Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolejny temat z zapytaniem o wydajność FX-ów w grach i mamy, kolejny śmietnik :/

 

FX słabiej radzą sobie w grach niż i5, to fakt niezaprzeczalny, ale nie dajmy się zwariować aż takiej kaszanki one nie robią. Są oczywiście momenty gdzie spadki FPS są większe, ale najczęściej gra jest nadal w pełni grywalna. Lwia część osób nawet nie zauważy przycięcia animacji.

 

Ja bym raczej rozpatrywał sensowność takiego zakupu pod kątem poboru pradu, a w tym aspekcie FX nie zachwycają.

 

Miałem ten "procesor" i naprawdę momentami była przysłowiowa kaszanka. Oczywiście nowe FX są lepsze pod każdym względem, jednak nadal bym ich nie polecił jako CPU dla gracza. Nawet największemu wrogowi... tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten "procesor" i naprawdę momentami była przysłowiowa kaszanka. Oczywiście nowe FX są lepsze pod każdym względem, jednak nadal bym ich nie polecił jako CPU dla gracza. Nawet największemu wrogowi... tyle w temacie.

 

Poza robieniem testów sprzętu, składam na zamówienie komputery :) Jakiś czas temu składałem klientowi kompa właśnie na FX 8350, mimo, że go odradzałem chłopak się uparł bo jakiś program, z którego korzysta działa dużo lepiej na wielordzeniowych procach, a w stajni intela najtańszy 8-wątkowiec kosztował prawie dwa razy więcej :P. No i stało się. Ostatnio z nim gadałem, chłopak twierdzi, że w parze z Radeonem 7870, BF3 nigdy mu nie klatkował. Gra jest całkowicie płynna w FullHD i ULTRA detalach.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Poza robieniem testów sprzętu jeszcze go składam na zamówienie, konkretnie komputery :) o jakiś czas temu składałem klientowi kompa właśnie na FX 8350, mimo, że go odradzałem chłopak się uparł bo jakiś program, którego korzysta działa dużo lepiej na wielordzeniowych procach. No i stało się. Ostatnio z nim gadałem, chłopak twierdzi, że w parze z Radeonem 7870, BF3 nigdy mu nie klatkował. Gra jest całkowicie płynna.

 

Jedna gra jest na świecie? W wielu produkcjach jest kaszana, nie da się grać bez bardzo solidnego OC. Z kolei po tym ostatnim lepiej nie patrzeć na wskazania watomierza...

Link to post
Share on other sites

Jedna gra jest na świecie? W wielu produkcjach jest kaszana, nie da się grać bez bardzo solidnego OC. Z kolei po tym ostatnim lepiej nie patrzeć na wskazania watomierza...

 

No on gra w strzelaniny wszelkiej maści :P generalnie nie narzekał. Natomiast pobór prądu to rzecz względna, choć w przypadkuu FX-ów jest jeszcze raz taki jak u Intela :P

Link to post
Share on other sites

Mój fx jest bardzo dobrym procesorem do gier. Nie mam żadnego klatkowania spowodowanego cpu.

Tylko jedno, to się dzieje przy zegarze 4.7 oraz to że intel przy takim samym takcie w grach przeżuje go jak chce.

Fx musi być naprawdę wysoko taktowany aby zapewnić przyzwoity komfort gry.

Słabość fx-a wychodzi przy multigpu. Tam można naocznie się przekonać jaka przepaść dzieli rozwiązania amd od intela.

 

Edytowane przez gshepherd
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Mój fx jest bardzo dobrym procesorem do gier. Nie mam żadnego klatkowania spowodowanego cpu.

Tylko jedno, to się dzieje przy zegarze 4.7 oraz to że intel przy takim samym takcie w grach przeżuje go jak chce.

Fx musi być naprawdę wysoko taktowany aby zapewnić przyzwoity komfort gry.

Słabość fx-a wychodzi przy multigpu. Tam można naocznie się przekonać jaka przepaść dzieli rozwiązania amd od intela.

 

Uważam moim skromnym zdaniem, że tym obiektywnym spojrzeniem na sprawe było nie było właściciela fxa można temat zamknąć. :peace:
Link to post
Share on other sites

Poza robieniem testów sprzętu, składam na zamówienie komputery :) Jakiś czas temu składałem klientowi kompa właśnie na FX 8350, mimo, że go odradzałem chłopak się uparł bo jakiś program, z którego korzysta działa dużo lepiej na wielordzeniowych procach, a w stajni intela najtańszy 8-wątkowiec kosztował prawie dwa razy więcej :P. No i stało się. Ostatnio z nim gadałem, chłopak twierdzi, że w parze z Radeonem 7870, BF3 nigdy mu nie klatkował. Gra jest całkowicie płynna w FullHD i ULTRA detalach.

 

nie jest i nigdy nie była

Avg: 58.582 - Min: 48 - Max: 63

GTX670 OC 1125/1650 8320 4.8ghz

7970@1200mhz ledwo zapewnia płynność z tym prockiem bo spadki masz do 40 a to płynnością nie można nazwać chyba że ci się detale pomyliły

Link to post
Share on other sites

nie jest i nigdy nie była

Avg: 58.582 - Min: 48 - Max: 63

GTX670 OC 1125/1650 8320 4.8ghz

7970@1200mhz ledwo zapewnia płynność z tym prockiem bo spadki masz do 40 a to płynnością nie można nazwać chyba że ci się detale pomyliły

 

Słabo czytałeś mój wpis. Ja osobiście nie testowałem tego proca w BF3 bo mnie nie interesuje czy sprzęt, na który uparł się klient będzie zapewniał mu minimum 60 KL/s w jakiejkolwiek grze. Gościu twierdzi, że mu hula to ja mu wierze na słowo :P Grunt że jest zadowolony, a jeśli dla niego płynnościa jest 25 Kl/s to już nie mnie to oceniać ;) "Klient nasz pan" hehe

 

PS

 

Minimalne 48 Kl/s to nie jest mało :) można grać bez większego stresu, no chyba że jesteś PRO i musisz mieć powyżej 60 KL/s, w takim razie proponuje obniżyć detale na HIGH :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

hahaha xD

 

może rozwiń bo nie wiadomo co z tym zrobić

Wow wow wow... wow co za gorąca dyskusja.

A ja mam pytanie z zupełnej innej beczki, otóż co jest wydajniejsze w grach fx 8350 podkręcony do 5 ghz czy I7 930 podkręcony do 4.2 ?

 

A jak myślisz^^

 

A o 5ghz na co dzień można zapomnieć, chyba że wodę założysz i vcore wysoko.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie.

 

A kultowy juz Noctua NH-D14 za ppnad 300zl? :P oczywiscie ze nie bo te procki to grzalki. Takie same jak Ivy Bridge, powyzej 4,5 ghz robi sie bardzo cieplo na rdzeniach :/

 

bez problemu

na wodzie ten proc ma maksymalnie 45 C myślę że na dobrym chłodzeniu do 60 powinien dojść ale proc pracuje stabilnie do temp. 72 C testowałem już to

 

Ty tak na powaznie? Bo chyba nie. Pokaz mi jakis zrzut z 5ghz na tym procu po 1h tescie w Prime lub occt. Bo nie wierze.

Link to post
Share on other sites

bez problemu

na wodzie ten proc ma maksymalnie 45 C myślę że na dobrym chłodzeniu do 60 powinien dojść ale proc pracuje stabilnie do temp. 72 C testowałem już to

 

Aż zaczynam wątpić czy ty w ogóle masz ten procesor

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/temp-1.jpg

to na wodzie bf3 rozgrywka napięcie 1.452 4.8ghz, przy kodowaniu materiału temperatury jeszcze wyższe

45C :rotfl: jak widać 53

Link to post
Share on other sites

To czego bajki opowiadasz w takim razie.

Jak byk widać napięcie 1.548 i 45C zobaczysz jak świnia niebo szczególnie że tak samo siedzę na gigusiu i na wodzie

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/temp3.jpg

tak jak coś poważniejszego robisz 60C przy 1.468V 4.8Ghz.

 

Później taki się posłucha takich głupot i będzie zawiedziony

 

Chyba że ty patrzysz na te magiczne 48C

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

TMPIN2 to akurat na gigusiu temp cpu. W przeciwieństwie do ciebie maiłem sprawdzić to na innej płycie, tak samo jak jest źle napięcie podawane co już podawałem z korektą. Nawet ty jak odpalisz gigusiowy program to ci się pokryje.

Coretemp można sobie o kant rozbiić bo podaje 10C-15C niżej zależnie od stanu.

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/msi-FX.jpg

 

Ale możesz sobie wybrać która ci pasuje a te czerwone jak będziesz chciał prawdziwe.

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/temp4.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...