Skocz do zawartości

Intel Core 2 DUO E4600 małe podkręcenie...


Recommended Posts

Nie kupiłem. Budżet - właściwie nie ma :) Po prostu uznałem to za wydatek niezbędny. Wydaje mi się że w podobnej kwocie nic ciekawszego nie znajdę, a nie mam zamiaru wyrzucać większych pieniędzy tylko po to żeby trochę bardziej kręcić procka.

 

SilentiumPC Spartan HE912 - za te 60zł mógłbym się szarpnąć, choć niepokoi mnie montaż. W tego typu układach chłodzenia wygląda na strasznie tandetny. Jakieś doświadczenia z takowym?

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites
http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-spartan-lt-he912-test-kompaktowego-coolera-cpu/ Sprawdź, czy Ci odpowiada. Z doświadczenia wiem, że dobry cooler jest ważny, i czasem warto trochę dołożyć. Z tego testu wynika, że jest on dużo lepszy, niż coolery pokroju tego, co podałeś.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://chlodzenie.ne...-coolera-cpu/�� Sprawdź, czy Ci odpowiada. Z doświadczenia wiem, że dobry cooler jest ważny, i czasem warto trochę dołożyć. Z tego testu wynika, że jest on dużo lepszy, niż coolery pokroju tego, co podałeś.

 

W takim razie sprawa wygląda na dość prostą :)

 

Spartan jest banalnie prosty w montowaniu.

http://allegro.pl/ch...2836637849.html tu masz taniej.

 

Dobra oferta - model wyższy i po taniości. Kupiony!

 

W takim razie czekam na przesyłkę. Po montażu wezmę się za OC. O wynikach poinformuję w temacie. Może udzielicie mi jakiś trafnych rad. Na ten moment bardzo dziękuję za pomoc :)

 

 

Jedna mała sprawa jeszcze - pasta. Do coolera z aukcji sprzedawca nic nie dorzuca. Nie znam się na tych gotowych pod "plastikiem" ale pewnie do wymiany?

 

Arctic MX-2 4g - 12zł Podobno całkiem zdatna.

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie z pastą dotarły. Wszystko założyłem. Temperatury na rdzeniach w spoczynku wcześniej wynosiły 34*C teraz 26-27*C.

Zmieniłem FSB od razu na 240. Inne ustawienia typu taktowanie RAMu zostawiłem na Auto. Zrobiłem test Super Pi i jak na razie wszystko wygląda ok. Testować jeszcze na tych ustawieniach czy cisnąć go dalej?

 

32M zrobił w 19m 22s

temp.w spoczynku po teście 24-29*C (bios dostosowuje obroty wentylatora - wg mojej oceny nie wykorzystuje jego 80% przy normalnej pracy - bez grania itp.)

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites

Koniecznie zmień ram z auto na jakiś najbliższy standardowemu, bo inaczej ramy mogą Ci wywalać błędy, jeśli nie są jakieś super. A maksymalna temperatura po superpi? najlepiej w OCCT zapuść 20 minut obciążenia.

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem OCCT chodzi 15 min. ale nie ustawiłem konkretnego czasu wiec ile będzie śmigał? Moge manualnie zatrzymać program zeby dostać wyniki? a co do RAMu - FSB RAM czy coć w tym stylu Mhz - 800. Zmienie po restarcie

 

p.s. jak na razie 49,5*C max zarzucił

Jestem ślepy. Ifinite na 1h. Wyłączyłem - co nas interesuje? Wahania procka minimalne. +5v +12v miały wahania. VIN1 raz się zawahało w dół. GPU MEM bez zmian.

 

Z tym FSB RAM przesadziłem ;) RAM frequency - DDR2 400Mhz jeśli mam czterysetki?

http://images.tinypic.pl/i/00217/vysgz9nfpjwi_t.jpg

 

CPU-Z pokazuje mi DRAM FREQUENCY OK. 401Mhz

 

Wrzuciłem 250. w ustawieniach RAM frequency najniższe jest takie jak widać na zdjęciu czyli 481. Teraz CPU-Z pokazuje mi na poziomie 418.

 

SUPER PI mod.exe przestał działać...

 

Przy OCCT wyrzucił BS. Zmieniłem z powrotem na 240. Teraz dopiero zauważyłem, ze przy zwiększanym taktowaniu wzrasta też RAM FREQUENCY, więc wrzuciłem manualnie na to najniższe z istniejących.

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites

W OCCT chodzi nam tylko o temperatury i stabilnośc proca. Infinity będzie Ci robił test w nieskończonośc, więc najlepiej ustawić mu czas 20 min. W biosie ustawiasz EFEKTYWNE 800MHz (2x400MHz) na ramie.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Jak Ci wywala na 240, to albo podbij napięcie (zależy od płyty, czy jest to bezpieczne i czy się da, ale z tego, co pamiętam, powinno się dać, i możesz podbić, jak da się) i próbuj na 240, albo zostań na 230.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 240 jest stabilny. po zmianie taktowania ramu-u SUPER PI wykonał test 13sek szybciej.

 

Wywala mi na 250 a liczyłem na to ze wykręcę przynajmniej to 255-260

Jakieś ryzyko przy zwiększeniu napięcia?

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites

aktualne to 1,256. Wrzuciłem znowu 250 i wiadomo BS. Zwiększe zatem napięcie tylko pytanie czy od razu na 1.45 czy stopniowo?

 

Zwiększyłem napięcie do 1.35 i FSB do 255. CPU-Z pokazuje 1.32V. super pi wywalił jakiś error na początku. zobacze co ogarnie OCCT

 

Wywalił BS. Zwiększyłem napięcie na 1.8. CPU-Z pokazuje nadal 1.32. Idzie OCCT

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to OCCT też szaleje na napięciach od 1.32 do 1.35 więc gdzie to 1.8 co ustawiłem... Skończę test i zmniejsze napięcie w biosie do 1.4 co i tak pewnie niczego nie zmieni bo dalej się będą wahały ok. 1.32.

Czyli sądzisz, ze to już wszystko co mogłem osiągnąć z moim prockiem?

 

temp. max 54

Link to post
Share on other sites

Jak trzeba drastycznie podnosić napięcia, to znaczy, że już wyciskasz ostatnie soki. I po poerwsze, napięcia sprawdzaj miernikiem, jeśli chcesz dokładne wyniki. Napięcia zawsze się wahają, zależy od zasialcza i sekcji. Nie zwracaj na to uwagi, u mnie też pokazują się wahania 1.62-1.66 a w rzeczywistości mam 1.7V.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz przecietne chłodzenie i sekcje, to podbicie napięcia mostków itp. nic nie da, bo możliwości płyty i tak będą ograniczać oc proca. Co innego na high-endowych/mid-endowych płytach... Ja u siebie wyciskam 4.1 ze stockowego 3.0 na wszsystkim oprócz VCORE ustawionym na AUTO. Powyżej nawet podnoszenie innych napięć nie daje stabilności...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...