Skocz do zawartości

Karta Graficzna do 200 zł.


Recommended Posts

Witam otóż mam takie oto parametry mojego PC:

Intel Pentuium CPU G620 @ 2.6 GHZ - Procesor.

2 GB Pamięci Ram.

Gigabyte Technology H61M-S2-B3

240 V zasilacz...

Mam zintegrowaną kartę graficzną w procesorze. I chciałbym to zmienić, chcę kupić jakąś kartę do 200 zł z hakiem . POMOCY Obawiam się że zasilacz jest za słaby....

Link to post
Share on other sites

Też bym brał GF 630 bo ma dobrą cenę do wydajności i wyjątkowo niskie zapotrzebowanie na energię. AMD poza 7570 (czyli odgrzewanego kotleta 6570) nie ma nic do zaoferowania w tej klasie ceny/wydajności z nowej serii 7.

http://www.agito.pl/...-84-593077.html

 

ps.

Z tym narzutem sterownika to bym nie przesadzał jeśli mówimy o słabych kartach na słabych cpu. Tak naprawdę to brakuje rzetelnych testów które jednoznacznie odpowiedziały by na pytanie jaki jest narzut na cpu w nvidii/amd przy nowych kartach (low,mid i high-end) i nowych sterownikach. Większość opinii o narzucie sterownika to wróżenie z fusów o ile konfiguracja nie jest skrajnie nieodpowiednia (cpu low-end i grafika klasy średniej lub wyższej).

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Używka wchodzi w gre ?

 

Weź zaiwestuj w gt 630, uciągniesz na tym BF3 przy stałych 25-30 fps na high przy 720p

 

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Z ustawieniami LOW w rozdzielczości 800x600 może będzie te stałe 25-30 kl/s

 

 

Nvidia prezentuje nowe (stare) karty graficzne. Gracze powinni omijać je szerokim łukiem!

 

 

Gwoli ścisłości kupiłem dziś dla kumpla używkę HD 4870 DDR5 XFX za całe 200zł więc jak kolega chce popykać w nowe gry z sensownymi ustawieniami graficznymi w 720p to o takiej grafie powinien pomyśleć.Pozdrawiam.

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Wiadomo że 4870 na DDR5 jest znacznie wydajniejsza ale tu nie tylko o wydajność chodzi. Kupując starą prądożerną używkę jest spore ryzyko zmarnowania pieniędzy na uszkodzoną kartę oraz wymagany jest porządny zasilacz którego on raczej nie ma. Na GF 630 pogra w BF3 ale nie będzie to gra super komfortowa co nie dziwi przy tej klasie/cenie kart. Sam czasami grywam w multiplayera na laptopie z podkręconym GF 410M i w 720p z detalami na LOW (tylko tekstury na średnie) da się grać (25-35fps). To nie jest klasa kart dla graczy co wcale nie oznacza że nie da się na nich grać. Wybierając 4870 dostaje wydajność jako zaleta i wady w postaci wysokiego TDP, braku gwarancji i ryzyko padnięcia karty. Wybierając GF 630 dostaje niższą klasę wydajności ale za to z bardzo niskim TDP i pełną gwarancją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź zaiwestuj w gt 630, uciągniesz na tym BF3 przy stałych 25-30 fps na high przy 720p

Też bym brał GF 630 bo ma dobrą cenę do wydajności

Nieeee no powiedzcie ze sobie jaja robice...

 

 

Za ta cene to sie nawet w nowki nie baw...

Kup jakiegos GTS250/9800GTX+ albo "walcz" i wylicytuj jakiegos GTX260 bo te karty jako tako jeszcze cos tam potrafia w srednich detalach i rozdzialkach :)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Wiadomo że 4870 na DDR5 jest znacznie wydajniejsza ale tu nie tylko o wydajność chodzi. Kupując starą prądożerną używkę jest spore ryzyko zmarnowania pieniędzy na uszkodzoną kartę oraz wymagany jest porządny zasilacz którego on raczej nie ma. Na GF 630 pogra w BF3 ale nie będzie to gra super komfortowa co nie dziwi przy tej klasie/cenie kart. Sam czasami grywam w multiplayera na laptopie z podkręconym GF 410M i w 720p z detalami na LOW (tylko tekstury na średnie) da się grać (25-35fps). To nie jest klasa kart dla graczy co wcale nie oznacza że nie da się na nich grać. Wybierając 4870 dostaje wydajność jako zaleta i wady w postaci wysokiego TDP, braku gwarancji i ryzyko padnięcia karty. Wybierając GF 630 dostaje niższą klasę wydajności ale za to z bardzo niskim TDP i pełną gwarancją.

 

W sumie nie wiem o co chodzi jak nie o wydajność ??? Zainteresowany zapewne szuka najwydajniejszej opcji w kwocie do 200zł i nie przesadzajmy z tym TDP bo nawet markowy 400wattowy zasilacz spokojnie da radę.Poza tym nie bardzo rozumiem skąd te obawy o to że używana karta od razu musi być uszkodzona ? Wróżenie z fusów czy co :rotfl: Na upartego jeśli gwarancja jest priorytetem można kupić nowego HD 4850 z pamięciami DDR5,który wydajnościowo prezentuje się niemal tak samo jak HD 4870 tyle że trzeb liczyć te 50zł więcej do budżetu :D

 

Kastratom mówimy nie :D

 

 

Jak sprawdzić moc i markę zasilacza?

 

 

http://s10.postimage.org/h9xpb5cax/Be_Quaiet.jpg

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

W sumie nie wiem o co chodzi jak nie o wydajność ???

O wydajność chodzi ale karta która nie działa nie ma żadnej wydajności :)

 

nie przesadzajmy z tym TDP bo nawet markowy 400wattowy zasilacz spokojnie da radę.

Tylko czy on ma 400W zasilacza dobrej marki. Jeśli nie to wymiana zasilacza zwiększy koszty o 50% jeśli myśli o zakupie karty do 200zł.

 

Poza tym nie bardzo rozumiem skąd te obawy o to że używana karta od razu musi być uszkodzona ?

Nie "musi" lecz "może być" i jest na to spora szansa wprost proporcjonalna do wieku i TDP karty.

Link to post
Share on other sites

Więc Co Mam Brać! Z TYM ZASILACZEM? Cięzko jest mi wysrobać więcej Kasy.. Lecz mogę sprzedać starą kartę graficzną na te starsze wejśćie. Była używana z miesiąc moge wam podac parametry a wy mi powiecie ile za nia dostanę.

 

Jest to: Asus Ah4650 1GD2/a : Tak piszę na tabliczce znamienowej :P

 

http://allegro.pl/najlepsza-asus-ati-hd-4650-1gb-agp8x-hdmi-box-moc-i2846263827.html

Link to post
Share on other sites

Za tego radka 4650 na AGP dostaniesz jakieś 170-200zł.

Polecam chociaż część tych pieniędzy przeznaczyć na zasilacz np. taniego Fortrona http://allegro.pl/or...2828391262.html

 

Więc Co Mam Brać! Z TYM ZASILACZEM?

Z tym zasilaczem co masz pozostają do wyboru tylko najbardziej energooszczędne karty graficzne jak GF GT630, GT440 czy Radeony 7570, 5670 (na DDR5).

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

O wydajność chodzi ale karta która nie działa nie ma żadnej wydajności :)

Cóż za bezsensowne stwierdzenie :?: Takie wróżby z fusów to można sobie wsadzić.Równie dobrze może kupić nowa kartę graficzną GT630,która działa,a tez nie ma żadnej wydajności :mlotek:

 

 

Tylko czy on ma 400W zasilacza dobrej marki. Jeśli nie to wymiana zasilacza zwiększy koszty o 50% jeśli myśli o zakupie karty do 200zł.

Wymiana zasilacza i tak będzie nieunikniona bo to no-name,który może sfajczyć każdą grafę nawet takiego demona wydajności jak GF630 :rotfl:

 

Nie "musi" lecz "może być" i jest na to spora szansa wprost proporcjonalna do wieku i TDP karty.

 

Brednie.Tak samo nowa grafa może odmówić posłuszeństwa,a poza tym pisałem że można kupić nówkę HD 4850 DDR5 więc gwarancja jest tak samo :P

Link to post
Share on other sites

Brednie.Tak samo nowa grafa może odmówić posłuszeństwa,a poza tym pisałem że można kupić nówkę HD 4850 DDR5 więc gwarancja jest tak samo

Masz klapki na oczach i nie chcesz dostrzec wad twojego rozwiązania. Używane karty o wysokim TDP padają jak muchy od kiedy zakazano stosowania ołowiu w lutach i to jest fakt choć dla ciebie są to brednie. O ile bez problemu znajdziesz działającą wiekową Rivę TNT2 czy nawet Voodoo 1 to ilość działających Geforce 9800GTX przypomina ilość tanich i bezwypadkowych 20 letnich BMW. Używana 4850 to karta stara i "przechodzona" i ma prawo paść w każdej chwili. Ja nie wiem ile ona będzie działać ale MOŻE paść, ty mu sugrujesz że NA PEWNO nie padnie co jest bzdurą która dla niego może być kosztowna. Nowa 4850 na DDR5 to wydatek przekraczający jego założenia finansowe więc nie sądzę abyś mu różnicę z własnej kieszeni dopłacił :) Jak by zapytał o wydajną kartę do 280-300zł to i ja doradzał bym mu 4850 na DDR5 bo to świetna karta w swojej cenie.

 

GT630,która działa,a tez nie ma żadnej wydajności

Faktycznie to stwierdzenie jest bardzo "sensowne" :mlotek:

630 jest odpowiednikiem starszego GT440 więc zobacz sobie jak to on "nie ma żadnej wydajności"

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Nvidia_GeForce_GT_440_-_test_i_premiera-3584/strona/13035.html

Testy są na maksymalnych ustawieniach jak by ktoś nie zauważył więc stwierdzenie że nie da się na takich kartach grać to bzdet.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Masz klapki na oczach i nie chcesz dostrzec wad twojego rozwiązania. Używane karty o wysokim TDP padają jak muchy od kiedy zakazano stosowania ołowiu w lutach i to jest fakt choć dla ciebie są to brednie. O ile bez problemu znajdziesz działającą wiekową Rivę TNT2 czy nawet Voodoo 1 to ilość działających Geforce 9800GTX przypomina ilość tanich i bezwypadkowych 20 letnich BMW. Używana 4850 to karta stara i "przechodzona" i ma prawo paść w każdej chwili. Ja nie wiem ile ona będzie działać ale MOŻE paść, ty mu sugrujesz że NA PEWNO nie padnie co jest bzdurą która dla niego może być kosztowna. Nowa 4850 na DDR5 to wydatek przekraczający jego założenia finansowe więc nie sądzę abyś mu różnicę z własnej kieszeni dopłacił :) Jak by zapytał o wydajną kartę do 280-300zł to i ja doradzał bym mu 4850 na DDR5 bo to świetna karta w swojej cenie.

 

 

 

Faktycznie to stwierdzenie jest bardzo "sensowne" :mlotek:

630 jest odpowiednikiem starszego GT440 więc zobacz sobie jak to on "nie ma żadnej wydajności"

http://www.benchmark...rona/13035.html

Testy są na maksymalnych ustawieniach jak by ktoś nie zauważył więc stwierdzenie że nie da się na takich kartach grać to bzdet.

 

Nie wiem czy niewyraźnie piszę,ale pisałem również o nowym HD 4850 DRR5 :rudolph: Poza tym ani słowem nie wspomniałem o GeForce 9800GTX :P 100 razy lepiej jest już dołożyć te 50-60zł do "nowej" dużo wydajniejszej karty aniżeli za pół roku znowu zmieniać grafę bo okaże się że przy ewentualnej zmianie monitora trzeba wymienić też kartę graficzną ponieważ wydajnościowy potwór GT630 dawał radę jako tako w rozdzielczości 1024x768 :lol:

 

http://www.kurtmedia...HDMI-DS-BO.html

 

Wracając jeszcze do braku ołowiu w lutach to pewno wszystkim tym którzy zakupili nowe Radeony HD 8000 czy GTX 600 grafy te padną po 2 latach od zakupu :majty:

 

Tak sobie myślę że link (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Nvidia_GeForce_GT_440_-_test_i_premiera-3584/strona/13035.html ),który podałeś odnośnie wyników wydajności GT440 nie jest do końca miarodajny ponieważ na platformę testową użytą w teście składa się między innymi procesor i7 920 podkręcony do 3.5Ghz,który zapewne jest "nieco" szybszy od dwurdzeniowego Intel Pentium G620 :roll:

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...