Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ze swojej strone polecam genialną książke (nagroda pulizera) być może nie dla każdego. Ja osobiście maniakalnie zainteresowany tematem czytam ją po raz 3 :) Richard Rhodes " Jak postawła bomba atomowa". Obowiązkowa lektura dla fanów klimatów Fallouta, Stalkera itp. lub osób poprostu interesujących sie fizyką i potęgą atomu. Wspaniała podróź po przez zagadki subatomowego świata z największymi umysłami jakie nosiła ziemia którym ostatecznie udało sie rozszczepić atom i uwolnić jego energie. POLECAM!!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś czytał, ale zapewne nie jeden z was oglądał.

Chodzi o książkę Juliusza Verne "Tajemnicza Wyspa"

Nie dawno ukazała się ekranizacja tej książki.

Polecam ją przeczytać 100 razy lepsza od filmu, mimo iż uważam, że film był dobry.

Mnóstwo szczegółów, wiele ciekawych wątków których nie było w filmie, a są w książce.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wszystkim fanom Sci-fi polecam książki Hyperion oraz Upadek Hyperiona - obydwie autorstwa Dana Simmonsa. Świetny świat przyszłości z bardzo ciekawą wizją społeczeństwa oraz fabułą. 

 

Dla lubiących bardziej klimaty magii oraz fantasy jest Johnatan Strange i Pan Norrell - książka, którą napisała Suzan Clarke, a którą osobiście poleca sam Neil Gaiman. Akcja dzieje się w wiktoriańskiej Anglii ;) 

Link to post
Share on other sites

Obyczajowa:

"Popiół i żar" lub "Popioły Angeli" Franka McCourta to ta sama książka o rodzinie irlandzkiej, niesamowitej biedzie. Bardzo smutna jedna z lepszych jaką czytałem.

 

SF: Seria "Krucjata" Jerrego Acherna. Około 22 książki. Wybucha wojna jądrowa. Zniszczenia, zapadają się lądy, promieniowanie, kanibalizm, podwodne miasta, gangi szpiegostwo itd. Rosja okupuje USA - coś na rzeczy :-) Akcja i dzieje boharerów toczy się przez 650 lat. To tak w skrócie super książka.

 

Książki Marcina Ciszewskiego: www.1939.com.pl,

"Major "

"www.1944.waw.pl" (akcja Powstanie Warszawskie)

Wsołczesny batalion ( śmigłowce czołgi itd oraz oddział GROM-u) zostaje przeniesiony do 1939r i tam bierze udział w Kampanii Wrześniowej walcząc z okupantem. Polecam.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja dla odmiany zamówiłem sobie ostatnio Bestiariusz Słowiański :D  Nawet fajnie wykonany, w twardej oprawie, ciekawe opisy, fajne ilustracje :P Szczerze mówiąc spodziewałem się że to będzie gorzej wyglądało a tu miłe zaskoczenie ;)

 

Tylko z tego co pamiętam to sporo germańskich stworzeń się w niej pojawia?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...