Skocz do zawartości

3D - 2 obrazy


Recommended Posts

Witam. Poproszono mnie o kilka bajek dla kuzyna w 3d, wszystko fajnie nowy tv 3d (samsung modelu nie pamietam). Problem jest taki że tv dzieli ekran na 2 górny i dolny i wyświetla to samo nie nakładając na siebie.

 

Film w formacie mkv, z pendriva. Jak sie dowiem model tv to napisze

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak ściągasz film w 3D to masz dwa rodzaje - Over Under (OU) [to o czym Ty napisałeś] i Side by Side (SBS). Nie wiem nawet jak to jest z Over Under bo nigdy pliku w takim formacie nie miałem %-) Zawsze ściągam SBS i z tym nie ma problemu, odpalam plik na TV on od razu informuje, że wykryto sygnał 3D i żeby wcisnąć przycisk na pilocie [3D]. Wciskam i robi się jeden obraz, który już przechwytują okularki i włączają się z automatu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustawienie konwersji z 2D do 3D (wiem ze nie o to chodzi) nic nie daje.

 

TV włączony> po włożeniu Pendriva informuje o zamontowanej pamięci> wybieram film odpalam i jest jak jest. Jutro do nich pojade i bede kombinował.

 

Ok jedno wiem napewno, trzeba sbs spróbować

Edytowane przez 2500k
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Tu nie chodzi o żadną konwersję. To co innego. Nie wiem czego Ty nie rozumiesz. Podaj model telewizora dokładny. W obu przypadkach jak dasz film SBS czy OU na pełny ekran telewizor powinien to wykryć i scalić je w jedno albo z automatu albo jak u mnie, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie.

 

Tu masz instrukcję dokładną z innej stronki jak odpalić film OU na samku.

 

Kopiujesz film na zewnętrzny dysk twardy lub pen-drive i podłączasz do gniazda USB w TV. Na telewizorze pojawią się dwie opcje do wyboru, jedna to aktualizacja oprogramowania a druga Media Play, wybierasz Media Play i otwiera się program samsunga do odtwarzania plików multimedialnych, wchodzisz w zakładkę "filmy" i tam będą wszystkie filmy które masz na Dysku lub Pendrive. Odpalasz film 3D Over-Under i na pilocie z telewizora wciskasz guzik 3D a następnie wybierasz tryb "obraz nad obrazem", pozostaje tylko założyć i włączyć okulary i cieszymy się świetnymi efektami 3D :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może nie zadziałać jeśli bajki były konwertowane przez kogoś do pseudo 3d z 2d. Telewizor wtedy najczęściej nie wykrywa poprawnie formatu 3d pliku.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...