Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeczytajcie sobie Sprzysiężenie Osłów - John Kennedy Toole'a.

Świetny slapstick, pobudza szare komórki do krętego myślenia, bawi a często i obrzydza.

Jest też ciekawa historia związana z autorem książki, która to została wydana i stała się bestsellerem dopiero po jego samobójstwie na wieść o braku zainteresowania jego dziełem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Fani Crysisa powinni się zainteresować. :)

 

http://ecsmedia.pl/c/crysis-eskalacja-b-iext20908536.jpg

 

Rok 2020. Pierwszy kontakt z Cepidami. Pod wodzą majora Barnesa, kryptonim Prorok, na wyspy Lingshan wyrusza oddział żołnierzy w nanoskafandrach. Przeżywa niewielu. Ale zagrożenie ze strony obcych zostaje odparte. Rok 2023. Cepidzi zajmują Nowy Jork. Umierający Prorok przekazuje swój nanoskafander żołnierzowi marines o ksywie Alcatraz. Po raz kolejny potężna technologia ratuje sytuację. A teraz do ruin Nowego Jorku powróciła śmierć. Miasto, osłonięte olbrzymią Kopułą Wolności i kontrolowane przez skorumpowaną megakorporację CELL, zaczyna przypominać pobojowisko. Żołnierze CELL, bojownicy ruchu oporu i śmiercionośni Cepidzi walczą na ulicach niegdysiejszej metropolii, która skrywa tajemnicę zdolną zniszczyć cały świat. Książka CRYSIS: Eskalacja to zbiór sensacyjnych opowiadań o świecie pogrążającym się w korporacyjnym koszmarze i o zawiązywaniu się ruchu oporu. Stanowi znakomite wprowadzenie do świata gier CRYSIS, jak również fascynującą lekturę dla już pochłoniętych nim graczy. Opisując losy kultowych postaci, takich jak Prorok, Psycho i Alcatraz, zamieszczone w książce opowiadania splatają się ze sobą i łączą w jedną, wstrząsającą fabułę. Wróg już tam jest. Nadszedł czas. Przygotujcie się.

 

Premiera: 20.02.2013

Link to post
Share on other sites

Orson Scott Card - cykl o Enderze - Jak ktoś nie czytał to polecam. Książka jest niesamowita (Gra Endera), czyta się rewelacyjnie a kolejne losy bohaterów, opowiadania wcześniejsze, świat, wojny z obcą rasą... naprawdę książki rewelacyjne.

 

Terry Pratchet - Świat Dysku i cała reszta. Polecam raczej po polsku gdyż autor uwielbia słowotwórstwo na własne potrzeby. Raczej nie czytać w trakcie jedzenia bo się kartki sklejają.

 

Andy McNab: Natychmiastowa Akcja, Bravo Two Zero, Książki byłego SAS o selekcji i jednej z słynniejszych akcji w Iraku.

 

Mi podpasował bardzo cykl Pani Magdaleny Kozak: Nocarz, Renegat, Nikt - Wampiry w służbie ABW - fajna fikcja a część techniczno-służbowa pisana w konsultacji z znawcami tematu więc nie razi jakimiś strasznymi błędami. Czyta się jak dla mnie rewelacja.

 

Polecam też książki Suworowa. GRU, Specnaz, Akwarium.

Link to post
Share on other sites

Polecam 2 tomy felietonów Arturo Pereza-Reverte: 1. pt. "Życie ja w Madrycie" oraz 2. pt. "W Madrycie nadal znakomicie". Rzecz skierowana do starszego czytelnika (bez urazy, ale nastolatkom raczej nie przypadnie do gustu). Jest to zbiór felietonów, w których autor opisuje, najczęściej krytycznie i zabawnie, bez ogródek i owijania w bawełnę, otaczającą go rzeczywistość, życie codzienne, kulturalne, społeczeństwo, rozczarowanie postępującą ignorancją i głupotą, często odnosząc się do historii i literatury hiszpańskojęzycznej (te fragmenty były dla mnie ciężkie, ponieważ sam niewiele czytam i niejednokrotnie nie rozumiałem, o czym autor pisze). Niemniej większość jest na tyle uniwersalna, że mieszkaniec naszego pięknego kraju nadwiślańskiego z łatwością się odnajdzie.

Link to post
Share on other sites
Trylogia "Kroniki Obdarzonych" - czyli Piękne Istoty, Istoty Ciemności i Istoty Chaosu. W lutym pierwsza część wchodzi do kin, więc będzie jeszcze film :) O niebo lepsze od Zmierzchu.

To nie jest trylogia ;P Jest 4-ta część mianowicie "Beautiful redemption" nie przetłumaczona jeszcze na polski. http://d.gr-assets.com/books/1331049809l/7930335.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No kuba jak zabrałem się za czytanie w Empiku to półtorej godziny czytałem :P,ach ten motoryzacyjny humor Clarcson'a Ja od siebie polecam Metro 2033 i 2034 bardzo dobre książki szkoda że gra nie wykorzystała wszystkiego z tych książek wtedy to by była i długa i epicka gra.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o książkę jaką czytałem ostatnio i mogę polecić to w moim przypadku jest to "Cel snajpera", którego autorem jest Jim DeFelice. Opisuje ona losy niedawno zastrzelonego bo 2 lutego (pełnego było tego w TV) Chrisa Kyle jednego z najbardziej niebezpiecznych snajperów w dziejach amerykańskiej armii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A czytał ktoś może Baśnie barda Beedle'a J. K. Rowling? Jeśli tak to chciałbym poznać wasze opinie na temat tej książki. Ja polecam książki Ericha von Dänikena. Głównym ich tematem jest wpływ istot pozaziemskich na rozwój ludzkości. Przeczytałem kilka i muszę powiedzieć, że są bardzo wciągające (przynajmniej dla tych, których interesuje taka tematyka).

Link to post
Share on other sites

Po "Władcy Pierścieni"  zabrałem za "Silmarillion", przeczytałem pół książki i czuję się jakbym miał mózg wyprany :wariat: Tamta trylogia przy tym to był pikuś. Jeszcze nie czytałem tak skomplikowanej książki, ciężko połapać o co w tym chodzi a od niektórych nazw można ześwirować. Nawet nie próbuje ich zapamiętać czy też zrozumieć bo to nie ma sensu. Chce raz przez nią przebrnąć a kiedyś przeczytam na spokojnie kolejny raz :) Później mam w planach Trylogie Husycką, przeczytałem kilka stron i zapowiada się świetnie :)



Byłem dzisiaj w empiku i nabyłem Crysis: Eskalacja, podobno jedna z lepszych pozycji opartych grach komputerowych. Zobaczymy, przeczytałem pierwszych kilka stron i wydaje się ciekawa. :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

O tak, "Silmarillion". Ileż ja się nad tym męczyłem. Zeszło mi chyba dłużej niż przeczytanie całej Trylogii, a i tak niewiele już z tego pamiętam.

 

Natomiast ja się właśnie biorę za ostatnią część cyklu o Czarnej Kompanii Glen'a Cook'a pt. "Zagłada Czarnej Kompanii" (poprzednie części to: "Kroniki Czarnej Kompanii", "Księgi Południa", "Powrót Czarnej Kompanii"). Wciągające i długie, tylko ostatni tom ma trochę ponad 1000 stron.

Link to post
Share on other sites

Później mam w planach Trylogie Husycką, przeczytałem kilka stron i zapowiada się świetnie

 

dobra lektura, trochę sapek miejscami męczy, ale ogólnie dobra

 

ja obecnie wałkuję Martinowską Pieśń Lodu i Ognia (aka Grę o Tron) w oryginale, kończę właśnie drugi tom, powiem tyle H2O zrobiło śmieć, a nie serial, pierwsza seria jeszcze się książki jako tako trzymała, druga... porażka, trzeciej nawet nie zamierzam oglądać, sama książka świetna

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja polecam serię "Miecza Prawdy" Goodkinda, "Sagę Wiedźmińską" Sapkowskiego (już wielokrotnie wymienianą), książki Salvatora, "Pamięć Smutek i Cierń" Williamsa, "Świat Dysku" sir Pracheta i oczywiście "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza. 

Link to post
Share on other sites

Czytam teraz Narrenturm i wychodzi że trafił mi się jakiś niedorobiony egzemplarz, często trafiają się strony wyglądające tak jak ta:

 

 

http://img838.imageshack.us/img838/2060/cci2013032500000kopiowa.jpg

 

 

  :/
 

Dałem w spoiler bo trochę duży rozmiar :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu pakiet został wymieniony na nowy i co się okazuje że dalej to samo i to na tych samych stronach. :/

 

 

http://img854.imageshack.us/img854/6562/cci2013040400000kopiowa.jpg

 

http://img585.imageshack.us/img585/180/cci2013040400001kopiowa.jpg

 

 

Wy też tak macie w swoich egzemplarzach? Dałem w spoiler bo duże zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...