Skocz do zawartości

problem z nową kartą coil whine cykające cewki


Recommended Posts

I tak stałem się szczęśliwym i nie szczęśliwym posiadaczem karty hd 7970 która wydaje dziwne dźwięki,brzęczenie,cykanie itp.ddam iż nie dochodzą one z wentylatorów.

Dla przykładu dwa filmiki poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=MBP6TLmKK5w&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=LXZxMQ9wb7I

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SeahtqeTrGo

 

Pierwszy to mój filmik z kartą Ati,drugi nvidia,nr3 to zasilacz.

Coraz częstsze przypadki w nowych kartach graf.

Cewki zaczynają cykać w momęcie wyświetlania obrazu 3D obraz obciążeniu karty.

Ponoć pomaga obniżenie fps w grach programami do około 50fps lub zostawienie pieca z włączoną grą np. na 2-3noce i po tym czasie cewki się jakby dotrą i nie będą słyszalne.Nie jest to wada fabryczna,cykanie nie oznacza że karta będzie krócej żyła.

Taki jakby defekt gdzie nie każdy producent przyjmie kartę spowrotem jako uszkodzoną.

Może się zdecyduję na pozostawienie peceta na dłużej aby sprawdzić czy mi to pomoże i dam znać co i jak.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Małe sprostowanie z tym 2 filmikiem. Tam zasilacz tak piszczy - Corsari 650TX, a nie grafa. Pisze, że poradził sobie z tym problemem zmieniając zasilacz. Ale na you tube więcej tego jest też z gtx 670 czy 680. Też trzeba nanieść poprawkę na to, że odgłosy były nagrywane blisko od źródła hałasu. Normalnie przy użytkowaniu trochę dalej się siedzi to i hałas mniejszy. No i to co komu przeszkadza. Mnie hałasy od kompa nie ruszają.

 

Napisz kiedyś czy udało się Tobie to zwalczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

jak ogranicze fps włączajać vsync to spoko ale dziwnie się gra,w farcry3 nie było prawie słychać tego a przy włączonym vsync to znów trzeba było by mieć 7970 x2.

To jest właśnie gra na której dziś wypróbuje zostawiająć gre na noc,bo tak źle jeszcze nie było w żadnej.Dziwne że podczas gry jest ciszej dużo niż w menu tylko.

Link to post
Share on other sites
jak ogranicze fps włączajać vsync to spoko ale dziwnie się gra,w farcry3 nie było prawie słychać tego a przy włączonym vsync to znów trzeba było by mieć 7970 x2.

 

Na jednym gtx670 mialbys komfotowa rozgrywke z wlaczonym vsync i brak tego rodzaju problemow, nie byloby rwania obrazu ani szarpania ponizej 60 fps. Akurat w hitmanie nawet przy wylaczonym v-sync sterownik w menu zbija takty do low 3d, gdyz sa one napisane z glowa a nie przez maszyne. Masz nauczke na przyszlosc zeby nie brac kart od czerwonych, a na pewno nie za takie pieniadze.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites
Na jednym gtx670 mialbys komfotowa rozgrywke z wlaczonym vsync i brak tego rodzaju problemow, nie byloby rwania obrazu ani szarpania ponizej 60 fps. Akurat w hitmanie nawet przy wylaczonym v-sync sterownik w menu zbija takty do low 3d, gdyz sa one napisane z glowa a nie przez maszyne. Masz nauczke na przyszlosc zeby nie brac kart od czerwonych, a na pewno nie za takie pieniadze.

 

Cyrix dla Ciebie nawet 8600gt będzie lepszy od HD7970 więc się nie udzielaj , nie wnosząc tym nic to tematu .Zresztą HD7970 po nowych sterach jest szybszy od 670gtx przy tej samej cenie:).

Wracając do tematu , Sapphire to dobry producent i wydaje mi się że powinien przyjąć.

Ja bym od razu próbował oddać na gware, nawet jak odeślą .Później trudniej się sprzeda i za mniejsze pieniądze 

 

Link to post
Share on other sites

To nie jest temat o tym ile fpsow albo markow wypluwa 7970 to raz. Sapphire to moze i dobry producent, ale piszczenie cewek to powszechny problem na kartach wszystkich producentow i tylko po czesci od nich zalezny. Jak cewki piszcza przy 4000 fps w menu to nie ma co odsylac, bo na kazdej innej bedzie to samo. Adaptive v sync to doskonale rozwiazanie, po wymuszeniu przez sterownik problem calkowicie znika. Na AMD przy kazdym spadku ponizej 60 fps masz rwanie obrazu, dlategto potrzebujesz 2 albo 3 sztuk 7970 zeby pograc bez rwania obrazu albo nieprzyjemnego szarpania przy spadku pozniej 60 fps, jak kupisz jednego gtx 670 - zaden z tych problemow Ciebie nie dotyczy. Pomijam juz jakosc softu i sterownikow. I to jest jak najbardziej na temat. W wielu starych grach 8800 ultra sprawdzi sie lepiej niz nowy Radeon i to jest fakt.

Link to post
Share on other sites

Hmm....

Cewki jak wiemy zdarzają się coraz częsciej również w Nvidi,GTX 670 kupiłem przed hd7970 i akurat gry chodziły wolniej dużo wolniej (oddałem w ciągu 5dni) nie mówiąć o FarCry który przy włączonym x2 v-sync kto wie taka opcja tam jest to wyglądał jak pokaz slajdów,po podkręceniu nie dorównywał temu 7970 na stockowych ustawieniach,Ati-co do rwania zdarzało mi się tylko w FarCry i to nie są spadki FPS tylko takie dziwne żabkowanie,po z updateowaniu do 1.4 i nowych sterownikach ustąpiło.Ogólnie uważam że karta jest wydajniejsza niż nawet gtx680.Nie bronie czerwonych,wręcz przeciwko,mogłem dokupić drugą gtx670 i na tym pozostawić,miałem wcześniej SLI gtx470 SOC z którymi byłem bardzo zadowolony.Cały czas myśle nad pozbyciem się go.

Karta jest fajna i wydajna,jak Mercedes z silnikiem malucha:-)Niechce żadnych Ati i AMD,jak ktoś niema kasy polecam 7970 ajak jest siano to x2 gtx670 :-)

Co do sterowników to może kiedyś były problemy bo ja mam go ponad miecha i nie mam żadnych problemów z driverami.

http://www.hwcompare.com/12508/geforce-gtx-670-vs-radeon-hd-7970/

i please nie pisać że to tylko kreski!

 

Pozatym to offtop sie zrobił!

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites
Na jednym gtx670 mialbys komfotowa rozgrywke z wlaczonym vsync i brak tego rodzaju problemow, nie byloby rwania obrazu ani szarpania ponizej 60 fps. Akurat w hitmanie nawet przy wylaczonym v-sync sterownik w menu zbija takty do low 3d, gdyz sa one napisane z glowa a nie przez maszyne. Masz nauczke na przyszlosc zeby nie brac kart od czerwonych, a na pewno nie za takie pieniadze.

Co ty pi*******z znowu ziomek od du*y strony...

Jakbym nie maial do czynienia codziennie w firmie z wszelakimi konfigami kart graficznych i CPU to i moze przyznal bym Ci racje ale jednak musze to powiedziec bo juz po prostu nie da sie tego czytac - JESTES IDIOTĄ - za*****m fanboyem ktory nic poza stekiem bzdur nie wnosi nc na tym forum... Cytujesz jakies wyssne z palca bzdury i wciskasz je ludzia. Piszez ze gtx 580 jesl lepsza karta od 7970 chociaz wyraznie klepie ona 680-ke co wiem z wlasniego doswiadczenie. Wciskasz mi bzdury ze rwie mi obraz w grach na moim konfigu chociaz chyba sam wiem dobrze jak jest , ale nie ..Ty wiesz ku**a lepiej...

Trolisz na kazdym forum jakim sie da od BM do Laba i eszedzie kazdy Ci daje do zrozumienia ze jestes BŁAZNEM z zerowa wiedza...

Pipierasz swoje "fakty" jakimis bzdurami ktore nie sa juz nawet smieszna i jedyne co kaza myslec to to ze masz cos z baniakiem...

MOzei dostane Warna lub czasowego bana za ta wypowiedz ale trudno...Jesli ja tego nie nazwe po imieniu to dalej "moderatornia" bedzie zezwalac na trolowanie i inne tego typu sprwy co juz mnie powoli zaczyna wpieniac bo za pomoc w dziale Sprzedam dostaje sie WARNA a na trolling, oszustwa i Spam ogłoszeniowy (wystawianie smieciowych ofert za abstrakcyjne ceny) jest tutaj przyzwolenie...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

up@nie denerwuj się nie warto.Zawsze musi być jakiś błazen bo bez nich było by nudno.

Koleś gra na Duronie z gf 400mx 32mb w FarCry3 na max detalach,

moje zdanie jest takie po posiadaniu AMD i NVidi że Nvidia jest lepsza OGÓLNIE co nie znaczy że AMD jest ZŁE.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

jedne i drugie maja plusy i minusy ale to co ten koles pisze jest po prtu CHORE...

to az sie juz smiac nie chce bo ta glupota az PORAZA!

 

mam pmysł

jak taki pewny jest swoich racji to niech zrobi stek testow czy to na 670 czy 680 a ja mu zrobie identyczne na 7970 czy innej konfiguracji z AMD nawet w CF

niech to poprze dowodami w postaci zdjec i juz :)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...