Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Dziś poszedłem na całość w celu ustanowienia rekordu w nowym 3DM2013, jednak procek jest za cienki by nawet na chwilę zająć pierwsze miejsce wśród GTX670. Za to cpu dostało po dupsku napięcie 1.55v określone w jednym z poradników jako max air h2o.
Panowie co znaczy MAX on DICE i napięcie 1.72v z tego poradnika http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=164927
?
Myślałem żeby spróbować jeszcze sięgnąć 5GHz i do 1.6v pod windować napięcie przy odpowiednio chłodzonym pokoju hehe.
http://img836.imageshack.us/img836/907/bclk1042x474900mhz2502m.jpg

Link to post
Share on other sites

Wczoraj kupilem nowego pc.

 

i5+3570k+670+16gb 1600 cl9, chlodzenie black&white macho, pasta zalman stg2, mobo asrock extreme 4 z77.

 

Moglibyscie napisac czarno na bialym, ktore opcje mam wylaczyc zmienic w biosie(strasznie dziwny bios, nie umiem w nim sie odnalezc.)

 

Docelowo chcialbym z 4.4ghz stabilne , ale tez zeby w idle byl na niskim taktowaniu, natomiast w wymagajacych grach itd rozwijal skrzydla maksymalnie zeby nie ograniczac gpu.

 

Prosze o taki poradnik dla amatora akurat do tego cpu i do tej plyty. Kiedys uszkodzilem juz i5 750 wiec prosze nie odsylajcie mnie do poradnikow z google zebym uszkodzil kolejny zestaw...szukalem nawet osoby kotregos razu ktora zrobi mi OC za $, z Bialegostoku, niestety chetnego nie znalazlem.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://img17.imageshack.us/img17/7277/occt48ghz.jpg



Wczoraj kupilem nowego pc.

 

i5+3570k+670+16gb 1600 cl9, chlodzenie black&white macho, pasta zalman stg2, mobo asrock extreme 4 z77.

 

Moglibyscie napisac czarno na bialym, ktore opcje mam wylaczyc zmienic w biosie(strasznie dziwny bios, nie umiem w nim sie odnalezc.)

 

Docelowo chcialbym z 4.4ghz stabilne , ale tez zeby w idle byl na niskim taktowaniu, natomiast w wymagajacych grach itd rozwijal skrzydla maksymalnie zeby nie ograniczac gpu.

 

Prosze o taki poradnik dla amatora akurat do tego cpu i do tej plyty. Kiedys uszkodzilem juz i5 750 wiec prosze nie odsylajcie mnie do poradnikow z google zebym uszkodzil kolejny zestaw...szukalem nawet osoby kotregos razu ktora zrobi mi OC za $, z Bialegostoku, niestety chetnego nie znalazlem.

 

pozdrawiam

Tutaj masz kolego poradnik wraz ze screnami kolegi wiwatahttp://forum.benchmark.pl/topic/70787-tutorial-oc-45ghz-i5i7-ivy-bridge-asrock-mobo/ na ASRocku Z77 Extreme4.Kręć go do 4.5GHz spokojnie.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Dziś poszedłem na całość w celu ustanowienia rekordu w nowym 3DM2013, jednak procek jest za cienki by nawet na chwilę zająć pierwsze miejsce wśród GTX670.

 

Myślałem żeby spróbować jeszcze sięgnąć 5GHz i do 1.6v pod windować napięcie przy odpowiednio chłodzonym pokoju hehe.

He he, widzę dużo osób podłapało motyw z otwartym oknem. Jak chcesz powalczyć o 1 miejsce w kategorii 670 to wgraj zmodowany Bios z napięciem 1.21V, karta powinna przekroczyć 1300MHz na tym Biosie. OC procka bardzo mało pkt dodaje w wyniku końcowym w Fire Strike. O wiele bardziej liczy się OC karty więc spokojnie możesz wyprzedzić kogoś z i7.

BTW. Fajne masz RAMy, może sam się skuszę na Tridenty. Zwiększyłeś napięcie powyżej 1.65V zeby je puścić na 2455MHz cl10-1T? Wiesz może ile pkt za fizykę dodadzą te RAMY w teście Fire Strike/Cloud Gate lub 3DMark11 Perf. względem 1866/1600 MHz?

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady, modowany bios jest wgrany, jednak mimo tego że się kręciła na ponad 1300mhz, to teraz już na 1293 mam błąd display na tych beta sterownikach.
Jak patrzyłem na wyniki to graficznie nawet chyba bym był pierwszy, tylko dostaje po du**e na physic, tak 3000 potrafię być w plecy, u Ciebie jest prawie 13000pts, a u mnie 9300 i mój puszczony na 4.9GHz, Twój chyba zresztą też.


Pamięci aż tak dokładnie nie sprawdziłem, jak będę miał chwilę to temat jest do ogarnięcia, chodzi o te wyniki co wyżej podałem, przy 1600MHz, 1866MHz?

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

A mi przyszła płyta na podmiankę i niestety na nowej tak samo ram nie działa w dualu,działają tylko dwa sloty.Ewidentnie przy zdejmowaniu czapki został uszkodzony moduł ramu.Lipa bo przy podkręcaniu wydajność nie idzie w parze z taktowaniem.Dla tych co myślą nad taką operacją.Loteria.

Link to post
Share on other sites

Pamięci aż tak dokładnie nie sprawdziłem, jak będę miał chwilę to temat jest do ogarnięcia, chodzi o te wyniki co wyżej podałem, przy 1600MHz, 1866MHz?

Jestem ciekaw jaki miałbyś Physics score w Cloud Gate lub 3DMark11 Performance jakbyś obniżył u siebie RAM do 1866MHz. A potem zrobił test na 2400MHz. Procek może być na 4.5GHz w trakcie testu, nie ma to znaczenia. Pytanie jest ile pkt w Physics daje u Ciebie zwiększenie freq. RAMU z 1866 do 2400? Obecnie mam RAM 1866 i zastanawiam się czy warto zakupić 2400, chciałbym wiedzieć ile to mi da przyrostu pkt w Physics w Cloud Gate i 3DMark11 Perf. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Niestety chyba się potwierdza, to co napisał sideband, w odpowiedzi czy Ivy Bridge lubi szybkie pamięci. W SB pamięci jeszcze miały znaczenie, ich prędkość, w IB nie ma to większego znaczenia. Wszystko mieści się w granicy błędu pomiarowego. Testowałem 3DM13, gdzie wyniki były nie zmienne, od 1600 cl9-2T, 1600 cl7-1T, 1900 cl8-1T, 2000 cl9-1T, 2400 cl10-1T. Wszędzie jest praktycznie ten sam wynik.Różnica jest tylko 100pts i to tylko w Fire Strike porównując z 2400cl10-12-12-31-1T, do 1600cl 9-9-9-24-2T.
W 3DM11 przy takim samym porównaniu w physics jest 450pts.
Osobiście odradzam, nie przekłada się to na wydajność, oczywiście w testach syntetycznych wyjdzie co innego, ale to nie jest taki skok jaki byśmy sobie życzyli.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Niestety chyba się potwierdza, to co napisał sideband, w odpowiedzi czy Ivy Bridge lubi szybkie pamięci. W SB pamięci jeszcze miały znaczenie, ich prędkość, w IB nie ma to większego znaczenia. Wszystko mieści się w granicy błędu pomiarowego. Testowałem 3DM13, gdzie wyniki były nie zmienne, od 1600 cl9-2T, 1600 cl7-1T, 1900 cl8-1T, 2000 cl9-1T, 2400 cl10-1T. Wszędzie jest praktycznie ten sam wynik.Różnica jest tylko 100pts i to tylko w Fire Strike porównując z 2400cl10-12-12-31-1T, do 1600cl 9-9-9-24-2T.

W 3DM11 przy takim samym porównaniu w physics jest 450pts.

Osobiście odradzam, nie przekłada się to na wydajność, oczywiście w testach syntetycznych wyjdzie co innego, ale to nie jest taki skok jaki byśmy sobie życzyli.

Dzięki za test, łap plusa  :)

Link to post
Share on other sites

mam pare pytan. msi z77a-gd55

1. czy jak ustawilem np 4.7ghz z cpu core voltage na 1.36 to moge tak manipulowac innymi napieciami zeby zmniejszyc to napiecie? Chodzi mi o manipulacje cpu pll voltage, cpu i/o voltage czy cpu voltage?

2. Jakie sa rozsadne maxymalne napiecia do tych opcji co podalem?

3. jesli ktos chce mi pomoc w oc mojego procka to piszcie na gg 12898340 albo na fb szukac Danieloslaw1. Wydaje mi sie ze cos zle robie bo 4,5ghz osiaga on na 1.25v czyli na standardowym V a 4,7 juz na 1,36 B:(

Link to post
Share on other sites

Ja na razie na nowej platformie (Asrock Extreme4 + pasta AC MX-2) wykręciłem następująco

 

40x 100MHz

V offset +0,010V (nie wiem czy nie za mało)

 

Zapomniałem zrobić PS. GFlops miałem na poziomie 102-104

 

temperatury ~65 stopni obciążając proca w IBT (w idle ~33-35). Mam wrażenie że znowu nałożyłem za dużo pasty chociaż naprawdę starałem się to zrobić oszczędnie ale tak żeby całość zakryć.

Link to post
Share on other sites

no to luzik. Zly jestem ze procek ma w sobie paste a nie luty i taka temp w kosmos wysoka. Procek ma 77wat i 1.36v nie za duzo go zyluje a temp 80stopni :/. W q9550 dawalem 1,525v i bylo 80stopni a jak wiemy proxek mial 95wat i po podkreceniu bral o 100wat wiecej :)

 

kto mi powie jak u mnie virtu działa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...