Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Użyłem noża introligatorskiego, ale chyba to to samo.
Dziś zapodałem 1.51v na cpu i temperatura nie przekroczyła przy 25 stopniach otoczenia w Blend 82 stopni, więc jeżeli kogoś denerwują wysokie temperatury to warto, a gwarancją się nie przejmuje.

Ile wyciągasz na swoim GB 670 w 3DM11?
Ja walcze ze swoim kompem , chciałem przekroczyć, sięgnąć 10 tysi i za diabła nie mogę.

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites
Użyłem noża introligatorskiego, ale chyba to to samo.

Dziś zapodałem 1.51v na cpu i temperatura nie przekroczyła przy 25 stopniach otoczenia w Blend 82 stopni, więc jeżeli kogoś denerwują wysokie temperatury to warto, a gwarancją się nie przejmuje.

 

Ile wyciągasz na swoim GB 670 w 3DM11?

Ja walcze ze swoim kompem , chciałem przekroczyć, sięgnąć 10 tysi i za diabła nie mogę.

http://www.3dmark.com/3dm11/5622036

 

Albo można użyć żyletki :menda:

Żyletką to można się pozacinać.Myślę że nożyk do tapet będzie O.K.

Link to post
Share on other sites

chudy131080, ten wynik w 3DM11 to na jakich ustawieniach poleciał, oraz jakich sterownikach? Do ilu podkręcona masz grafikę?

Jak będziesz ciął to uważaj by za głęboko nie wejść pod ihs bo uszkodzisz cpu.

Temperatury zawsze podaję w CPUiD, Real Temp, oraz Core Temp.CPUiD Hardware Monitor, chyba najlepiej mi pokazuje temperatury, dodatkowo odnotuje napięcia jakie były podczas testu.
Warto tez sprawdzać logi w dzienniku systemu i szukać wpisów WHAE Loger, jest to informacja o niestabilności procesora.
 

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

Mam podkręcony procek do 4.6Ghz chodzi stabilnie na 1.25V ale strasznie przycina przy full load w OCCT.Temperatury nie przekraczają 75C. W dodatku przy ocenie Systemowej mam o 1 pkt mniej w wydajności procesora. Pomoże ktoś :D??

Edytowane przez skame
Link to post
Share on other sites

Też miałem ten dylemat co do IHS , zostałem jednak przy gwarancji bo łatwiej będzie sprzedać a planuje sprzedaż za 2 lata (czyli rok gwarancji w zapasie) , no i u mnie pracuje na stockowych taktach przy czym 4,5 tylko do testów. Moim zdaniem zmiana pasty jest opłacalna ale jak kręcisz powyżej 4,5ghz.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się, bo spadek temperatury jest niesamowity, w moi, przypadku minimum 25 stopni zleciało przy 4.7GHz i 1.42 vcpu, maksymalnie ponad 30 stopni mniej. Szkoda że ze spadkiem temperatur nie idzie mniejsze napięcie do stabilnej pracy.

Link to post
Share on other sites

Wgrany mam mod bios KGB, daje Ci Vcore 1,212, a Boost na 1280 MHz, Power Target odblokowany na 150%.

Jednak wydaje mi się że mało mam punktów jak na takie OC i choćbym jak kombinował nie potrafię wyciągnąć w 3DM11-10 tysi.
Najśmieszniejsze jest to że sobie teraz pogrywam w pierwszego Crysisa i spadki mam do 30fps z ustawieniami bardzo wysokimi 1920x1200, nie wyobrażam sobie co będzie w trzeciej odsłonie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...