Skocz do zawartości

Problem z GF 260GTX


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie mam mały problem z GF. Na początku może wspomnę że geniusz komputerowy ani haker to ze mnie nie jest, więc proszę o wyrozumiałość. Obecnie mój zestaw to:

 

Gigabyte GA-M52S-S3P rev. 2.0,

zasilacz chieftec GPS-450AA-101 A (450W),

4 GB RAM DDR2 800Mhz,

AMD Athlon II X4 620,

GF GTX 260 ssc EVGA

 

Głównym celem tego zestawu jest korzystanie z podstawowych dobrodziejstw internetu i dodatkowo pogrywam w Diablo 3, i tu pojawia się problem. Według informacji producenta gry ten zestaw spełnia kryteria rekomendowane, jednakże jak w grze zaczyna "się dziać" to ją przycina, a po dłuższej grze potrafi nawet wisnąć całkiem. Zauważyłem że ma to związek z temperaturą w komputerku. Zamontowałem dodatkowe dwa wentylatory co nieznacznie poprawiło sytuacje. Po głębszej analizie i pomocy programu SIW zauważyłem że wentylator kary graficznej chodzi tylko na 40% nawet jak pogram chwile i temperatura karty skoczy do 60 stopni. Zastanawia mnie fakt czy te obroty się jakoś ustawia czy coś jest nie tak z karą a może wiecie przy jakiej temp się zmienia prędkość obrotów wentylatora?

Z góry dzięki za pomoc i użyteczne rady...

Link to post
Share on other sites

60st. to nie jest temperatura której możesz się obawiać. Włącz gpu-z, diablo3 pograj godzinkę i zobacz jakie temperatury osiągnęła maxymalnie. Wystarczy że klikniesz w rubryczkę z temperaturami to pokaże Ci się najwyższy odczyt.

Link to post
Share on other sites

Tak na początek polecam sprawdzić kompa na mocniejszym zasilaczu ( jeśli to możliwe ) ;)

 

 

 

I jednak to była zasiłka - niestety Amacrox Warrior 500W z 12-stką 31A jest do tego zestawu za słaby (może i ten e8500 3,16 ghz też troche potrzebuje), w każdym razie na BeQuiet 500W który ma 12-tkę 34 A juz zwiech nie było. Przestroga dla kupujących kartę - poniżej 35A na 12v linii szerokim łukiem omijać - i rachunki za prąd ... brrr...

Grafa ta sama tyle że nie w wersji SSC :)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...