Skocz do zawartości

Zamiana hex na ascii


Recommended Posts

Witam

Od rana próbuję rozwiązać pewien problem. Otóż mam kod hex 1231231234 i próbuję przetłumaczyć go na ascii. Niestety liczba 12 to "device control 2" a ja nie wiem jak to rozumieć. Przeszukałem dziesiątki stron, ściągnąłem masę programów dekodujących i nic. Poddaje się. Proszę, pomóżcie.

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt :)

Link to post
Share on other sites

Zgadza się. 12 to DC2. Możesz rozjaśnić, skąd masz to zadanie?

 

 

Chodzi o to, że mam internet w domu i działa to mniej więcej tak, że mam sieć bezprzewodową WEP i kiedy komputer się z nią połączy to wtedy muszę jeszcze kliknąć połączenie szerokopasmowe i mogę korzystać z netu. Teraz mam nowy komputer i nie mogę korzystać z internetu bo nie mam hasła administratora do tej sieci bezprzewodowej. Pojechałem więc rano do swojego operatora żeby mi wklepali te dane ale zamiast tego co chciałem zrobili mi tylko nowe połączenie szerokopasmowe, które jest zabezpieczone moją nazwą i hasłem. Tyle to ja sam potrafie zrobić a co mi po tym skoro nie mam hasła do całej sieci. Zacząłem więc szukać no i jest hasło ukryte pod gwiazdkami ale żaden program mi tych gwiazdek nie odczytuje. Z kolei programy do odzyskiwania haseł albo nie wykrywają go albo podają w postaci hex. Jeden program pokazał mi kod 1#4 no i potem znalazłem tablicę z kodami ascii no i poległem właśnie na tym kodzie DC2. Teraz albo to rozszyfruje albo dopiero po świętach wrócę żeby mi jeszcze raz to zrobili u operatora. Dlatego proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...