Skocz do zawartości

Asus P8Z77-V Pro - chybiony wybór...


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z płytą Asus P8Z77-V Pro (bios najnowszy 1708); płyta za nic nie chce odpalać na profilu XMP pamięci RAM.

 

Ramy to G.Skill 8GB DDR3-2133 RipjawsX (F3-17000CL9D-8GBXM) http://www.ceneo.pl/13547272.

 

Ustawienie profilu XMP owocuje dual boot'ami, a po kilkunastu godzinach np. grania Blue screen'em...

 

Ustawienia manualne timingów i zmiana napięć też nic nie pomaga.

 

Co ciekawe gdy zastosuje się przełącznik T.Probe (odpowiadający za automatyczne OC, procesor jest kręcony na 43 x 103 = 4420MHz, ramy automatycznie są ustawiane na 1920MHz i o dziwo działają dobrze.

 

Testowałem na tej samej płycie zestaw Corsair Vengece 1866 CL9 i również podobna sytuacja następowała.

 

Komputer przechodzi wszystkie testy, ale za którymś razem znów dual boot.

 

Ramy sprawdzał mi kolega na MSI GD65 i wszystko było w porządku ponad 2 tygodnie.

 

Systemy przeinstalowywane od W7 Ultimate 64 do W8 Pro x86 i niestety bez zmian.

 

Konfig:

 

i7 2600K @ 4,4GHZ ofsset (-05)+ Mugen 2 Rev b

Asus P8Z77-V Pro

G.Skill 8GB DDR3-2133 RipjawsX

MSI GTX570 TW3 PE @ 900/4050

Asus Xonar DX

Corsai Force 3 120GB (Firm. 5.03)

Hitachi 7K3000 1,5TB

WD Black 1TB SATA 3

Corasir TX850 V2

 

Pracowałem od 1998 roku na mobo Asus i nigdy nie miałem z nimi problemów, a teraz zaczynam żałować że nie posłuchałem sprzedawcy i nie wybrałem jakiegoś Gigabyte albo MSI.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tak to już jest z wysoko taktowanym RAMem, raz działa raz nie. Przypominam, że kontroler pamięci jest w procesorze i to może on nie radzi sobie z tak wysoko taktowanym RAMem a nie płyta. Sandy Bridge ma oficjalnie wsparcie do 1333 a wszystko powyżej może chodzić ale nie musi.

Link to post
Share on other sites

Jak tyle siedzisz przy kompie to i ty się pochorujesz .

To przestaw na 1866mhz .

 

Żebyś wiedział że to był wyczyn:)

 

"Męczyłem" się tyle godzin - sprawdzając pokręconą platformę, wcześniej komputer konwertował cały dzień materiał HD...

 

A boli mnie to - ASUS te pamięci wymienia jako współgrające z tą płytą, strona G.SKILL również wymienia Z77 Pro -

 

To teraz by wypadało zwrócić wszystko, bo to wprowadzanie klienta w błąd.

Link to post
Share on other sites

Siemanko

miałem dokładnie taki sam problem na tej płycie. maksymalna częstotliwość jak działały pamięci to1866. I szczerze nawet na tych taktach pptrafilo sie wywalic. Jedyna stabilna czestotliwosc to 1333. Obecnie plyta jest w serwisie Asusa w warszawie. Co ciekawe u mnie byl tez inny problem, z biosu zniknela opcja zmiany mnoznika CPU :/ oraz Internal PLL Overvoltage i nawet odblokowanego procka nie dalo sie podkrecic.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...