Skocz do zawartości

Moje H2O


Recommended Posts

Widać,że prąd do płyty dociera bo się świeci,ale nie mogę jej uruchomić w żaden sposób. Do tego uruchomienie zasilacza przez spięcie kabelków przestało działać. Jedyne kable jakie przekładałem to kable PCI-e i niczego więcej nie wyciągałem. Nie ma żadnego pikania płyty głównej ani niczego takiego. 

Na dodatek te cholerne złączki siedzą tak ciasno,że na razie nie mogę ich odkręcić i poprzekładać kabli

Link to post
Share on other sites

No właśnie wtyk jest ok. Wszystkie piny na miejscu. 2tyg temu rozkręciłem tylko układ i postawiłem kompa z wpiętymi kablami. Przyszły złączki i tylko zalałem kompa + wcześniejsze przełożenie kabli PCI-e. Czasami już nie mam siły do tego peceta

Link to post
Share on other sites

Na tym samym kablu i z tego samego gniazdka działa mój stary pc więc tutaj jest ok. Zaraz sprawdzę śrubokręt

Nic nie działa. Próbowałem też uruchomić zasilacz na sztywno (bez przedłużek) i nic. 

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Piny wyglądają ok, cały czas uruchamiałem go przy użyciu przejściówki, która kupiłem w UK

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ4KI5-Ea64fnm9OVckQxCVYEoaCjv-wyWzudtP7mPdI4Aip_w0GQ

 

 

Od jakiegoś czasu używam do tego celu starego kompa z którego teraz pisze. Nie mam pojęcia co się stało. Odstawiałem działający komputer a złożyłem niedziałający i to bez dotykania kabli od zasilania...

Bardziej możliwe,że nawala zasilacz czy mobo?

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Genialnie... W sumie zapomniałem wspomnieć,że kiedyś jakieś przepięcie było czy inne ustrojstwo. Załatwiło mi 90% wtyczek molex + 1tb caviara + 2 wentylatory. Może taki opóźniony zapłon miało i dobiło cały zasilacz

Link to post
Share on other sites

Może lepiej że PSU padł w takiej nie innej chwili, bo przynajmniej nie narobił żadnych szkód. Na pocieszenie powiem ci że na serio się to świetnie prezentuje, chociaż ja osobiście nie znoszę złączek skręcanych (kwestie praktyczne). 

Link to post
Share on other sites

Dlatego zawsze używam choinek z fajnym zaciskiem nie prezentują się źle a odchodzi mi mocowanie się podczas składania / rozkładania. 



PS: Jak ty ten układ napełniasz/opróżniasz? Domyślam się że to pierwsze - kładziesz budę na boku, natomiast to drugie hmm :) 

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie się zastanawiam jakie złączki ciapnąć do mojego układu. Jeśli skręcane to czarne Fesery, a choinkowe? No właśnie, polecicie jakieś choinki + zaciski?

Ja używam https://www.cooling.pl/black-water-zlaczka-prosta-nk10-fatboy-g14-bk,produkt,552292.htmlhttp://images.sklepy24.pl/77715210/6193/medium/zacisk-na-waz-13-15mm-metalowy-srebrny.jpg --z tą różnicą że dostałem je w przyjemnym kolorze czarnego niklu, za niecałą złotówkę od szt. w Castoramie.

 

Jak się to prezentuje możesz zobaczyć w profilu, a wąż trzyma tak że można się na nim uwiesić.

 

PS: Patent z dmuchaniem jest dobry :P 

Link to post
Share on other sites

Złożyłem zamówienie na zasilacz Super Flower. Mam nadzieję, że już w poniedziałek dotrze i na tym skończą się moje inwestycje w PC



Dostałem zniżkę dla stałego klienta :D chyba nie dostałbym lepszego zasilacza w cenie poniżej 400zł z wysyłką :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...