Skocz do zawartości

Dlaczego taka różnica w wydajności pomiędzy 4870X2 a 5870 ??


Recommended Posts

Czołem :):P:P

Dziwi mnie tak słaba wydajność nowego Radka w stosunku do dwugłowego 4870X2 ;)

 

Przecież one mają tyle samo wszystkich jednostek, a ponieważ HD5870 jest kartą jednochipową, to powinien bez problemu przeganiać 4870X2, który ma problemy ze skalowaniem (Multi-GPU) :P

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/2311_premiera_radeon_hd_5870/crysis_1920_max_aax4.png

 

tutaj też :P

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/2311_premiera_radeon_hd_5870/stalker_cn_cl_1920_max_aax0.png

 

100MHz więcej na korzyść HD5870 powinno dać mu przewagę :o

 

To wina sterowników, czy może czegoś innego :P Jak myślicie http://spamik.f3d.pl/images/smilies/032.gif

Link to post
Share on other sites

Multi-GPU z tego co wiem (na podstawie nie raz przeglądanych testów) w STALKERze się bardzo dobrze skaluje...

a co do Crysisa...duża rozdzielczość, DX10, AA - radek 5870 z 1 GB pamięci może się dławić...

poza tym procek, na którym były robione testy (bo to chyba jest wycinek recki bencha) to E8400 @ 3800 MHz, co IMO jest trochę za mało jak na nowego radeona

kwestia sterowników - myślę, że jak najbardziej... z czasem powinny wyjść stery lepiej dopracowane itp.

no a tak wbrew pozorom w Crysis'ie 2 rdzenie są przyzwoicie wykorzystywane....

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja też stawiam na sterowniki. Dopiero teraz karty pokroju GTX295/HD4870x2 są w stanie pokazać jaką mają wydajność a od ich premiery minęło trochę czasu. IMO za jakieś 2-3mc będzie można poznać prawdziwą moc nowych radków.

a co do Crysisa...duża rozdzielczość, DX10, AA - radek 5870 z 1 GB pamięci może się dławić...

Ale HD4870x2 też ma po 1GB pamięci na rdzeń a w nim dane na każdej pamięci są takie same.
Link to post
Share on other sites

jak widać na wykresie skalowanie 4870 x2 przekracza nawet 100% :);)

ale co z tego wynika :P że Crysis dobrze wspiera Multi-GPU co o ile mi wiadomo jest bzdurą :P ....choć to jeden przykład, który może być błędem pomiarowym...

chyba również postawiłbym ostatecznie na sterowniki, ale IMO większa pamięć (bo jakby nie było, w sumie jest ona większa :P ) ma tu swoją "winę" również

pozdraiam

Link to post
Share on other sites

IMO większa pamięć (bo jakby nie było, w sumie jest ona większa :P )

Oba rdzenie przechowują to samo w swoich pamięciach, nie mogą korzystać z RAMu drugiego GPU ;)

ale w sumie mają one 2GB pamięci...a o ile jest mi wiadomo to nie jest powiedziane, że oba rdzenie mają mieć w pamięci zapisane to samo...z tego wynika, że część danych przerabia jedna karta, a część - druga

jeśli tak nie jest to wyprowadźcie mnie z błędu :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a o ile jest mi wiadomo to nie jest powiedziane, że oba rdzenie mają mieć w pamięci zapisane to samo

Żeby tak było... no ale zejdźmy na ziemię bo tak nie jest, dane w pamięci RAM w kartach dwuukładowych są dublowane.
Link to post
Share on other sites

no to dziękuję bardzo za objaśnienie...

temat można by drążyć w tę stronę (bo mam jeszcze kilka pomysłów odnośnie tej pamięci), ale myślę, że nie ma sensu, bo tak jak mówią inni i potem ja - zapewne sterowniki...

chociaż może jednak jest to właśnie nie wiedzieć skąd wzięte dobre skalowanie....

ale nie, zapewne stery...

pozdrawiam i zapraszam do Karczmy o 22:00 - dzisiaj impreza, bo 1k postów na forum pękło :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...