Skocz do zawartości

Który procesor wybrać na AM3?


Recommended Posts

Mam athlona II x3 425 podkręconego do 3470 i ge forca gtx 260 calibre wszystkie gry chodzą bez problemu w 3d mark 2006 15600 pkt wynik procesora 4100 pkt. szkoda ze nie umiem dalej podkręcić procesor bo do tej karty by się przydało ale i tak jest bardzo dobry wiec polecam athlona x3 425 lub 435 tylko go podkręcić i bedzie tanio i dobrze :D

Link to post
Share on other sites

@ Igoruss w wakacje miałem phenoma II x4 945 i do niego dali bardzo złej jakości cooler, po pierwsze był w h :D j głośny, a po drugie temperatury w idlu bez o/c wachały się w granicach 48-51*C. Nie wiem czy w athlonach dali lepsze chłodzenie, ale ,mimo wszystko polecam Agronowi wymiane na coś lepszego...

Link to post
Share on other sites

@ Igoruss w wakacje miałem phenoma II x4 945 i do niego dali bardzo złej jakości cooler

Tak ale Athlony pobierają mniej prądu, przez co emitują mniej ciepła więc nie potrzeba bardzo wymyślnego coolera ;)

 

@kubbak: próbuje to wytłumaczyć Bany_krk'owi już od dłuższego czasu :P

Link to post
Share on other sites

To jest pewne że temperatury athlona będą niższe niż phenoma (nawet przez mniejsze taktowanie tamten miał fabrycznie 3,4...), ale mi bardziej niż o temperatury chodzi o hałas, który będzie produkować chłodzenie.... Dlatego niech nad tym pomyśli bo warto...

Link to post
Share on other sites

tu macie ładny obrazek jak athlon z 65W TDP pobiera na standardowych napieciach i taktowaniu 90W

X2 5000+ 90nm - TDP 89W, pobór przy 100% 90W

X2 5000+ 65nm - TDP 65W, pobór przy 100% 72W

 

Więc gdzie te 90W z procka TDP=65W?

Link to post
Share on other sites

Myślę że do średniego OC wystarczy w zupełności Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

 

@Bany_krk masz rację że TDP podane przez producenta może nie pokrywać się z rzeczywistym poborem prądu ale bez przesady nie prawie 3x większe

do tego ten Athlon z Twojego linku jest wykonany w 90nm a Athlony II w dwa razy mniejszym czyli 45nm więc się nie dziw że tyle pobiera ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...