Skocz do zawartości

Przyszłościowa skrzynka podatna na O/C


Recommended Posts

Otóż to, dlatego, jak wspomniał @Igoruss, Intel Core 2 Duo taktowany 2.5 GHz osiąga wydajność podobną do Athlona X2 @ 2.8-3.0 GHz :) Oczywiście nie należy się kierować wyłącznie tą wartością przy wyborze procesora :D

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy od tego jak dane operacje arytmetyczne są wykonywane, w ilu taktach zegara itd., architektra x86 zapewnia tylko stałą liste rozkazów, a jak już producent je wykona to już jego sprawa

Link to post
Share on other sites

No skoro tak to zdecyduje się na intela, ale teraz nie opłaca się pakować w s775, więc będę musiał wziąć albo i3 albo i5, ale to jeszcze zobacze na co finanse pozwolą.

A opłaca sie teraz pakować w mobo z SataIII i USB 3.0 ? Bo np. na allegro jest mobo tylko 100zł droższe od tego, które wy mi polecacie, a posiada właśnie te standardy. A ram lepiej 1333 mhz czy może jednak 1600 mhz ? Wiem że do OC będzie raczej lepsze 1600 mhz, lecz nie wiem czy to się opłaca. Zasilacz chyba wezmę 450W BQ albo Corsair'a. I chciałbym żeby komputer mi starczył na min. 3 lata oczywiście z późniejszą zmianą karty graficznej na jakąś z Dx11, może wezmę nawet Radosława HD5850 jak stanieje :D A nad AMD myślałem, ponieważ jest on tańszy, a później najwyżej zmieniłbym procka na jakieś 4 albo 6 rdzeni i by było fajnie :P Ale skoro między Inletem, a AMD jest aż taka różnica to wezmę Intela. Ale raczej wezme i3 i będę wysoko kręcił, a potem najwyżej sprzedam i kupie i5 jak stanieją...

Na chłodzeniu bardzo mi zależy, bo miałem z obecnym kompem niemiłe sytuacje, w których GPU miało prawie 100*C, a procesor 80*C ;/ No i to mi umożliwi wysokie możliwości O/C.

Chłodzenie na CPU to wezme Scythe Mugena 2 rev. B i będę zadowolony :)

A między pojedyńczym HDD a złożonymi w RAID jest duża różnica w prędkości działania ?

 

I wciąż czekam na szybki odzew :/

Link to post
Share on other sites

No ale 100 zł więcej to nie tak dużo :D A miałbym na przyszłość i za więcej bym sprzedał. :)

No właśnie te rozwiązania jak w Asusach i GB są tylko dla zarobienia kasy, bo wspierając jedną funkcję tracimy inną (tu albo mamy PCI-E x16 albo USB3.0/SATA6.0).
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...