Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Niestety boxowe chłodzenia mają to do siebie że nie są zbyt wydajne. Jednak i5 3570K przez gluta który znajduje się pod IHS też potrafi się niemiłosiernie grzać. Taki urok tego procesora, zawsze można drania oskalpować.
Na początek możesz spróbować lepszego chłodzenia.

Witam mam problem mam swojego i5 3570K i chlodzenie boxowe . Teraz tak w spoczynku mam ok 50 stopni a pod obciazeniem lubi do
75-80  , wg mnie nie sa to normalne temperatury i planuje nalozyc paste jeszcze raz - pasta jaką uzywam to Zalman ZM-STG2. Moze zle zaaplikowałem paste i dlatego mam takie temp? - ile sie powinno dawaj pasty na procesor tak mniej wiecej? - Prosze o pomoc
Link to post
Share on other sites

Na środek procesora nałóż kropkę wielkości ziarenka ryżu i przyciśnij radiatorem.

 

Czyli jeśli ja wysmarowałem cały procesor i podstawę chłodzenia to źle? Wszystko działa bez problemu tylko te temperatury (wróciłem do stockowego taktowania i temp jakie mam obecnie to 33-35 stopni w IDLE, max 55 w stresie)

Link to post
Share on other sites

ja jutro otwieram obudowę (w końcu trzeba przerzucić te 160GB z dysku z lapka). Wyciągnę stockowy wentylator z fortisa, zostawię AKASĘ i zrobię test.

 

Tak się zastanawiam jeszcze czy jakbym ten stockowy dał jako "wyciągowy" czy coś by to zmieniło? Rozproszyłoby to jakoś sensownie ciepło czy się mylę?

Link to post
Share on other sites

Więc tak. Przełożyłem AKASĘ na przód (wcześniej nawiewała od tyłu obudowy - teraz od przodu). Standardowy wentylatorek przełożyłem w miejsce AKASY i dałem go jako wyciąg ciepłego powietrza z CPU (nawiewa na wyciągowca z tyłu obudowy) ale go podłączyłem do SYSFAN (zauważyłem że CPUFAN ogranicza lepszy wentylator do prędkości wolniejszego - akasa ma 1900 rpm a stockowy z fortisa 1500 i nigdy nie widziałem większej wartości).

 

Teraz najniższą temperaturę w idle na stocku (bez OC) jaką zanotowałem to 22/27/24/29 stopnie (rdzenie kolejno 1/2/3/4) - wcześniej najniżej było 33.

 

Niestety w stresie w trybie turbo (nie wiem czemu max 3,6GHz jest jak powinno być 3,8) dalej jest dość wysoko bo odpowiednio 52/62/59/59 - wcześniej było niżej bo max 55 stopni zanotowałem.

 

Dla pewności sprawdziłem czy chłodzenie jest dobrze zamontowane. Jest sztywno, nic nie lata. Dla pewności podciągnąłem jeszcze na śrubach... Nie wiem z czego wynikają tak wysokie temperatury w stresie... w IDLE są wręcz rewelacyjne...



poza tym teraz puściłem mu IBT i wynik też mnie zaskoczył.. 76GFlops... A wcześniej pokazało 90GFl...

Link to post
Share on other sites

w/g mnie cienki do tego ivy jest wyjątkowo ciepły po oc i fortsis nie daje rady miałem i wiem zakładałem nawet 1 wyciągający 1 dmuchający lipa , po za tym fortis ma jakas dziwnie szeroką podstawę reszta ma normalnie kwadracik na procka , a fortis wielki prostokąt w/g mnie nie może idealnie dociskać

 

http://img843.imageshack.us/img843/8881/beztytuuqwv.jpg

macho

http://static.frazpc.pl/cms/2011/07/macho_2_.jpg

wiec można powiedzieć ze konstrukcyjnie coś nie tak

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Taki test na szybko sprawdzający mniej więcej procka i płytę , wcześniej puściłem na godzinkę i tempy się nie podniosły więc przy tych ustawieniach 15 minutowy test był formalnością.

 

 

 

http://img441.imageshack.us/img441/4540/i5oc.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...