Skocz do zawartości

Moje H2O


Recommended Posts

Nie wierzę w bozie, ale modlę się o to :D

 

No więc oficjalnie do sprzedania Palit 670, blok na referencyjną 670 i 120mm chłodnica xspc. 



GPU poszło :) jeszcze tylko blok na nią i chłodnica



Tak mi się nudzi więc postanowiłem sprawdzić jak by wyglądał projekt z dwoma rezerwuarami

 

http://imageshack.us/a/img339/4721/dsc01211xy.jpg



Wywaliłem 3 niedziałające wentyle od Silverstone i znalazło się miejsce na niepełne push/pull. Przybędą więc 3 wentyle corsair sp 120

Mam nadzieję, że już niebawem się dowiem (dzięki uprzejmości gtxxor,a, który wysłał mi kostkę ram na sprawdzenie) i mam nadzieję, że to nie procesor będzie trzeba wymienić



Sprzedaję blok na Asusa (już zarezerwowany) a co za tym idzie asusa też będę puszczał. Jeśli ktoś chętny to wiecie gdzie pisać ;)



Dostałem kostkę i pecet żyje. Resetowałem już kilka razy, mieszałem w biosie (niesamowita udręka) i nawet pograłem chwilę :D chyba jednak nie trzeba będzie sprzedawać go na części :)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Ty to sobie zmień podpis z "LC fan" na "psuja" :D

Kup od razu 8Gb w dualu bo mnie dosyć często znika coś w okolicy 5Gb w grach (choć jak masz więcej pamięci to system też potrafi więcej wsysnąć). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To nie ja tylko górna chłodnica :D ona już się nigdy nie pojawi w tej budzie

Kontroler wentylatorów też się raczej pojawi. Nie mam ochoty podpinać 6 przejściówek molex żeby wentyle podpiąć



Problem wentyli rozwiązany i obejdzie się bez kontrolera :) 8Gb ramków zamówione, maximus sprzedany :D



W oczekiwaniu na ram

http://imageshack.us/a/img560/3027/sdc12346p.jpg

 

http://imageshack.us/a/img442/8822/sdc12341k.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzięki. No i dziękuję Ci za cały poświęcony mi czas w diagnozowaniu mojego dzikiego przypadku i za kostkę ram, którą dziś odesłałem :) 

A już było blisko sprzedaży całego zestawu :)

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że wreszcie (mam nadzieję) wszystko jest w porządku... metodą prób i błędów, ale wreszcie wszystko bangla. No i nawet dość po kosztach to poszło, a moim zdaniem z punktu widzenia użytkowego jest jeszcze lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc różnicy w grach nie ma (no może oprócz takiego kozaka jak crysis 3) a główny powód moich problemów leży na stole. 

Wczoraj cały dzień pecet działał, wytrzymał kilka partyjek w NB2k13 i chwilę z Infinite, bez Bsoda, resetował się jak powinien. 

Jedyny problem, który został to bios biostara (nie mogę używać klawiatury bo ciągle wyświetla się okno 'general help" i zostaje jedynie myszka), ale już procka na 4,5 przestawiłem i więcej do biosu nie wchodzę. 

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć. Za długa przerwa na konsolę i lapka :/



Razem z nowym ramem. Ciekawostka: sprzedałem wszystkie vengeance i wszystkie działają  :)

Temperatury są ok, delikatny szum wentyli jest,ale akceptowalny

 

http://imageshack.us/a/img809/5224/sdc12351v.jpg

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Za dużo problemów było z górną chłodnicą. Drugi GTX by się przydał jedynie w kilku grach (crysis, metro). Dobrze, że nie zdążyłem sprzedać drugiej karty bo już blisko było :D



Takie mam pytanko. Czy po instalacji systemu w trybie raid mogą występować problemy jeśli w biosie zmienię opcję na ahci? Bo właśnie jest problem czyli windows się nie ładuje gdy zmienię ustawienie na ahci

 

Już sobie odpowiedziałem :/ Reinstall systemu albo zabawa w rejestrze

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, spiąłeś te SSD'ki w RAID? Czy miałeś RAID z HDD na banku danych? Bo jeśli ani jedno ani drugie, to zmiana z RAID na AHCI nie powinna nic nabruździć. 



Jeżeli Winda rzuca BSOD to trzeba dorzucić sterowniki do AHCI. 

Link to post
Share on other sites

Tzn mam ustawione IDE i gdy ustawiam AHCI to wali BSOD. Google twierdzi, że jedyne wyjście to reinstall systemu z uruchomionym już AHCI albo zabawa w rejestrze a instalacja sterownika nic nie dała. Nie chce mi się w nim grzebać, zostaje IDE na jakiś czas  :D

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...