Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Gratulacje. Jak jeszcze Ci będzie mało to zawsze możesz jeszcze CLP zastosować.
Pisałeś że poprawiłeś osiągi , czy to chodzi o zejście z napięciem na 4.5GHz do 1.264vcpu?
Zasługa zmiany pasty, czy coś zmieniłeś w ustawieniach, a może tego że latałeś w singlu?

Link to post
Share on other sites

Sloty 2,4 z tego co pamiętam lubi asrock, a to dziwne że nie działają w dualu, może to byc wina za niskiego napięcia, chyba raczej nie.
Na pewno w miarę podnoszenia taktowania dla pamięci trzeba dać większe napięcie na procesor, przynajmniej tak miałem na dwóch Asrock-ach.

Link to post
Share on other sites

Mam wpięte w slot 1,2 trzy i cztery nie działają nawet na stockowych zegarach CPU.Diałają w singlu.Wyjąłem wszystkie kości czyli 2 i wkładam w 1 odpala w 2 odpala 3 nie odpala restart,4 nie odpala restart.Sprawdzałem tylko wkładając jedną kość.



W dualu będą działać w połączeniu 1-3 i 2-4 a 3 i 4 jest chyba uszkodzony.Poczekam na nowy bios jak nie pomorze to na gwarancję.



Myślisz żeby im ustawić ręcznie napięcie?

Link to post
Share on other sites

Problemu żadnego nie ma jak trochę się tym interesujesz.Gwarancie się traci bo jest nie sklejony.Chyba żebyś zdobył podobny klej i skleił go z powrotem to może by się nie z jarzyli.Pomyślę o tym jak mi coś się stanie z procem. ;)

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites
4 RuLeR:

 

eist wlaczylem,

krece mnoznikiem ofc :)

LLC na 50%

 

ALE:

 

Sugerując się tymi wypocinami:

http://forum.benchmark.pl/topic/59844-oc-i5-3570k-42/

 

oraz tymi:

http://www.overclock.net/t/1270123/3570k-low-gflops/20

 

wnioskuję ze coś z win7 jest nie tak u mnie ;/ a dokladniej z jakims procesem... posprawdzam wieczorem aktualizacje (czy sa wszystkie), pogrzebie w tych procesach, a jeśli nie pomoze to chyba trzeba będzie reinstall win7 cyknąć ;]

 

SP1 + aktualizacje rozwiązują problem (w moim przypadku) z niskimi Gflops'ami... Dziś jak wróce z roboty, czas na OC :)

Link to post
Share on other sites

GFlopsy raczej nie mają  z tym nic wspólnego, przynajmniej u mnie tak było. 

Widzę że moje wypociny Ci pomogły  8)

 

wypociny pomogły ale martwi mnie co innego... mianowicie wczoraj bawiac sie OC, a raczej strasznie irytujac, nie osiagnalem nic... Zrobilem też update biosa i teraz gdy mam nawet zegar standardowy (bez żadnego OC) i daje test standard w IBT, to realtemp wskazuje mi 80+ stopni C! :o:cry::[  Czy to moze byc spowodowane nowym biosem? Po update pojawil mi się komunikat success więc myślałem że wszystko grać będzie a tu lipa :/

 

PS. OC robiłem dokładnie tak jak jest w tym poradniku:

[media='

]

 

[/media]

 

Ale gdy podczas palenia CPU w IBT realtemp pokazał mi 100 stopni C na żółto, to od razu przerwałem test i  załadowałem ustawienia domyślne dla BIOS.

 

Dziś chyba odmontuję chłodzenie, paste jeszcze raz nałoże i sprawdzę again...

Edytowane przez tepsone
Link to post
Share on other sites

Pochwal się co jak ustawiłeś , jakie napięcia?

100 stopni też miałem przy Intel burn test przy 4.7GHz i 1.42v.

 

nie ma się czym chwalić ;/

 

 

 

a jakie taktowanie ustawiałeś

wszystko dałem tak jak blackwhite z wyjatkiem mnożnika ;(

 

http://img855.imageshack.us/img855/3057/94880503.png

 

 

offset powyżej - 0,065 robi się czerwony, ustawiłem na - 0,060 a nadal chyba za duze napięcie mam ;/

ps. zmieniłem dziś pastę, użyłem arctic silver 5, posiadam tez ph-ndc thermal compound dołaczona była do coolera...

Edytowane przez tepsone
Link to post
Share on other sites

Jak na to chłodzenie to temperatury jak za wysokie , u mnie na 4,5ghz i Performie mam takie. A tak z ciekawości napewno dobrze nakładasz pastę?

 

cieniutko rozprowadzam po całym IHS kartą, ani ziarenko ryżu ani 'X'

no właśnie wiem że wysokie, nie wiem co zrobić by je obniżyć-nie wiem co źle robię ;/

Link to post
Share on other sites

Spoko.Dla mnie najlepszą jest na ziarenko ryżu,przynajmniej do mojego chłodzenia.Możesz wypróbować więcej metod będziesz miał pogląd co i jak.

To spróbuj raz rozprowadzić cienką warstwę na całości i zobaczysz, że temperatury będą lepsze :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...