Skocz do zawartości

GeForce NE 6200 LE 512 MB problem


Recommended Posts

Witam.

 

Problem z wymienioną kartą polega na jej powolnym działaniu. Gry chodzą niewiele lepiej niż na starym komputerze (sempron 2800+ 1 gb ram radeon 9550 128 mb); obecnie posiadam:

Płyta główna: Gigabyte M52L-S3P

Procesor: AMD X2 5000+

Ram: 2x 1GB ddr2 goodram 800mhz

Grafika: GeForce NE 6200 LE 512 MB

zasilacz: Soly - Tech 400W

System; Win 7 Ultimate 32 bit

 

Reszta poza kartą graficzną chodzi bardzo dobrze - przy rzeczach nie obciążających grafiki komp chodzi aż miło popatrzeć, problem pojawia się np w grach. Dodam, że sterowniki mam aktualne; sama karta chodzi poprawnie (nic się nie wiesza, żadnych niebieskich ekranów itp nie grzeje się też przesadnie) tylko zbyt wolno jak na taką kartę (przynajmniej mi się tak wydaje - powinna sporo wyprzedzać starego radeona 9550 - myle sie?). I tu moje pytania:

 

- jest to wina systemu i/lub sterowników? (choć wolałbym już nie wracać do XP-ka)

- ta karta jest aż tak badziewna?

- karta jest dobra tylko ja mam przesadne wymagania co do niej? (w takim razie tamten radeon to był jakaś ultra mega edycja:)

 

Jeśli to jednak karta jest aż tak badziewna, prosiłbym o podanie czegoś sensowniejszego w przedziale do 150 pln (niestety wiecej nie dam rady przeznaczyć:)

Link to post
Share on other sites

Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź. Cóż, mam nauczkę na przyszłość. Co do kwestii nowej karty na tą chwile budżet wzrósł do 200 pln. Prosiłbym o pomoc w wybraniu nowej karty graficznej (wiem kwota jest niewielka ale może coś się znajdzie).

Link to post
Share on other sites

Może być używana czy koniecznie nowa? Jak nowa to dozbieraj jeszcze 50 zł i szukaj Radeona HD 4670, który jest o wiele szybszy od GF 9500GT/Radeona 4650 na które aktualnie Cię stać.

 

Jeśli używana to masz duży wybór, szukałbym używanego 3850, np:

http://www.allegro.pl/item834798399_his ... 0_pro.html

 

Jeśli możesz dopłacić to kup wersję 512, chodzą one po ok. 30 zł drożej.

Dodam, że Radeon 3850 to karta porównywalna z 4670, czasem nawet szybsza (szersza szyna pamięci - 128 vs 256 bit).

Link to post
Share on other sites

6200 i to w dodatku LE (co tam bylo do krojenia jak wszystko i tak juz zostało pokrojone) to bodaj najwolniejsza karta z serii GF 6xxx. Jej wydajnosc oscyluje w granicach FXa 5200 a zatem jest to karta momentami sporo wolniejsza od wspomnianego radka 9550. Te radki i 9600 na DDRach byly porownywalne z GF 6600 które sa o lata swietlne wydajniejsze od wspomnianego 6200LE. I chyba tyle w temacie. Sprzet szybciej chodzil nie bedzie, bo nie ma takiej FIZYCZNEJ mozliwosci.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie winna jest karta. Radeon 9550 jest niemal dwukrotnie szybszy w grach a dodatkowo pod Win7 i Vistą słabe karty z DX9.0c po prostu sobie w grach nie radzą. Zmień kartę na jakąś nawet HD4550 i pod Win7 będziesz miał już odpowiedni komfort pracy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam! Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii o tej karcie: GeForce GT220 Palit 512 MB Sonic.

Ew jeśli nie ta to czy warto by się zainteresować wspomniana tańszą: Radeon 4550 Gigabyte 512 MB i czy idac przysłowiowo "po bandzie" tez wymieniona wczesniej: GeForce 8600 GTS EVGA 256MB (choc tu argumentem jest cena ponizej 100 pln).

W nowe gry grac nie zamierzam, jak dla mnie nic interesujacego nie wyszlo - no moze poza empire total warem - ale o tym to raczej nie mysle ze poleci

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz zamiaru grać, to 8600GTS spokojnie Ci do wszystkiego wystarczy. Choć osobiście wolę zawsze kupić sobie nowy sprzęt z gwarancją, bo nigdy nie wiadomo, kiedy elektronika odmówi współpracy, a lepiej wtedy oddać to na gwarancji niż żeby okazało się, że pieniądze wydane i wydać znów trzeba. 150zł to nie jest dużo (mniej więcej tyle kosztuje 4550) a za kilkanaście zł więcej możesz kupić HD4650 na allegro.pl

Link to post
Share on other sites

Witam! Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii o tej karcie: GeForce GT220 Palit 512 MB Sonic.

Ew jeśli nie ta to czy warto by się zainteresować wspomniana tańszą: Radeon 4550 Gigabyte 512 MB i czy idac przysłowiowo "po bandzie" tez wymieniona wczesniej: GeForce 8600 GTS EVGA 256MB (choc tu argumentem jest cena ponizej 100 pln).

W nowe gry grac nie zamierzam, jak dla mnie nic interesujacego nie wyszlo - no moze poza empire total warem - ale o tym to raczej nie mysle ze poleci

Recenzowałem GT220 od Sparkle - możesz poczytać. Lepiej rozejrzyj się za używanym 9600gt i będzie git. ;)

Link to post
Share on other sites

HD 4670 jest dość oszczędną kartą graficzną, jednakże Twój zasilacz, to jakiś pewnie chiński twór niewiadomego pochodzenia ;). Strach się bać :D.

 

GT 220 to bardzo słaba karta, omijaj z daleka, nawet wersji z fabrycznym O/C.

 

W cenie do 150 zł za dużego wyboru nie masz wśród nowych kart. Przejrzyj jednak allegro, można w cenach około 200 zł dostać znacznie szybsze karty, jak GeForce 9600 GSO (zwróć jednak uwagę że sa dwie wersje, poszukuj z pamięcią 384/768 192 bity i 96 SP) lub GF 9600 GT. Obydwie w sam raz nadadzą się do Twojego komputera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...