Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

No to pobawiłem się troszkę dzisiaj , nie mówię że jest źle bo kupowałem procka z zamiarem 4,2 mi wystarczy, ale wiadomo apetyt rośnie no i uzyskałem stabilne 4,4Ghz nie mogę za cholerę uzyskać stabilnego 4,5.

Nie chciałem przesadzać z napięciem.

 

Próbowałem  wszystko ręcznie napięcie , vdrop, ratio i poszło stabilnie tylko na 4,4.

Później trafiłem na ten post http://www.overclock.net/t/1251630/official-msi-z77a-owners-discussion-information-support-thread-and-club-gd65-gd55-g45/60#post_17339018

Gość mówił że dawać napięcie i cpu ratio na auto, vdrop na 100% i core ratio limit każdemu rdzeniowi z osobna dać ręcznie 45. Ale też nie był stabilny na 4,5 ghz.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły będę bardzo wdzięczny.

 

Tak czy siak na dzień dzisiejszy jestem zadowolony , mam stabilne 4,4 jak potrzeba, bez stresu zjeżdża na 1,6 gdzie maksymalne napięcie jakie osiągnąłem 1,296.

 

 GFlopsy niezłe 115,8 , procek wykorzystywany wyłącznie do gier więc nie będe dramatyzował , taki Total War Shogun 2 robi max 60 stopni więc raczej nic mnie nie powinno zaskoczyć. Oczywiście Intel burn zrobił swoje  :D

 

 Zostawię go jeszcze na kilka godzin, ale jak prime95 mu przez godzinę nic nie zrobił gracz powie że stabilne  :]

Cały dzień i cała nocka zeszłą na dzisiejsze zabawy  :P

 

http://img526.imageshack.us/img526/9814/10936943.jpg

 

http://img541.imageshack.us/img541/4871/occt.jpg

 

http://img502.imageshack.us/img502/1930/ocburn.jpg

 

Jeszcze dodam że w pokoju miałem bardzo ciepło bo prawie 25 stopni, kiedy indziej porobię testy tak przy 20.

chudy131080 działałem dzisiaj z kumplem przez tsa on ma taki sam sprzęt tylko właśnie Asrocka eXtreme 4

i uzyskał stabilne 4,5 przy takim samym napięciu jak ja na msi, więc to może taka sztuka po prostu nasze płyty lipne nie są nie ma co przesadzać. Na dzień dzisiejszy daliśmy sobie spokój  :)

 

Tak że czekam jeszcze na jakieś sugestie , chyba  że ta sztuka więcej nie pójdzie, pozdrawiam. 

Edytowane przez skunRace
Link to post
Share on other sites

co z tego ze idealnie przechodzi wszelkie syntetyki,wygrzewacze , gdzie pierwsza lepsza gierka po chwili wywali , przerabiałem to

 

te gflopsy w tych programach tez mają się nijak do rzeczywistej wydajności w tym temacie zaczyna się dziać dziwnie, po co kręcić powyżej 4,5GHz? chyba dla cyferek w syntetyku mi intel Burn test pokazuje 105 , 106 Gflops o tragedia, tylko ze  w 3D Marku Mam Physics Score w granicach 11200  wiec co po gflopsach w tych wygrzewaczach Procków ?

Wniosek o kant d*** obić

 

Mój konfig chodzi max, więcej jest ciężko i bez żadnego sensu a wy walczycie nie wiem o co.

Przecież macie dobre konfigi

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

To zostaw w np. prime95 na całą noc... To jest coś innego niż 10-60min, przez ten czas na pewno nie można powiedzieć, że procesor stabilny. OCCT nie nadaje się do testowania procesorów... Mówie Prime95 na całą noc i dłużej, jak przejdzie to można powiedzieć, że jest stabilny. 

Inna sprawa to gry, pograć trochę w bf3, parę godzin, jak nie wywali też jest stabilny.

Link to post
Share on other sites
To zostaw w np. prime95 na całą noc... To jest coś innego niż 10-60min, przez ten czas na pewno nie można powiedzieć, że procesor stabilny. OCCT nie nadaje się do testowania procesorów... Mówie Prime95 na całą noc i dłużej, jak przejdzie to można powiedzieć, że jest stabilny. 

Inna sprawa to gry, pograć trochę w bf3, parę godzin, jak nie wywali też jest stabilny.

chory? po co zajeżdżać proca cała noc tyle godzin

Link to post
Share on other sites

Spokojnie sam tak nie robię, ale 1h testowania w prime95,occt,intelburntest nie dadzą Ci pewności, że jest stabilny. Ja też mogę na 30min zapuścić procka i nic się nie stanie, a okaże się, że wywala po czasie.

 

Najlepiej testować w jakiejś grze która obciąża procesor np: BF3

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites
co z tego ze idealnie przechodzi wszelkie syntetyki,wygrzewacze , gdzie pierwsza lepsza gierka po chwili wywali , przerabiałem to

 

te gflopsy w tych programach tez mają się nijak do rzeczywistej wydajności w tym temacie zaczyna się dziać dziwnie, po co kręcić powyżej 4,5GHz? chyba dla cyferek w syntetyku mi intel Burn test pokazuje 105 , 106 Gflops o tragedia, tylko ze  w 3D Marku Mam Physics Score w granicach 11200  wiec co po gflopsach w tych wygrzewaczach Procków ?

Wniosek o kant d*** obić

 

Mój konfig chodzi max, więcej jest ciężko i bez żadnego sensu a wy walczycie nie wiem o co.

Przecież macie dobre konfigi

Właśnie chodzi o te nieszczęsne GFLopsy miałem nie dowoltowany procek na 4.5Ghz i było 104 GFlopsy i wynik w 3dmarku był taki sam jak na taktowaniu 4.2Ghz.Dopiero po podbiciu napięcia wynik poszedł w górę i GFlopsy tak samo.Ale wiwat Ty nie porównuj swojego proca do naszych.Ty masz inny procesor.

Link to post
Share on other sites
Prosiłbym o uzasadnienie tej teorii.

Potestuj OCCT parę godzin, później włącz jakąś grę w której procesor jest mocno wykorzystywany i zaraz Ci się system wywali.

 

Też moge zejść z napięciem przy 4.5Ghz na 3570k i OCCT nic nie wykryje, a w grze wywali się po kilkunastu minutach. W 2500k też tak miałem. Wnioskuje to na swoich przypadkach, ale na zagranicznych forach też tak piszą, poczytaj.

 

 

Co do GFLopsów, obojętnie jakie tam taktowanie i napięcie, będzie podobnie. Z tym akurat często są problemy i nijak ma się to do wydajności procka. Równie dobrze może być to wina pamięci ram, może windowsa, nie wiem nie przejmuje się tym. 

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

Potestuj OCCT parę godzin, później włącz jakąś grę w której procesor jest mocno wykorzystywany i zaraz Ci się system wywali.   Też moge zejść z napięciem przy 4.5Ghz na 3570k i OCCT nic nie wykryje, a w grze wywali się po kilkunastu minutach. W 2500k też tak miałem. Wnioskuje to na swoich przypadkach, ale na zagranicznych forach też tak piszą, poczytaj.

 

 

To bardzo ciekawe, ale się nie zgodzę. Testuje procesory już od kilku lat i OCCT zawsze wychwytywał wszelkie problemy ze stabilnością. Nigdy nie miałem sytuacji żeby zaliczony 1h test w OCCT nie potwierdził się w grach czy też programach. Potwierdza to choćby BF3, który w trybie MP bardzo obciąża procesor. I nawet 3-4h sesje nie powodowały żadnych problemów.

 

Przerabiałem to na poprzednim PII x4 955 @4GHz i na obecnym i5 3570 @4,3GHz. 

Link to post
Share on other sites
Właśnie chodzi o te nieszczęsne GFLopsy miałem nie dowoltowany procek na 4.5Ghz i było 104 GFlopsy i wynik w 3dmarku był taki sam jak na taktowaniu 4.2Ghz.Dopiero po podbiciu napięcia wynik poszedł w górę i GFlopsy tak samo.Ale wiwat Ty nie porównuj swojego proca do naszych.Ty masz inny procesor.

25 piaty raz mi wypominasz ze mam inny procesor , chyba to jest logiczne i zrozumiale bo mam wrażenie ze myślisz nie wiem.

wszystkie procki ivy i sandy podkręca się w ten sam sposób 99% sztuk na rynku da się bez problemu podkręcić do 4,5.

Co ci da zmiana z msi z asroka z77 extreme4 w/g zupełnie nic

Link to post
Share on other sites
25 piaty raz mi wypominasz ze mam inny procesor , chyba to jest logiczne i zrozumiale bo mam wrażenie ze myślisz nie wiem.

wszystkie procki ivy i sandy podkręca się w ten sam sposób 99% sztuk na rynku da się bez problemu podkręcić do 4,5.

Co ci da zmiana z msi z asroka z77 extreme4 w/g zupełnie nic

4.5Ghz to robię z palcem w --------.Gra idzie o wyższe OC i skoro na płytach ASRock można zejść niżej z napięciami to by taka zmiana jednak coś dała nie sądzisz?

Link to post
Share on other sites

Szukasz oc na stałe, czy chcesz potestowac?

mi ciężko wycignąć 4,6 bo muszę sporo już pozmieniać a i tempy idą ostro w gore, wszystko dostaje juz kosc a wzrost jest minimalny.

Wydaje mi się ze lepiej stabilne oc 4,5 a to już dość wysoko , niz 4,8 na granicy

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Tak sie zastanawiam w czym jest problem. Mam u siebie procka i5 3570k i niezaleznie od tego na jakiej plycie ostatnio go odpalalem, a bylo ich sporo, to do osiagniecia zegara na poziomie 4,7 GHz, wystarczylo podniesc mnoznik i napiecie do 1,33 - 1,34 V i po sprawie.

Zreszta w sygnie macie link do mojej ostatniej recenzji.

Co prawda jest to plyta a 700zl, ale ostatnio skladalem kompa znajomemu na takim samym MSI jakiego kolega chce sie pozbyc i procek poszedl bez problemu na 4,7 GHz.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...