Skocz do zawartości

Gdzie byłeś w wojsku "MON"


Czy byłeś w wojsku ?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy byłeś w wojsku ?



Recommended Posts

Nie byłem i nie miałem zamiaru być. Ten okres życia poświęciłem pracy, nauce i życiu studenckiemu :menda:.

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Miałem czy mam kat. A ale na szczęście nie byłem i mam nadzieję, ze nigdy nie będę. Nie załatwiałem sobie. Po prostu nie było takiego obowiązku. Wcześniej to było obowiązkowe. Szkoda życia na takie pierdoły, które służą w zasadzie jakiemuś rządowi z którym się nie utożsamiam. Zresztą moja samotnicza osobowość by nie wytrzymała w stadnym baraku bez prywatności przez cały rok. O i tak ...

Link to post
Share on other sites

Ja tam dobrze wspominam jest teraz co wspominać i śmiać się. Przygoda i tyle coś się nauczyło. Teraz ostatnio pisali, że maja barć rezerwę na ćwiczenia przeszkolenia w 2013 r Jak będą płacić jeść dawać to super. Jak w wojsku byłem to kasy miałem płacili za darmo nocleg papu też i płacą :D to czego chęć więcej. Na poligonie trochę się pobiegało w OP1 itp :D

 

Postrzelało z AK-47 i kbks i granatem rzuciło Battlefield 3 się chowa to jest real :)

Link to post
Share on other sites

A ile tych wart miałeś? :D

 

Łącznie 98. Co każde nowe koty erm... pobory przychodziły to nikt nie zostawał na kompanii ochrony. U nas z około 40 co przyjechało to tylko 10 "nadawało się" na warte. Co drugi dzień na warcie, czyli kałacha miałem codziennie na ramieniu.

Najlepszą sytuacją było jak w kominiarce (szalobajera) zatrzymałem Cinquecento, bo wjechało na mój posterunek. Ludzie tak wystraszeni byli wyskoczył koleś z ciemności z kałachem i "glebuje". Łącznie 3 osoby po 3 dni wolnego, ale nie wykorzystałem ich w końcu całych.

 

Ale zgodzę się, że wojsko nie jest dla każdego. Mimo, że wiele dzieci robi sobie wiele upodobnień do militarnego stylu życia to 90% by nie poszło albo próbowało dać dyla będąc już w woju. Co do rzutów granatem to biegało się po trzech "stacjach" i zbierało się sprzęt do zmontowania granatu. Nic nie pobije strzelnicy z AKMSem. Standardem było, że ktoś ustawił na automatyka zamiast pojedyńczych i było tylko słychać 4 dźwięki w max 1 sekundę i koniec.

 

Co do tego co ludzie bali się najbardziej aka "Fali" - cały pobór jaja robiliśmy sobie między kumplami z tego, ale jeśli Daryzda faktycznie był wtedy w woju to ja pierd*le. Wtedy to ludziom odpierd*lało maksymalnie.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Ale zgodzę się, że wojsko nie jest dla każdego. Mimo, że wiele dzieci robi sobie wiele upodobnień do militarnego stylu życia to 90% by nie poszło albo próbowało dać dyla będąc już w woju.

Akurat ten co był w armi to i tak nie miał nic do gadania ,wiec musiał sobie rade dać .

Ja miałem 3 warty :D

Link to post
Share on other sites

Po woju to co 2-4 godziny jeszcze wstawałem przez miesiąc :P

 

Ale dowódca kompanii był spoko klient i to samo z starszymi i kapralami. Tylko kubki non stop ginęły i emigrowały do ich pokoi :P

 

Ogólnie byliśmy kompanią od wszystkiego - warty, kompania honorowa, pilnowanie Dziwisza podczas drogi krzyżowej w 2007 no i pierdoły jak koszenie, przeganianie saren z lotniska w Balicach (zabronili nam pobrać kałachy :( Z drugiej strony wiadomo jakby to wyglądało z punktu widzenia cywili na lotnisku) i wiele innych.

 

Good times, good times...

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...