co Ty, nawet ze stajni czerwonych - wszyscy posiadali właśnie wersję od GB. Prawdę mówiąc cena jest bardzo kusząca, ale nie mam ochoty znowu bawić z biosami.

Co do ceny, to nie chcę wydać więcej niż 900zł i 660tka wydaje MI się najlepszym wyborem.

 

Jeżeli nie usypiasz komputera tylko wyłączasz to nie będzie z nią problemu.

Ja od lat korzystam z uśpienia STR bo hibernacja trochę za dużo trwa i używam jedynie jak na dłużej wyjeżdżam i komputer odłączam od sieci i szczerze przyznam, że tylko z tą kartą miałem taki problem.

Zasadniczo rzecz biorąc to nie problem bo ekran się wyłączał i włączał 3 razy pod rząd by po trzecim razie działać normalnie. Co ciekawe na starym monitorze CTR pod D-Sub problemu nie ma :D

 

 

Ludzie widzicie, że autor do wydania ma 900zł czy jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem macie.

Z takim pomyślunkiem to nikt by nic nie kupił bo tamto jest lepsze od tego ale trochę droższe. Wystarczy dozbierać 250zł a potem jak się okazuje to niewiele drożej jest coś jeszcze lepsze. Kolejne 200zł.

W ten sposób z 900zł robi 1350zł.

Co z tego skoro jest lepsze o kilka procent czego i tak nie widać... omg  :roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...