Skocz do zawartości

Poprawa osiągów komputera


Recommended Posts

Witam mój komputer to:

 

Płyta główna Asrock M3A770DE

Procesor AMD Athlon II X3 440

Asus Radeon HD5770 512MB

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333

Zasilacz OCZ Stealthxstream 2 600W

 

Piszę, ponieważ chciałbym go trochę ulepszyć i tu pytanie: który podzespół wymienić, aby jak najbardziej zwiększyć osiągi za możliwie niedużą cenę?

Edytowane przez jarmel
Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj osiągi. Chcesz więcej FPSów w grach, większej mocy obliczeniowej, większego komfortu użytkowania? (tak, to są 3 różne drogi)

Niedrogi, znaczy ile? Na upartego można wymienić wszystko, tylko po co, skoro praktycznie każda gra na tym odpali.

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj osiągi. Chcesz więcej FPSów w grach, większej mocy obliczeniowej, większego komfortu użytkowania? (tak, to są 3 różne drogi)

 

Hmm myślałem, że to wszystko składa się w jedno.

Może skupmy się na więcej FPSów. Powiedzmy koło 500zł, opłaca się coś modernizować?

Link to post
Share on other sites

Po prostu wydajność HD5770 a GTX650 jest praktycznie taka sama, a tutaj nie ma wyboru czy kupić tą czy tą tylko czy zmienić hd5770 którą autor już ma na gtx650 to jaki w tym sens? Dopiero HD7850/GTX660 da znaczącą poprawę wydajności.

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

Za taką sumę lepszego procesora i płyty nie znajdziesz. Kupując sam procesor możesz zamontować X4 lub X6. Twój X3 ma dosyć niskie taktowanie, więc jakiś rozsądny wzrost wydajności będzie. W sklepach dostępny X4 965, może na allegro znajdziesz coś nieco mocniejszego.

A przy dzisiejszych cenach RAMu możesz przy okazji wziąć sobie kostkę :) W niektórych grach u mnie wciągało 5GB.

Link to post
Share on other sites

Udało się oblokować kolejny rdzeń, pamięci L3 niestety nie, ale i tak wielkie dzięki :)

 

Teraz jeszcze jedna kwestia, kupiłem kość ramu 4 GB, w Biosie wykrywa normalnie 8GB, w Everescie i CPU-Z też, a w Mój komputer -> Właściwości jest jedynie 4, czyli tyle ile było zawsze. Dlaczego? Ma to jakiś wpłw na pracę czy to olać?

 

Edit:

Chyba już wiem co jest przyczyną. Mam windowsa xp 32bitowego, ponoć nie czyta on więcej niż 4 GB racja?

Edytowane przez jarmel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...